Τζάμπα...πράγμα

angel_grig

KAT Resurrector
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.161
Αντιδράσεις
471
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι λέει κάλε αυτός......

lol :D
 
Επιφωνήματα έκπληξης από 3 ασχετόνιους μέχρι τώρα. :p :p:p:p

APPLE 1 κύριοι!!! Μια χαρά το βλέπω το κόστος. Εννοείται αφορά συλλέκτες και όχι εσένα κι εμένα.
 
Rygar είπε:
APPLE 1 κύριοι!!! Μια χαρά το βλέπω το κόστος. Εννοείται αφορά συλλέκτες και όχι εσένα κι εμένα.
Ακριβώς!Στο original package και με τα original manuals και το σύντομο γράμμα του Jobs.Ανεκτίμητο κομμάτι της παγκόσμιας ιστορίας των computers.
 
είναι όπως τα λέει ο Rygar , κομμάτι της ιστορίας των υπολογιστών....
 
Συγνώμη παιδιά που θα το πω αλλα τοσα λεφτα πια! Καλυτερα τοσα λεφτα να πανε για άλλους σκοπούς που μπορεί να βοηθήσουν τον κόσμο...

Σκέψη μου αυτή βέβαια και χωρίς να θέλω να θίξω τις δίκες σας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
angel_grig είπε:
Είναι σπάνιο δεν λέω αλλά 50.000 US$ (και $3,214.33 μεταφορικά?????)
Due to the irreplaceable nature of this item, I am placing a $3,000 additional fee if the item is chosen to be shipped. I do not do this for the money, I do it to discourage shipping. I want it to be dramatically more expensive to have this relic shipped than to pick it up and safely transport it to its new home personally.
Πέρα απ' αυτό πράγματι 33656 euro μου φαίνονται και εμένα πάρα πολλά και ναι γνωρίζω τι εστί Apple I και τι σημαίνει να έχεις τις αποδείξεις αγοράς με την υπογραφή του ίδιου του Steve Jobs 33 χρόνια πριν.


Είναι ένα κομμάτι ιστορίας πολύ υπερτιμημένο.
 
το χτυπησα!!!!

σοβαρα τωρα..οντως ιστορια αλλα πολλα τα λεφτα για μια πλακετα πιστευω ομως οτι θα πουληθει ..υπαρχουν λεφταδες.εδω ο αλλος κανει συλλογη με τανκς!!!!
 
Αμα σας ενοχλούν τα 50.000 δολάρια και όχι τα 50.000.000.000 δολάρια που ξοδεύει η NASA για χαζοαποστολές, τότε πάσο.... Επιμένω ότι είναι συλλεκτικό. Και τα χρήματα θα τα δώσει ένας ο οποίος θα δώσει 1 δισεκατομμύριο δραχμές(για να ειμαστε και ρετρό) για να αγοράσει τη Τζοκόντα, που αν το φιλοσοφήσουμε με τον ίδιο τρόπο που κάνουμε τώρα με τον Apple 1, δεν είναι τίποτε αλλο από εναν χαζοπίνακα, μπογιά και χαρτί και τίποτε άλλο.

Προσέξτε τις απαντήσεις σας ρε!!! Πλάκα κάνουμε εδώ, και όποιος το παρει στα σοβαρά, ας το ξανασκεφτεί.
 
Κάποια πράγματα δεν κοστολογούνται βάσει του υλικού από το οποίο φτιάχτηκαν αλλά βάσει της ιδέας της οποίας φέρουν.


P.S.Και αυτό συμβαίνει και στους πίνακες,στα γλυπτά,στα σπάνια χειρόγραφα κτλ. αλλά και στο συγκεκριμένο Apple I.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...πράγματι τα σοκολατάκια τζοκόντα είναι ανεκτίμητα... :)
 
Περι ορεξεως ουδεις λογος, αλλα τοσα λεφτα θα μπορουσα να δικαιολογησω μονο για καποιο δημιουργημα του Jay Miner η απλα για καποιο ηλεκτρονικο διαγραμμα υπογεγραμμενο απο τον ιδιο. Ιστορια του computing διχως Jay Miner απλα δεν υφισταται! :)
 
Τελικά βρέθηκε ο τυχερός δισεκατομμυριούχος που το χτύπησε!Μακάρι να μπορούσαμε και εμείς (αν και δεν έχω και άσχημη συλλογή να'ναι καλά το ebay και οι κάδοι ανακύκλωσης!!)
 
Ναι μονο που αυτος που μπιντάρησε (και ο μοναδικός!) εχει 0 feedback. Ο νοών νοείτω... ;)
 
Θα δείξει!Το πολύ πολύ να γίνει relisted!
 
circleag είπε:
Οταν βλέπεις τέτοιες, περίεργες ή με μεγάλα ποσά, δημοπρασίες, και στο τέλος βλέπεις ότι χτύπησε μονο ένας ο οποίος έχει 0 feedback, με λίγα λόγια δεν έχει αγοράσει/πουλήσει ποτέ στο EBAY, τότε....κάτι συμβαίνει ;) . Αυτό που είπε ο Angel_grig μπορεί να συμβεί, αλλά μετά από αρκετό καιρό για να ξεχαστεί ίσως, αν και κατι τέτοιο δεν ξεχνιέται εύκολα. :D
 
Ξανά κατάλαβα :D

money games και όχι μονο.....
 
Πίσω
Μπλουζα