Τι ακούω απόψε ...

Hawkwind - Magnu / Angels of Death (Live 1977)

Deceit that fears the light of day
Fly from the glory of my ray
Good minds open and take new light
Until diminished by the reign of night


 
Τελευταία επεξεργασία:
Giovanni Marradi - Peacefully


ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΟΥ

Έλα σίμωσε ... Κάτσε δίπλα μου
Τι κοιτάς γύρω σου.
Κανείς δεν έμεινε πια εδώ
Εγώ και εσύ μόνο
Ξέρω μου το ‘πες κάποτε
Θα έρθει η ώρα θα φύγουν όλοι
Ξέρω μου το είπες κάποτε.
Μη δίνεσαι, μη χαραμίζεσαι
Όλα για τους άλλους.....
Κράτα κάτι και για σένα
Μα η καρδιά δεν άκουσε
Το μυαλό δεν μπόρεσε
Έλα..... κράτησε το χέρι μου όπως παλιά Μόνοι πάλι... εγώ και εσύ
Αγαπημένη μου... Μοναξιά μου.
Ποίηση: Α. ΑΔΑΜΟΥ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πωωωωωω ρε αρχοντα τι μνημες με εφερες τωρα στο μυαλο με αυτο το βιντεο :bow:. Μεγαλη καψουρα ειχα πιτσιρικας με το ξανθο που χορευει το μικρο το μαυρακι:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:
 
Πωωωωωω ρε αρχοντα τι μνημες με εφερες τωρα στο μυαλο με αυτο το βιντεο :bow:. Μεγαλη καψουρα ειχα πιτσιρικας με το ξανθο που χορευει το μικρο το μαυρακι:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

Την Roberta De Brito λες..

Βραζιλία... Άστα να πάνε.. χώρα και αυτή..

Έχω συναδελφους απο Εμποροπλοιάρχων που πήγαν σαν Δοκιμοι Πλοιαρχοι το πρώτο εκπαιδευτικό 6μηνο ταξίδι (1995-1999) στη Βραζιλία και δεν ξαναγύρισαν ποτέ στην Ελλάδα γιατί παντρεύτηκαν! :D

τα βαπόρια βλέπεις τότε καθονταν να ξεφορτωσουν και 2 εβδομάδες και (όχι σαν τώρα που ξεφορτωνουν σε 1-2-3μερες ανάλογα το φορτίο τους) και τα Δοκιμακιαβγαίνανε κάθε μέρα έξω μετά την βάρδια.. Γεμάτο Ελληναδικα ήταν εκεί κάτω!!!

Βασίλη είμαι σίγουρος ότι αν πήγαινες εκεί εκείνη την εποχή θα σε χάναμε.. Χάχα..

όμορφος αλλά και τρελαμένος ο λαός εκεί στον Αμαζόνιο.
 
Πωωωωωω ρε αρχοντα τι μνημες με εφερες τωρα στο μυαλο με αυτο το βιντεο :bow:. Μεγαλη καψουρα ειχα πιτσιρικας με το ξανθο που χορευει το μικρο το μαυρακι:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:
Ναι ρε φίλε!..Και όχι μόνο αυτό,αλλά το clip μου ΄βγαζε και έναν εκνευρισμό,μια ανεξήγητη..ζήλια! "Που πας βρε βρε κοντούλη?..άντε να βρεις καμιά της ηλικίας σου".. Όσο για τον μπούφο που είχε χτυπήσει την ξανθούλα,ένα μόνο σκεφτόμουν τότε:
"Βρε καρδούλα μου, αν άκουγες λίγο Metallica από το να χορεύεις με τον μικρό,θα ήξερες πως μία είναι απάντηση στο χαστούκι. Της το αφιερώνουμε λοιπόν.. "Fight fire with fire" ( Metallica, από το καλύτερο τους album για μένα το Ride the Lighting)

 
Την Roberta De Brito λες..

Βραζιλία... Άστα να πάνε.. χώρα και αυτή..

Έχω συναδελφους απο Εμποροπλοιάρχων που πήγαν σαν Δοκιμοι Πλοιαρχοι το πρώτο εκπαιδευτικό 6μηνο ταξίδι (1995-1999) στη Βραζιλία και δεν ξαναγύρισαν ποτέ στην Ελλάδα γιατί παντρεύτηκαν! :D

τα βαπόρια βλέπεις τότε καθονταν να ξεφορτωσουν και 2 εβδομάδες και (όχι σαν τώρα που ξεφορτωνουν σε 1-2-3μερες ανάλογα το φορτίο τους) και τα Δοκιμακιαβγαίνανε κάθε μέρα έξω μετά την βάρδια.. Γεμάτο Ελληναδικα ήταν εκεί κάτω!!!

Βασίλη είμαι σίγουρος ότι αν πήγαινες εκεί εκείνη την εποχή θα σε χάναμε.. Χάχα..

όμορφος αλλά και τρελαμένος ο λαός εκεί στον Αμαζόνιο.
Πότε φεύγει το επόμενο πλοίο για Βραζιλία παρακαλώ?..
 
Πίσω
Μπλουζα