Τι ακούω απόψε ...

Round one-in Zaire
μιλάμε για ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ όχι αστεία. την έψαχνα χρόνια που να καταλάβω τι έλεγε το ρεφρέν! άκουγα inja heir, κάτι τέτοιο!
 
Και κάτι από τους..."Χωριάτες" για να χορέψει η bajar απόψε λόγω των Αποκρεών.
(ωχ, μας πήρανε χαμπάρι...)

Σε ευχαριστώ πολύ Λώρα, ήδη αυτό κάνω :D

Lu Colombo - Maracaibo (1982)


Μου λείπει η Πάτρα των παιδικών μου χρόνων! :cry:
 

Xanadu | Olivia Newton-John & Gene Kelly's '80s/'40s Hybrid E.L.O. Roller Disco​



"A place where nobody dared to go... The love that we came to know... They call it Xanadu!" Watch Olivia Newton-John perform E.L.O.'s "Xanadu" along with Gene Kelly in the eponymous 1980 cult classic. We know the title of this video is confusing but we couldn't fit in the fact that while Gene Kelly's character owns and operates the '80s/'40s hybrid roller disco, Olivia Newton-John's character is the daughter of Zeus and a *literal* Greek muse. And we just really needed you to know that.



Απολαύσετε 03:15 λεπτά απίστευτου χορού με τον θρυλικό Gene Kelly και μετά... Xanadu με την πανεμορφη Olivia Newton..:love:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κώστας Θωμαΐδης - Οι άντρες, απο τον δισκο Η Πρώτη Στιγμή (1988) σε στιχους Σοφιας Βοσσου. Δεν εχει κυκλοφορήσει ποτε σε ψηφιακη μορφη και δυσκολεύτηκα πολυ να το βρω online.


Για μια ακομα φορα αποδεικνύεται ποσο ασχετος ειμαι με την ελληνική μουσική, γιατι πάλι νόμιζα οτι ηταν γνωστο τραγουδι...
 
Τώρα τελευταία έχω χαθεί λόγω....πνιγμού (εργασιακού). Κάτι έψαχνα άσχετο με μουσική αλλά διάβασα το όνομα Θεοδόσης και πήγε το μυαλό μου στο Διονύση Θεοδόση που εμφανισιακά θα μπορούσε να είναι πρωτοξάδερφος του Τόκα που του είχε γράψει απίθανα τραγούδια, όπως το πιο κάτω:


Ο δίσκος στον οποίο ανήκει αυτό το κομμάτι είναι διαμάντι!
 

Eighth Wonder - I'm Not Scared (Video)



Lyrics:

Your life's a mystery
Mine is an open book
If I could read your mind
I think I'd take a look

I don't care, baby
I'm not scared

What have you got to fight?
What do you need to prove?
You're always telling lies
And that's the only truth

I don't care, baby
I'm not scared

Η τραγουδίστρια των Eighth Wonder - Patsy Kensit - :love: :love: :love: σε σε ένα πολύ όμορφο τραγούδι ντουέτο με τον Eros Ramazzotti.

LA LUCE BUONA DELLE STELLE (1987) - Eros Ramazzotti ft Patsy Kensit (official)


:love:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα