Τι ακούω απόψε ...

Από το κανάλι του Γιώργου Παπαστεφάνου
Θα ξανάρθεις
Στην περιγραφή αναγράφονται:
"Από μια «ατυχήσασα» εκπομπή του 1984 με θέμα το Ταγκό, έχουν μείνει λίγα μόνο στιγμιότυπα: Η «Πάολα» του Χρήστου Χαιρόπουλου και το «Θα ξανάρθεις» των Κώστα Γιαννίδη και Αλέκου Σακελλάριου, και τα δυό με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου που δεν ήθελε να τραγουδήσει παλιό ελαφρό τραγούδι και χρειάστηκε να επιμείνω πολύ για να τον πείσω.
Σε τρία ακόμη στιγμιότυπα η Τάνια Τσανακλίδου και η Σόφη Ζαννίνου. Οι χορογραφίες της Νταίζης Σεμπεκοπούλου και η σκηνοθεσία του Βασίλη Μπουντούρη."
 
Μια που τον ανέφερα τον Dio σε ένα άλλο thread, βρέθηκα τελικά να τον ακούω λίγο πριν πάω για ύπνο.

Dio - Rainbow in The Dark (1983)

Και ξανά και ξανά Bajar. Εχθές ο γιος μου έπαιζε ένα παιχνίδι στο pc και φόραγε ακουστικά, ξαφνικά τα βγάζει, γυρνάει και μου λέει: πω πω, πως μου αρέσει αυτό (έπαιζε το Sacred Heart στο στέρεο), Dio εεεεεεεεε, του λέω!


a-ha - Stay on These Roads (1988)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο "Μέγας" Dj Palmer...Δυστυχώς δεν βρίσκεται στη ζωή...

Το πραγματικό του όνομα ήταν Κώστας Κωνσταντίνου από την Λάρνακα της Κύπρου.

Προβολή συνημμένου 237714

Πραγματικά μέγας DJ. Αγοράζαμε τις κασέτες με το πρόγραμμα που έκανε στη DISCO DORIAN GRAY και αναστέναζαν τα στερεοφωνικά!!!

Αξέχαστες χοροεσπερίδες γυμνασίου-λυκείου με τον Palmer στα decks, να τραγουδάει με echo πάνω στο κομμάτι και να γίνεται χαμός!!!!!!!!
 
Costas - Lost in the night (HD) (Directed by Nicos Mastorakis) 1984
Χώρος γυρισμάτων η disco Barbarella.
Στα φωνητικά οι Τίνα Ρούσσου και Μαντώ
Στα keybords ο Βασίλης Δερτιλής
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα