Τι ακούω απόψε ...

Μια πλούσια συνέντευξη του Computer Guy Dj Palmer υπάρχει εδώ.


Πολύ σωστά manos311. Έπαιζε στην Ένωση 45 Κατασκευαστών Επίπλων. Θυμάμαι πως περίμενα τα τελευταία δευτερόλεπτα για να ακούσω τη μουσική. Classic.

Καλημέρα.

Wham! - Club Tropicana (1983)

Υπάρχει και μια τηλεοπτική συνέντευξη του Palmer στον Θοδωρής Ρακιντζή (βλέπε YouTube).
Επιτρέψτε μου να παραθέσω και Tony Ioannou σε διασκευή του lost in the night με Vana Marr αλλα χωρίς Kostas Charito
 
Τελευταία επεξεργασία:
Στα σχόλια του αποσπάσματος αναγράφεται ότι υπάρχει και εκτέλεση (η πρώτη είναι της Μοσχολιού) με την Καίτη Χωματά την οποία παραθέτω ακολούθως :

Επίσης παρατίθεται ένα απόσπασμα από το κανάλι του Γιώργου Παπαστεφάνου
Συντροφιά με την Καίτη Χωματά (Συνέντευξη)
Στην περιγραφή αναγράφονται:
"Ο Σταμάτης Χονδρογιάννης, που ήταν ο σκηνοθέτης της Μουσικής βραδιάς για τις μπουάτ και το Νέο Κύμα του 1976, οχτώ χρόνια αργότερα ανέλαβε να ετοιμάσει το πορτρέτο της Μούσας του Νέου Κύματος, της Καίτης Χωματά. Για κάποια γυρίσματα το συνεργείο ταξίδεψε ως τη Νάξο, που ήταν η πατρίδα της Καίτης και εκεί ο Σταμάτης της πήρε και τη συνέντευξη που ένα τμήμα της θα δείτε. Ήδη εκείνη την εποχή η Καίτη είχε ξεπεράσει σε πρώτη φάση το πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας που την ταλαιπώρησε για χρόνια και που το αντιμετώπισε γενναία ως το τέλος. 1984, «Συντροφιά με την Καίτη Χωματά». "
 

Στίχοι: Αντρέας Πανταζής
Μουσική: Γιάννης Ζουγανέλης
Δίσκος: Από 'μένα τον Βασίλη

Μια ενδιαφέρουσα πληροφορία: Λίγο μετά την ολοκλήρωσή του έγινε ο σεισμός των Αλκυονίδων νήσων (κλείσαμε χθες 41 έτη από το συμβάν). Ζουγανέλης: Μόλις τελειώσαμε το "Φοβάμαι" του Παπακωνσταντίνου, έγινε ο σεισμός του '81
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βλέπε άκου σώπα - Δημήτρης Ευσταθίου
στίχοι: ΚώσταςΒίρβος, μουσική: Θεόδωρος Δεβενιώτης

Για να σ΄ έχω όπα όπα - Μανώλης Αγγελόπουλος
στίχοι: Γιώργος Βρούβας, μουσική: Μανώλης Χιώτης

Μελωδία σε ρυθμό 5-8 (οργανικό Λεμονόπουλος)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το άκουσα δυο φορές στο αυτοκίνητο από ραδιοσταθμό στα FM.

ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ -- ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΤΣΑΡΗΣ
Στίχοι, μουσική : Αλέκος Χρυσοβέργης


Στην άλλη πλευρά
Θόδωρος Κάτσαρης ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ
Στίχοι : Μάρω Μπιζάνη, Μουσική : Αλέκος Χρυσοβέργης


ΑΥΤΗ Η ΠΟΡΤΑ - ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΤΣΑΡΗΣ (1968)
Μουσική: Ευάγγελος Πιτσιλαδής, στίχοι: Κ.Αθανασόπουλος

ΡΙΞΕ ΡΟΔΑ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ - ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΤΣΑΡΗΣ
Μουσική: Ευάγγελος Πιτσιλαδής, στίχοι: Ι.Κιούρκας

Περιέχονται στον δίσκο



Θα πρέπει να συμπληρωθεί
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα