Τα ελαττώματα του Τέρρυ

domniki είπε:
Μα κατι θα ψυχανεμιστηκε, γι'αυτο και γυρνουσε και τα επινε στα μπαρ...
Κουράγιο δεν είχε να γυρίσει στη Σούζυ... Όταν κατάλαβε πως ο θησαυρός

λάκισε έκανε λίστα προτεραιοτήτων (από το ολότενα καλή...) του έδωσε

και ο 'Αλμπερτ ένα χέρι βοηθείας (τζους ξεπαρεού) και όλα ξαναγύρισαν

στους προηγούμενους ρυθμούς! ;)

Διαβαζω ενα καταπληκτικο φανφικ (αγγλικο) και με εχει βαλει σε απιστευτη διαθεση....αχ, τι τραυματα μας εχει αφησει αυτη η Μιζουκι, που καποιοι αμοιροι εγιναν συγγραφεις για να τα ξεπερασουν :cry:
Έτσι, έτσι... άμα δε θέλεις να δεις τι ήθελε να πει η συγγραφέας...(and the winner is...William Albert Ardley:award:)

αυτοχρίζεσαι και συγγράφεις... :cool:
 
Καμιά φορά αυτές οι καλλιτεχνικές σχέσεις είναι και λίγο ανταγωνιστικές!

Δεν ξέρω αν θα ταιριάξει τελικά ο Τέρρυ με τη Σουζάνα....
 
Turrican είπε:
Καμιά φορά αυτές οι καλλιτεχνικές σχέσεις είναι και λίγο ανταγωνιστικές!Δεν ξέρω αν θα ταιριάξει τελικά ο Τέρρυ με τη Σουζάνα....

Α! Εγώ είμαι σίγουρη πως στο τέλος θα χωρίσουν...

Τουλάχιστον το ίδιο υποστηρίζει και μιά συγγραφέας φανφικ που γνωρίζω

προσωπικά!

Βέβαια ακόμη δεν έχει ολοκληρώσει την πλοκή αλλά βρίσκεται σε πολύ καλό

στάδιο :p
 
Η Σουζανα θα εκανε τα παντα για να μεινει ο Τερρυ μαζι της. Ηδη βλεπουμε οτι του εχει δημιουργησει ενοχες. Δεν πιστευω οτι θα τον αφηνε ποτε. Για την ακριβεια, δεν θα τον αφηνε να την αφησει...αντιθετα απο το ασμα "Κι'ολο μ'αφηνεις να σ'αφησω :cry: ....μα ποσα δακρυα θα χυσω ακομα. Φερτε γκιλοτινες, γιατι χανομαστε :cry: Μαλλον φταιει το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ φικ που διαβαζω....δεν εξηγειται αλλιως
 
domniki είπε:
Η Σουζανα θα εκανε τα παντα για να μεινει ο Τερρυ μαζι της. Ηδη βλεπουμε οτι του εχει δημιουργησει ενοχες. Δεν πιστευω οτι θα τον αφηνε ποτε. Για την ακριβεια, δεν θα τον αφηνε να την αφησει...αντιθετα απο το ασμα "Κι'ολο μ'αφηνεις να σ'αφησω :cry: ....μα ποσα δακρυα θα χυσω ακομα. Φερτε γκιλοτινες, γιατι χανομαστε :cry: Μαλλον φταιει το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ φικ που διαβαζω....δεν εξηγειται αλλιως
Νομίζω πως ό,τι και να έκανε η Σούζυ, από ένα σημείο και μετά ο Τέρρυ θα ένιωθε πως ο σκοπός του έχει ολοκληρωθεί...

Κάποια άλλη θα του έπαιρνε τα μυαλά (αφού την Κάντυ την πήρε ο θείος!!!)

και θα έφευγε λίαν πρωίαν με βήμα ταχύν!!!
 
Juanita είπε:
Νομίζω πως ό,τι και να έκανε η Σούζυ, από ένα σημείο και μετά ο Τέρρυ θα ένιωθε πως ο σκοπός του έχει ολοκληρωθεί...Κάποια άλλη θα του έπαιρνε τα μυαλά (αφού την Κάντυ την πήρε ο θείος!!!)

και θα έφευγε λίαν πρωίαν με βήμα ταχύν!!!
Αποκλειεται! Απλα θα ειχε την Σουζανα σαν επισημη αγαπημενη/συζυγο, και θα γλεντουσε και με τις πρωταγωνιστριες. Αλλα την καρδια του θα την ειχε χαρισει για παντα στην Καντυ (μαλλον πολλα φικ διαβαζω τελευταια...μην με παρεξηγειτε :p )
 
domniki είπε:
Αποκλειεται! Απλα θα ειχε την Σουζανα σαν επισημη αγαπημενη/συζυγο, και θα γλεντουσε και με τις πρωταγωνιστριες. Αλλα την καρδια του θα την ειχε χαρισει για παντα στην Καντυ (μαλλον πολλα φικ διαβαζω τελευταια...μην με παρεξηγειται :p )
Δεν ξεπέφτει στα μάτια σου έτσι;;;;
 
Μα καλη μου, υπαρχει κανεις εκτος απο τον Αη Βασιλη, που να μην ξεπεσει?

Αν το καλοσκεφτεις, ο Αρτσυ και ο Στιαρ ηταν κ'αυτοι ερωτευμενοι με την Καντυ. Αλλα τα εφτιαξαν με την Αννυ και την Παττυ αντιστοιχα. Ο Τερρυ παρεμεινε με την Σουζανα και ο Αλμπερτ δεν θα εκανε και πολλα αν ο Τερρυ ηταν διαθεσιμος, γιατι η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον ηθοποιο. Αρα, λιγο ως πολυ, ολοι προδωσαν τον πραγματικο τους ερωτα και συμβιβαστηκαν. Αν και αυτο δεν το ονομαζω "ξεπεσμο", απλα συμβιβασμο και αποδοχη της πραγματικοτητας. Η μονη που δεν συμβιβαστηκε ηταν η Σουζανα, αλλα βοηθησε και η θεα τυχη (ή αλλιως ιαπωνισσα-φονισσα)....αρα ποιος μας μενει? Ο γλυκος Αγιος Βασιλης ;)
 
domniki είπε:
Μα καλη μου, υπαρχει κανεις εκτος απο τον Αη Βασιλη, που να μην ξεπεσει?
Αν το καλοσκεφτεις, ο Αρτσυ και ο Στιαρ ηταν κ'αυτοι ερωτευμενοι με την Καντυ. Αλλα τα εφτιαξαν με την Αννυ και την Παττυ αντιστοιχα. Ο Τερρυ παρεμεινε με την Σουζανα και ο Αλμπερτ δεν θα εκανε και πολλα αν ο Τερρυ ηταν διαθεσιμος, γιατι η Καντυ ηταν ερωτευμενη με τον ηθοποιο. Αρα, λιγο ως πολυ, ολοι προδωσαν τον πραγματικο τους ερωτα και συμβιβαστηκαν. Αν και αυτο δεν το ονομαζω "ξεπεσμο", απλα συμβιβασμο και αποδοχη της πραγματικοτητας. Η μονη που δεν συμβιβαστηκε ηταν η Σουζανα, αλλα βοηθησε και η θεα τυχη (ή αλλιως ιαπωνισσα-φονισσα)....αρα ποιος μας μενει? Ο γλυκος Αγιος Βασιλης ;)

Όλα τα παραμύθια ξεκινάνε με τον ευσεβή πόθο του πρωταγωνιστή

να κερδίσει την προσωποποίηση του έρωτά του.

Για την Κάντυ είναι ο Πρίγκηπας.

Ποτέ δεν τον προδίδει, αλλά ίσως συμβιβάζεται με τον Τέρρυ.

Άλλωστε το διατυμπανίζει σε όλους πως ο πρώτος της έρωτας

ήταν ο Πρίγκηπας του Λόφου!!!
 
καλα, κ'εμενα ηταν ο Παναγιωτης στην Τεταρτη Δημοτικου ;) Μηπως πρεπει να τον ψαξω, χεχεχεχε?????

Aλλα φυσικα δεν ηταν και ο "ερωτας της ζωης μου"...αλλωστε οταν εισαι μικρο παιδακι, οπως ηταν η Καντυ οταν συναντησε τον Πριγκιπα, δεν εχεις ιδεα τι σημανει ερωτας.
 
domniki είπε:
καλα, κ'εμενα ηταν ο Παναγιωτης στην Τεταρτη Δημοτικου ;) Μηπως πρεπει να τον ψαξω, χεχεχεχε?????

Όχι καλέ... Η Κάντυ δεν τον ψάχνει!!!

Δίπλα της είναι πάντα!!!
 
Έλα ντε!!! 24 επεισόδια τον έβλεπε συνέχεια!!!!! ;)
 
Λοιπον, μηπως ξεφυγαμε απο το θεμα? Η συζητηση παντως ειναι ακρως ενδιαφερουσα: μια Αλμπερτικια, ενας Αντονυκος και μια Τερρυκια (αντε αυτοπροσδιοριστηκα!) γεμιζουν τις σελιδες του καντυκου subforum :p

Βασικα το μεγαλο προβλημα και ελαττωμα του Τερρυ ηταν η Μιζουκι....τον δημιουργησε για να τον ερωτευτουμε και να την πατησουμε ολες μαζι του, και μετα... μπουμ! μας τον στερησε τοσο αδικα και αδοξα.
 
domniki είπε:
Βασικα το μεγαλο προβλημα και ελαττωμα του Τερρυ ηταν η Μιζουκι....τον δημιουργησε για να τον ερωτευτουμε και να την πατησουμε ολες μαζι του, και μετα... μπουμ! μας τον στερησε τοσο αδικα και αδοξα.

Όχι βρε... μετά δόξης και τιμής μας τον στέρησε... Δεν ανέβηκε τουλάχιστον

10 πατώματα παραπάνω με τη στάση του απέναντι στη Σούζυ;;;;
 
Juanita είπε:
Όχι βρε... μετά δόξης και τιμής μας τον στέρησε... Δεν ανέβηκε τουλάχιστον10 πατώματα παραπάνω με τη στάση του απέναντι στη Σούζυ;;;;
Τι να την κανω την τοση αξιοπρεπεια οταν μου εχει προκαλεσει ψυχικο τραυμα απο παιδακι, και ακομα να το ξεπερασω???? 20 χρονια περασαν απο τοτε, και ακομα καλα κρατει αυτος ο ερωτας :flower:

Εδω γεμιζω σελιδες και σελιδες, διαβαζω απεγνωσμενα φανφικ, κανω ομαδικη ψυχοθεραπεια-συζητηση με τις λοιπες candy-sisters και η απογοητευση δεν εχει τελος :cry: Α, ρε Μιζουκι, τι μας εχεις κανει :banghead:
 
Αφού η Κάντυ έπρεπε να μείνει με τον Πρίγκηπά της στο τέλος, πως να το κάνουμε...

Απλά, ο Τέρρυ χρειαζόταν για να έχει ένα μέτρο σύγκρισης :D

Αν ο Τέρρυ ήταν πολύ καλός για την Κάντυ και συνήθως ανεβάζουμε τον πήχυ

τότε ο επόμενος δε θα έπρεπε να είναι τέλειος;;;

Άρα ποιός άλλος εκτός του Αη Βασίλ... εμμμμ Άλμπερτ ήθελα να γράψω;;;;
 
Juanita είπε:
Αν ο Τέρρυ ήταν πολύ καλός για την Κάντυ και συνήθως ανεβάζουμε τον πήχυ τότε ο επόμενος δε θα έπρεπε να είναι τέλειος;;;
Το περιεργο ειναι οτι ο Τερρυ ειναι καθε αλλο παρα τελειος. Ειναι ομως γοητευτικος, μυστηριωδης, απροσπελαστος, και συναμα τρυφερος και ευαισθητος...αντε παλι εκτροχιαζομαι -πρεπει να παω να γραψω κατι καλο για τον Αλμπερτ τωρα, γιατι ο Τελαμωνας δεν θα ανεβασει τα emoticon που του ζητησα :cool:




Juanita είπε:
Άρα ποιός άλλος εκτός του Αη Βασίλ... εμμμμ Άλμπερτ ήθελα να γράψω;;;;
Αχ, ρε Αη Βασιλη....τι μας εχεις κανει :rofl:
 
Τελικά.... είμαι ίσως το μόνο άτομο στην υφήλιο που τα ελαττώματα του Τέρρυ (τα οποια πολυ σωστα ανελυσε η αγαπητη iMod Domniki στην αρχη :thumbup: ) μου τη δίνουνε τόσο μα τόσο πολύ που τα προτερήματά του δεν τον σώζουνε στα μάτια μου. Καλός, ευαίσθητος, κλπ κλπ ναι, αλλά... για μένα η ζυγαριά κλείνει προς τα ελαττώματα. Διότι κατά την προσωπική μου άποψη, το να είσαι ευγενικός κι όχι σνομπ με τρίτους που δε φταίνε σε τίποτα είναι πάγιο καλό, είναι σωστός τρόπος, είναι δίκαιο. Από τη φύση μου δεν μπορώ να συμπαθήσω άτομα σνομπ και αλαζονικά, όσο ευαισθητα κι αν δείχνουνε πριβέ. Ή είσαι καλός παντού και με όλους ή όχι, ημίμετρα δε μου αρέσουνε.

Ότι κακιες αναμνησεις κι αν εχεις, ειναι στο χερι σου και στη φυση σου να εισαι σωστος ανθρωπος οταν φτασει η ηλικια να εχεις μυαλό στο κεφαλι σου. Ο Τερρυ αρεζοτανε στο ρολο του "πλουσιου που ρεμβαζει με τη μυτη ψηλα" και αν δεν τον ειχε δει η Καντυ να κλαιει στο πλοιο θυμιζοντας της τον Αντονυ, δεν ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να τον συμπαθησει αργοτερα... λέω εγώ παντα.

Δε νομιζω να χρειαζεται να σκυψω για να αποφυγω λαχανικα και αβγα που εκτοξευτηκαν προς το μερος μου, ε; :nervous: Καπου αλλου μπηκα στη μαυρη λιστα για κατι τετοια "απαραδεκτα κακά" που τολμησα ελευθερα να εκφρασω για τον χαρακτηρα του Τερρυ. Δεν μπορώ να τον συμπαθήσω, ρε παιδιά, δεν μπορω, όσο κι αν προσπαθήσω. Για μένα όπως στρώνεις θα κοιμηθείς. Σε λυπάμαι, Τέρρυ, αλλά... με τα χεράκια σου έβγαλες κάποια ματάκια σου.

:)

Υ.Γ. Και ο Αλμπερτ ητανε ορφανος, μονος, με ποσο πονο, με μια στριγγλα Ελρόυ να τον εχει στην απομονωση, μη και μη και κρυψου. Και ειχε και ποσο χρημα παραπανω. Γιατι δεν εγινε και ο Αλμπερτ σνομπ, καυγατζης και υφάκιας σαν τον Τερρυ, ε; Εε; Αλλα ας μην σχολιασω αλλο, βγαινω εκτος θεματος. :zip:
 
Arwyn-t είπε:
Τελικά.... είμαι ίσως το μόνο άτομο στην υφήλιο που τα ελαττώματα του Τέρρυ (τα οποια πολυ σωστα ανελυσε η αγαπητη iMod Domniki στην αρχη :thumbup: ) μου τη δίνουνε τόσο μα τόσο πολύ που τα προτερήματά του δεν τον σώζουνε στα μάτια μου. Καλός, ευαίσθητος, κλπ κλπ ναι, αλλά... για μένα η ζυγαριά κλείνει προς τα ελαττώματα. Διότι κατά την προσωπική μου άποψη, το να είσαι ευγενικός κι όχι σνομπ με τρίτους που δε φταίνε σε τίποτα είναι πάγιο καλό, είναι σωστός τρόπος, είναι δίκαιο. Από τη φύση μου δεν μπορώ να συμπαθήσω άτομα σνομπ και αλαζονικά, όσο ευαισθητα κι αν δείχνουνε πριβέ. Ή είσαι καλός παντού και με όλους ή όχι, ημίμετρα δε μου αρέσουνε.
Ότι κακιες αναμνησεις κι αν εχεις, ειναι στο χερι σου και στη φυση σου να εισαι σωστος ανθρωπος οταν φτασει η ηλικια να εχεις μυαλό στο κεφαλι σου. Ο Τερρυ αρεζοτανε στο ρολο του "πλουσιου που ρεμβαζει με τη μυτη ψηλα" και αν δεν τον ειχε δει η Καντυ να κλαιει στο πλοιο θυμιζοντας της τον Αντονυ, δεν ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να τον συμπαθησει αργοτερα... λέω εγώ παντα.

Δε νομιζω να χρειαζεται να σκυψω για να αποφυγω λαχανικα και αβγα που εκτοξευτηκαν προς το μερος μου, ε; :nervous: Καπου αλλου μπηκα στη μαυρη λιστα για κατι τετοια "απαραδεκτα κακά" που τολμησα ελευθερα να εκφρασω για τον χαρακτηρα του Τερρυ. Δεν μπορώ να τον συμπαθήσω, ρε παιδιά, δεν μπορω, όσο κι αν προσπαθήσω. Για μένα όπως στρώνεις θα κοιμηθείς. Σε λυπάμαι, Τέρρυ, αλλά... με τα χεράκια σου έβγαλες κάποια ματάκια σου.

:)

Υ.Γ. Και ο Αλμπερτ ητανε ορφανος, μονος, με ποσο πονο, με μια στριγγλα Ελρόυ να τον εχει στην απομονωση, μη και μη και κρυψου. Και ειχε και ποσο χρημα παραπανω. Γιατι δεν εγινε και ο Αλμπερτ σνομπ, καυγατζης και υφάκιας σαν τον Τερρυ, ε; Εε; Αλλα ας μην σχολιασω αλλο, βγαινω εκτος θεματος. :zip:

Θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου αν ο Τέρρυ έδειχνε αυτό το χαρακτήρα σε

μεγαλύτερη ηλικία.

Στην εφηβεία, πολλοί από εμάς και ανάλογα με τα βιώματά μας γινόμαστε "Επαναστάτες χωρίς αιτία". Εγώ πρώτη και καλύτερη που στα 17 (και από πιό πριν) με τη μάνα μου δεν ανταλλάζαμε κουβέντα για πολλούς και διάφορους λόγους. Στους καυγάδες (ειδικά για το ποδόσφαιρο) πρώτη #) .

Και από υφάκι;;;; :ccool:10 καρδιναλίων...

Κάποια στιγμή στη ζωή μας ερχόμαστε αντιμέτωποι με τα αληθινά προβλήματα και μέσα από αυτά ωριμάζουμε.

Τον Άλμπερτ δεν τον ζήσαμε στην εφηβεία του. Μια θολή εικόνα όταν συνάντησε την Κάντυ στο λόφο που φημολογείται πως έφτασε εκεί μετά από άγριο τσακωμό με τη θειά...

Και όταν ένας άνθρωπος μεγαλώνει τόσο μόνος έχει ανάγκη από μιά πολύ μεγάλη καρδιά για να τον νιώσει...

Αυτό ισχύει και για Τέρρυ και για Άλμπερτ.
 
Juanita είπε:
Θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου αν ο Τέρρυ έδειχνε αυτό το χαρακτήρα σεμεγαλύτερη ηλικία.
Ισως. Αλλα και στη μεγαλυτερη ηλικια τελικα κατ' εμε αποδειχτηκε τζαμπα μαγκας. Εσκυψε το κεφαλι στο καθηκον προς τη Σουζανα και το ριξε παλι στο ποτό. Δεν ειχε φιλους θα μου πειτε και χρειαστηκε Καντυ(μανγκα)/Αλμπερτ(ανιμε) για να στανιαρει. Τι να πω... Αδυναμος τελικα και ευαισθητος. Τον κατανοω, τον λυπαμαι, αλλα δεν τον θαυμαζω ή ερωτευομαι τελικα.

:flower:
 
Πίσω
Μπλουζα