Τι ακούω απόψε ...

Vangelis Pitsiladis – Pictures (Full Album)

Υπέροχο πρωινό με τέτοια μουσική να σε γεμίζει συναισθήματα και αναμνήσεις. Πολλές καρδούλες g1973tony. Αυτός ο δίσκος ακούγεται ολόκληρος. Που να σταματήσεις.

Καλημέρα.

Μένω σε Ευάγγελο Πιτσιλαδή και την τρίτη εκτέλεση του γνωστού κοματιού του Toni Pinelli κα μετά των Olympians.

Άγγελος Αντωνόπουλος & Γωγώ Αντζολετάκη - Ανάμνησις (1975)

 
To ακούω συχνά. Πάντα μου θυμίζει το πόσο ενσαρκώνει τα φοιτητικά μου χρόνια στο Λονδίνο σε παρόμοιες καταστάσεις και συναισθήματα όπως αυτά περιγράφονται.

Δεν υπάρχει σκληρότερο πράγμα από το (γήινο) χρόνο που φεύγει και μας τα παίρνει όλα.

Selam Söyle που έλεγε και η Διδώ.


:cry:
 
To ακούω συχνά. Πάντα μου θυμίζει το πόσο ενσαρκώνει τα φοιτητικά μου χρόνια στο Λονδίνο σε παρόμοιες καταστάσεις και συναισθήματα όπως αυτά περιγράφονται.
Εμένα ήταν τα μαθητικά μου χρόνια στην Ελλάδα, οπότε θυμάμαι την Ελληνική του έκδοση
 
To ακούω συχνά. Πάντα μου θυμίζει το πόσο ενσαρκώνει τα φοιτητικά μου χρόνια στο Λονδίνο σε παρόμοιες καταστάσεις και συναισθήματα όπως αυτά περιγράφονται.

Δεν υπάρχει σκληρότερο πράγμα από το (γήινο) χρόνο που φεύγει και μας τα παίρνει όλα.

Selam Söyle που έλεγε και η Διδώ.


:cry:
Πολύ ωραίο, το ακούω και εγώ συχνά.

Εμένα ήταν τα μαθητικά μου χρόνια στην Ελλάδα, οπότε θυμάμαι την Ελληνική του έκδοση
Ωραία εκτέλεση και αυτή.


Καλημέρα.

Heart - All I Wanna Do Is Make Love To You (1990)

 
ΑΦΗΝΩ ΓΕΙΑ - ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
Στίχοι: Κώστας Βίρβος & Χρήστος Μπακατσής
Μουσική : Θόδωρος Δερβενιώτης
Συνοδεία Λαϊκής Ορχήστρας - Διεύθυνσις Θόδωρος Δερβενιώτης - Ζεϊμπέκικος
HIS MASTER'S VOICE , 7PG 3122 (7XGA 1157) , ΗΧΟΓΡΑΦΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 20-07-1961
πηγές

 
Τελευταία επεξεργασία:
Το πιο 80s σαξόφωνο μου έχει κολλήσει εδώ και μέρες! Το καταθέτω μπας και μου φύγει ( αν και ήδη μου κόλλησε άλλο καθώς έκανα βολτα στο θρεντ)
 
To ακούω συχνά. Πάντα μου θυμίζει το πόσο ενσαρκώνει τα φοιτητικά μου χρόνια στο Λονδίνο σε παρόμοιες καταστάσεις και συναισθήματα όπως αυτά περιγράφονται.

Δεν υπάρχει σκληρότερο πράγμα από το (γήινο) χρόνο που φεύγει και μας τα παίρνει όλα.

Selam Söyle που έλεγε και η Διδώ.


:cry:.

Έτσι είναι, και πρέπει να συμφιλιωθούμε με αυτό, αλλά πώς; Πραγματικά, υπάρχουν πολλές ωραίες στιγμές σ' αυτήν εδώ την ζωή, αλλά και όλη αυτή η σκληρότητα δεν αντέχεται
 
Έτσι είναι, και πρέπει να συμφιλιωθούμε με αυτό, αλλά πώς; Πραγματικά, υπάρχουν πολλές ωραίες στιγμές σ' αυτήν εδώ την ζωή, αλλά και όλη αυτή η σκληρότητα δεν αντέχεται
Φοβερή σκηνή, μία από τις πιο έντονες και αξέχαστες στιγμές ever σε sci-fi ταινία.


Fool's Garden - Lemon Tree (1995)

 
Το έχω ακούσει ίσαμε 5 φορές τις τελευταίες δύο μέρες γιατί μάλλον ο ραδιοφωνικός σταθμός έχει ξεμείνει από επιλογές. Μου κόλλησε τελικά.

The Troggs - Wild Thing (1966)

 
Το έχω ακούσει ίσαμε 5 φορές τις τελευταίες δύο μέρες γιατί μάλλον ο ραδιοφωνικός σταθμός έχει ξεμείνει από επιλογές. Μου κόλλησε τελικά.
Αυτό συμβαίνει γιατί βάζουν την ίδια playlist με τυχαία εναλλαγή κομματιών. Αρκετές φορές έχω ακούσει σε ραδιοφωνικό σταθμό το ίδιο τραγούδι 2 φορές μέσα σε διάστημα μία ώρας (ανεξαρτήτως ρεπερτορίου). Οι 5 φορές σε 2 ημέρες που αναφέρεις είναι μάλλον λίγες. Σίγουρα το κομμάτι έχει παίξει αρκετές φορές επιπλέον...
 
Πίσω
Μπλουζα