Τι ακούω απόψε ...

Ε ρε και να ήσουνα εδώ...

φίλτατε Unfortunately Somewhere Else, Θα σε έβαζα σε εκχιονιστική αγγαρεία. Έτσι εγώ μεν θα γλύτωνα τους κόπους και οτυς μόχθους που απαιτεί το κάθαρισμα τόνων χιονιου κι εσύ θα γιατρευόσουνα μια για πάντα από το βίτσιο της χιονοφιλίας από το οποίο υποφέρουν μόνο

... όσοι ποτε δεν φτυάρισαν,
δεν σπείρανε αλάτι,
και χιόνι δεν καθάρισαν
με πονεμένη πλάτη (*)

Προβολή συνημμένου 220343
(*) Άσε που με πήρε η φυσικοθεραπεύτρια να μου πει ότι ακυρώνει το σημερινό ραντεβού μας διότι χιόνια.
Αγαπητέ elephada να ξέρεις ότι είμαι με το μέρος σου! Σαν γνήσιο κορίτσι του κάμπου που ποτέ δεν κατάφερε να αγαπήσει τα χιόνια, το κρύο, τα βουνά και το σκι και ποτέ δεν κατάλαβε γιατί ο χρόνος να μην έχει δυο εποχές που να λέγονται καλοκαίρι 1 και καλοκαίρι 2 (άνοιξη και φθινόπωρο κανονικά στη σειρά τους) σου στέλνω για συμπαράσταση λίγο Μίκη με συνοδεία από βάρκες, νησιά, ακρογιαλιές, τριαντάφυλλα κι αστεράκια του ουρανού (μαζί με τον Αυγερινό) ώστε να επιβιώσεις!

Μαίρη Λίντα - Απαγωγή (1976)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι από τις φορές που μπαίνω στο δίλημμα αν θέλω να έχω καλύτερο ήχο ή να βλέπω την εικόνα. Εσύ διάλεξες το πρώτο (το λογικό), εγώ θα έκανα το δεύτερο γιατί το original videoclip αισθητικά είναι από τα καλύτερα που έχω δει στη ζωή μου (ανεξάρτητα από το ίδιο το story).
 
Είναι από τις φορές που μπαίνω στο δίλημμα αν θέλω να έχω καλύτερο ήχο ή να βλέπω την εικόνα. Εσύ διάλεξες το πρώτο (το λογικό), εγώ θα έκανα το δεύτερο γιατί το original videoclip αισθητικά είναι από τα καλύτερα που έχω δει στη ζωή μου (ανεξάρτητα από το ίδιο το story).
Σύμφωνω για το βιντεοκλίπ. Πραγματικά υπέροχο και λίγα λεω, ήταν το πρώτο που είχα δει από Duran Duran θυμαμαι. Αναμνήσεις :,)
 

Suede - Everything Will Flow



James - Say Something



Levellers - What A Beautiful Day

 
Πίσω
Μπλουζα