Τα κόμικς στις ελληνικές ταινίες και στις ελληνικές σειρές

Στη σειρα "Ο χηρος,η χηρα και τα χειροτερα" : Μικυ Μαους

x26.JPG
 
παιδια βλεπετε κανενα κομικ στο παρακατω στιγμιοτυπο της ταινιας "Κεφι γλεντι και φιγουρα";

attachment.php


kefi.JPG
 
Στο στιγμιοτυπο της ταινιας "Κεφι γλεντι και φιγουρα" βλεπετε κανενα κομικ;

attachment.php


kefi.JPG
 
Στη σειρα "Σκορπιος" η Φαιη Κοκκινοπουλου διαβαζει ενα τευχος Αστεριξ

attachment.php
attachment.php


attachment.php
πηγη

skor1.JPG

skor4.JPG

AsterixMamouth_0007.jpg
 
Σ ενα επεισοδιο της σειρας "Ντολτσε βιτα" η Ντοριτα πρεπει να διαβαζει καποιο κομικ.. :wait2: μηπως ειναι Αστεριξ;

do01.JPG

do0.JPG

do2.JPG
 
Μάλλον. Είναι πάντως σίγουρα ευρωπαϊκό της Μαμούθ :D
 
σίγουρα BD είναι και μάλλον μαμούθ όμως απ ότι θυμάμαι το εσώφυλλο στα Αστερίξ ήταν μπλέ και όχι κόκκινο οπότε μάλλον προς Λούκυ Λουκ κλείνω εγώ
 
:thanx2: παιδια,δηλαδη ειναι σιγουρα τευχος "Λουκυ Λουκ"

Στη βιντεοταινια "ενας παραξενος ερωτας" πρεπει να φαινεται το κομικ "Αγορι"

attachment.php


en5.JPG
 
Μικυ μαους ή Ποπάυ ειναι αυτο που διαβαζει ο Γιαννης Βουρος στη σειρα "Ταυρος με τοξοτη"

attachment.php
attachment.php


tavr1.JPG

tavr2.JPG
 
Ντιζνεϊ θα έλεγα. Αν και δεν είμαι ειδικό πιστεύω ότι η βιβλιοδεσία του μοιάζει με Κλασικά
 
Thor είπε:
Ντιζνεϊ θα έλεγα. Αν και δεν είμαι ειδικό πιστεύω ότι η βιβλιοδεσία του μοιάζει με Κλασικά
για να το λες κατι θα ξερεις παραπανω :)
 
Στη σειρα "ασημενιο δηναριο" φαινεται το κομικ Βαβελ

attachment.php


asimdinv1.JPG
 
Στη σειρα "Γιαννης και Μαρια" φαινεται το κομικ Καραγκιοζης,πρεπει να ειναι το τευχος "Ο Καραγκιοζης δικαστης"

attachment.php


attachment.php
πηγη

gn1.JPG

KARAGIOZISAR_0036.jpg
 
στη βιντεοταινια "επαγγελματιας οπαδος" φαινεται σιγουρα το οπισθοφυλλο καποιου τευχους Αστεριξ,δεν ξερω ομως αν υπαρχουν κι αλλα κομικς σ αυτα τα δυο στιγμιοτυπα

epast3.JPG

epast.JPG
 
το οπισθόφυλλο με την πράσινη κάθετη ταινία στον ώμο του Τσάκωνα θα μπορούσε να είναι Ιζνογκούντ αλλά είναι μικρο το τμήμα που φαίνεται για να μπορώ να πω σίγουρα.
 
Thor είπε:
το οπισθόφυλλο με την πράσινη κάθετη ταινία στον ώμο του Τσάκωνα θα μπορούσε να είναι Ιζνογκούντ αλλά είναι μικρο το τμήμα που φαίνεται για να μπορώ να πω σίγουρα.
δυστυχως Thor δεν υπαρχει κοντινοτερο πλανο
 
Πίσω
Μπλουζα