Τα πιτσιρίκια

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Πού μπορώ να βρω επεισόδια από την εν λόγω παιδική σειρά της ΕΤ1?

Τη θυμάται κανένας?Βασικά προβάλλεται σε επανάληψη 14.15 στην ΕΤ1 αλλά δεν προλαβαίνω να τη δω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και αργοπορημένα, νομίζω πως αναφέρεσαι σε μια παιδική σειρά 15 λεπτών με πρωταγωνιστές... πιτσιρίκια! Αν είναι αυτό που νομίζω, θυμάμαι έναν γεματούλη που είχε γέλιο, μία κοπελίτσα, έναν ξανθούλη με καρέ μαλλί και ένα σκυλάκι! Τα επεισόδια που μου έρχονται στο μυαλό είναι που παίζαν μπάσκετ, που ο χοντρούλης πήγαινε στον οδοντίατρο και ο ξανθούλης έμεινε μόνος σπίτι και φοβόταν...!
 
Μιλατε για το ασπρομαυρο? Αν ναι υπαρχει ηδη θεμα καπου
 
Ποιο είναι το ασπρόμαυρο wally?
 
Έγχρωμο ρε σεις εγώ το θυμάμαι, δεκαετία '90. Betty Boop, ξεδιάλυνε το τοπίο...!!! Χαχαχαχα! :)
 
Το δείχνει καθημερινά στο ΕΤ1 στις 14:15, για όποιον ενδιαφέρεται...

Πολύ ωραία σειρά, ήταν από τις αγαπημένες μου! :)
 
παιδιά αλήθεια, μήπως γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε τα επεισόδια της εν λόγω σειράς.??Είναι πράγματι πολύ καλή και εγώ κατα τύχη την πέτυχα στην τηλεόραση. Παίζεται καθημερινα από την ετ1 στις 10:45.
 
Όχι καθημερινά ακριβώς αλλά 3 φορές την βδομάδα, νομίζω. Γενικά το πρωινό πρόγραμμα της ΕΤ1 έχει διάφορες παιδικές εκπομπές και παιδικές τηλεοπτικές σειρές και προσπαθεί να στριμώξει χρόνο για όλα ταυτόχρονα. Δεν το είχα δει το '96 αλλά είναι μια χαρά σειρούλα! Έτυχα σε ένα, επίκαιρο μάλιστα, επεισόδιο πριν καιρό που τα παιδιά μαζεύαν τα λεφτά απ' τον κουμπαρά τους και πήγαν στην εφορία να δώσουν τάχα μου τον φόρο τους!
 
Το έχω πετύχει κανά δυό φορές και πρόσεξα στους τίτλους αρχής ότι ήταν παραγωγής 1995. Τη σειρά τη θυμόμουν από τότε, την έβλεπα σαν παιδί. Σε ένα επεισόδιο που πέτυχα τις προάλλες πρόσεξα ότι τα κορίτσια της σειράς έπαιζαν το επιτραπέζιο Pacifist
 
μηπως ειναι αυτο που ελεγε στους τιτλους αρχης

" μια παρεα πιτσιρικια

στη μικρη μας γειτονια

3 αγορια 2 κοριτσια.."

παρακατω δε θυμαμαι τα λογια..εκτος κι αν αυτο που λεω εγω ειναι αλλη παιδικη σειρα
 
Οι πληροφορίες που έχουμε μαζέψει μέχρι στιγμής στην βάση δεν είναι πολλές (δεν έχουμε το cast π.χ.), αλλά μιλάμε γι' αυτήν εδώ την σειρά!
 
katerinak είπε:
μηπως ειναι αυτο που ελεγε στους τιτλους αρχης " μια παρεα πιτσιρικια

στη μικρη μας γειτονια

3 αγορια 2 κοριτσια.."

παρακατω δε θυμαμαι τα λογια..εκτος κι αν αυτο που λεω εγω ειναι αλλη παιδικη σειρα
"μια παρεα πιτσιρικια

στη μικρη μας γειτονια

3 αγορια 2 κοριτσια

θα σας κάνουν συντροφιά...''

(παρακάτω δεν θυμάμαι...)

θυμάμαι κάποια επεισόδια (νομίζω οι τίτλοι είναι αυτοί που αναφέρω)

-τίτλος ΤΟ ΨΕΜΑ

ένα κορίτσι από την παρεα προσποιείται την άρρωστη γιατί δεν έχει διαβάσει για το σχολείο τα μαθήματα και μένει σπίτι όλη μέρα, τελικά μαθαίνει από συμμαθητές της που την επισκέφτηκαν ότι πήγαν εκδρομή...

-τίτλος ΤΟ ΣΗΡΙΑΛ

ένα αγοράκι από την παρέα (ο χοντρούλης) ακούει για ένα διαζύγιο, στην πραγματικότητα είναι ένα σηριαλ στην τηλεόραση που βλέπουν οι γονείς του, στο οποιο το πρωταγωνιστικό ζευγάρι βρίσκεται στα προθυρα χωρισμού, έτσι ο μικρός νομίζει ότι οι γονείς του είναι αυτοί που χωρίζουν και προσπαθεί να τους κάνει χαρούμενους κάνοντας όλες τις δουλειές του σπιτιού. Τελικά μαθαίνει ότι στο σήριαλ λέγονταν τα περί χωρισμού...

-τίτλος ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ένα αγοράκι μένει μόνος στο σπίτι και ακούει παραξενους θορύβους, νομίζει ότι είναι κλέφτες...φοβάται πολύ και τελικά ανακαλύπτει ότι είναι ένα σκυλάκι που κάνει το θόρυβο...
 
Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν κάπου τα επεισόδια από αυτή την σειρά παιζόταν το 1996 στην ΕΡΤ...
 
Ωραια σειρούλα!

Δεν εχω εντοπισει επεισοδια...
 
Λιγο χαμος με τα links.

To πρωτο link

Το δευτερο

Ενα πολυ καλο addon για τον browser μας ειναι το Google search link fix που καθαριζει τα αποτελεσματα του google ετσι ωστε να μπορουμε να τα κανουμε copy-paste χωρις παρατραγουδα.

Για firefox

Για chrome

Για edge
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα