Τι ακούω απόψε ...

Τι λες τώρα; Με αυτό το μουσικό σκουπιδάκι είχα φτάσει τους χιαστούς μου στα όριά τους στα 15 μου. Δεν είχα δει ποτέ μου αυτό το βίντεο. Πίστευα ότι θα είχε πιο χορευτικές φιγούρες να δείξει ο τραγουδιστής.
 
Και για να τεστάρουμε κι άλλο τους χιαστούς που λέγαμε πριν στα καπάκια χορεύαμε και Billy Ocean. When the going gets tough the tough gets going.
Καθημερινά τουλάχιστον 10 με 15 φορές επανάληψη του σετ μπροστά από τον ολόσωμο καθρέφτη στο εσωτερικό της δίφιλης ντουλάπας....
Και ύστερα αναρωτιόμαστε πως τα χάναμε εύκολα τα κιλά τότε και όχι τώρα.
 
Η κατάστασή σας κινδυνεύει να γίνει μη αναστρέψιμη. Για ακούστε λίγη σωστή Κάρμεν μπας και συνέλθετε.
Κινδυνεύει; Είναι ήδη μη αναστρέψιμη!!! Όχι μόνο έβαλα love στην Κάρμεν αλλά κάθισα και είδα όλο το επεισόδιο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τι λες τώρα; Με αυτό το μουσικό σκουπιδάκι είχα φτάσει τους χιαστούς μου στα όριά τους στα 15 μου. Δεν είχα δει ποτέ μου αυτό το βίντεο. Πίστευα ότι θα είχε πιο χορευτικές φιγούρες να δείξει ο τραγουδιστής.
Ισχύει θα μπορούσε να είχε χορέψει περισσότερο ο φιλτατος. Εγώ πάλι χάθηκα στο κολιέ που φορούσε αχαχχαχα
 
Σήμερα θα σας πάω αρκετά πιο πίσω στο 1969. Dizzy. Έχει και μάθημα πως χορεύεται.
Αν και μου φαίνεται πως είναι loop το βϊντεο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σήμερα θα σας πάω αρκετά πιο πίσω στο 1969. Dizzy. Έχει και μάθημα πως χορεύεται.
Αν και μου φαίνεται πως είναι loop το βϊντεο.
Πιο dizzy δεν γίνεται! Φαίνεται πάντως πως είναι η ώρα των χορευτικών 60s γιατί κι εδώ παίζει μια απ' τα ίδια. Λίγο πιο συμμαζεμένα όμως σε σχέση με το ξεχαρβάλωμα του βίντεο της Λώρας. Shake αλά ελληνικά και με πρωταγωνιστή ποιον άλλον; τον Βουτσά!

Μίμης Πλέσσας - Teddy Boy's Shake (1965)


(τι κίνηση είχε ο άτιμος...)
 
Πίσω
Μπλουζα