Τα ευρήματά μου (sega menacer,sega saturn vcd card και άλλα)

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
58
πριν μερικές μέρες μην έχοντας κάτι άλλο να κάνω ένα απόγευμα στο μέρος που παραθέριζα αποφάσισα να το εξερευνίσω,μετά από λίγη ώρα περιπάτου ανακάλυψα ένα "αρχαίο" παιχνιδάδικο στο οποίο μπήκα για ευνόητους λόγους,αποδείχτηκε ότι ήταν η καλύτερη κίνηση που έκανα καθώς μέσα βρήκα πολλά παλιά παιχνίδια και περιφερειακά από του nes και master system μέχρι του saturn τα οποία εννοείται πως αγόρασα (όχι όλα ομως γιατί υπήρχε κίνδυνος να μείνω ταπί :xm: ) .Δυστυχώς τα περισσότερα δεν ήταν σφραγισμένα γιατί μάλλον ο καταστηματάρχης ήταν αρκετά περίεργος για το εμπόρευμά του στο παρελθόν,τουλάχιστον όμως ήταν αχρησιμοποίητα,πάντως δεν το μετάνιωσα για την αγορά μου.

μερικές φωτογραφίες των "ευρημάτων μου" ...

picture.php


picture.php


το nuclear creature (transbot) είναι σφραγισμένο,από τα λίγα που ήταν δυστυχώς...

picture.php


και τα δύο αντίτυπα του super mario bros 3 ήταν (και εννοείται πως θα παραμείνουν) σφραγισμένα

picture.php


μερικές πληροφορίες για την itochu

picture.php


στο άμεσο μέλλον (τώρα υπάρχουν κάποια τεχνικά προβλήματα :xm: ) θα ακολουθήσουν φωτογραφίες και των υπόλοιπων (όπως του sega menacer)
 
ωραίος!!!! Kudos!
 
Ωραίες οι αγορές σου!

Από τιμές; Έκανε μεταφορά των δραχμών σε ευρώ; :p
 
ωραιος! οτι εχεις διπλο για αυτο υπαρχει το φορουμ :p
 
Τα σφραγισμένα Super Mario Bros 3 με το ρετρό αυτοκόλλητο της Itochu είναι όλα τα λεφτά!

Καλορίζικα! ;)
 
Εγώ πάντως δέχομαι να μου χαρίσεις το Super Mario!! :biglaugh::animeek:

Άντε '''καλοτάξιδα''! :cool:
 
Φαγωθήκατε όλοι με τα Mario...

Σε μένα δώσ' το! :p
 
Haros είπε:
Ωραίες οι αγορές σου!
Από τιμές; Έκανε μεταφορά των δραχμών σε ευρώ; :p
όχι δεν έκανε τη μετατροπή που κάνουν οι περισσότεροι :p μάλιστα να φανταστείς ότι ένιωθα άσχημα όταν τα αγόραζα γιατί όλα τα παιχνίδια ανεξαρτήτως κονσόλας τα πουλούσε 5 ευρώ!
 
Έπεσες σε έμπορα που προφανώς θεωρούσε ότι κανείς δεν τα ζητάει αυτά πλέον!!

Με γειά και καλά παιχνίδια!!

:)
 
μερικές φωτογραφίες ακόμα

παρόλο που το κουτί ήταν ανοιγμένο (με τα κομμάτια του όπλου εμφανώς χρησιμοποιημένα),το ομώνυμο συνοδευτικό παιχνίδι ήταν κλειστό...

picture.php


όπως και το smb3,το nuclear creature το αγόρασα δύο φορές

picture.php


picture.php
 
Πολύ καλά και τα υπόλοιπα αποκτήματα!

Πήγες ξανά από το μαγαζί ή τα είχες πάρει από την προηγούμενη φορά?

Καλορίζικα κι αυτά! ;)
 
τα είχα πάρει όλα μαζί αλλά δεν θυμόμουν που τα είχα βάλει :xm:

πάντως έχω κι άλλα από εκεί που πάλι πρέπει να τα ψάξω να τα βρω (πρέπει να ήμουν χρυσόψαρο σε προηγούμενη ζωή)...
 
Τι όμορφα Mario είναι τούτα????? :dribble:

Ωραία αγορά φίλε!!
 
και τα τελευταία παιχνίδια που είχα αγοράσει από εκεί

( στη ράχη του indiana jones e a ultima cruzada γράφει εκτός από το όνομα και "2 MEGA D" ,ξέρει κανείς τι θέλει να πει ο ποιητής; )

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
krem13 είπε:
και τα τελευταία παιχνίδια που είχα αγοράσει από εκεί
( στη ράχη του indiana jones e a ultima cruzada γράφει εκτός από το όνομα και "2 MEGA D" ,ξέρει κανείς τι θέλει να πει ο ποιητής; )

picture.php
2 mega d εννοεί ότι είναι 2 megabit δηλαδή 2000/8= 256 kb
 
krem13 είπε:
πριν μερικές μέρες μην έχοντας κάτι άλλο να κάνω ένα απόγευμα στο μέρος που παραθέριζα αποφάσισα να το εξερευνίσω,μετά από λίγη ώρα περιπάτου ανακάλυψα ένα "αρχαίο" παιχνιδάδικο στο οποίο μπήκα για ευνόητους λόγους,αποδείχτηκε ότι ήταν η καλύτερη κίνηση που έκανα καθώς μέσα βρήκα πολλά παλιά παιχνίδια και περιφερειακά από του nes και master system μέχρι του saturn τα οποία εννοείται πως αγόρασα (όχι όλα ομως γιατί υπήρχε κίνδυνος να μείνω ταπί :xm: ) .Δυστυχώς τα περισσότερα δεν ήταν σφραγισμένα γιατί μάλλον ο καταστηματάρχης ήταν αρκετά περίεργος για το εμπόρευμά του στο παρελθόν,τουλάχιστον όμως ήταν αχρησιμοποίητα,πάντως δεν το μετάνιωσα για την αγορά μου.
μερικές φωτογραφίες των "ευρημάτων μου" ...

picture.php


picture.php


το nuclear creature (transbot) είναι σφραγισμένο,από τα λίγα που ήταν δυστυχώς...

picture.php


και τα δύο αντίτυπα του super mario bros 3 ήταν (και εννοείται πως θα παραμείνουν) σφραγισμένα

picture.php


μερικές πληροφορίες για την itochu

picture.php


στο άμεσο μέλλον (τώρα υπάρχουν κάποια τεχνικά προβλήματα :xm: ) θα ακολουθήσουν φωτογραφίες και των υπόλοιπων (όπως του sega menacer)
Που παραθέριζες βρέ άτιμο αγόρι? :cool:
 
Ζήλεψα τη VCD card του Saturn. Μια απορία. Τα παιχνίδια του Saturn & του Mega Drive με την σφραγίδα της ελληνικής αντιπροσωπείας είχαν μέσα ελληνικές οδηγίες;
 
Δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο τα σφραγισμενα super mario bros 3 και οχι επειδη ειναι σφραγισμενα γιατι δεν με νοιαζουν αυτα.
 
Πίσω
Μπλουζα