Τι ακούω απόψε ...

Και οι 2 ταινιες ειναι αριστουργηματα Krem13. Δημιουργιες του μεγαλου Ιταλου Dario Argento τη δεκαετια του 80.
 
Kraftwerk για σήμερα (Robots, Model, Spacelab)...ήχοι που με εντυπωσίασαν όταν ήμουν μικρή και μου αρέσουν υπερβολικά ακόμα. Ειδικά το spacelab ήταν ''χαλί'' κάποιων τηλεοπτικών ντοκιμαντέρ για το διάστημα (εννοείται δεκαετία 70). Όλα από τον δίσκο των γερμανών Kraftwerk ''The Man-Machine'' του 1978.

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mike Oldfield, έχω φάει κόλλημα με το To France με τη Maggie Reilly.

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αποψε ακουω γαλλικα ερωτικα τραγουδια, οπως αυτο που ακολουθει απο τον Joe Dassin.....

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως πάντα Italo. Ακούω την εκπομπή ενός φίλου μου, ο οποίος με μύησε στο είδος. @Leon και μένα μ'αρέσει πολύ ο Mike Oldfield και η Meggy, έχω το cd The best of Mike Oldfield, τουλάχιστον με αξιοπρεπή ποιότητα ήχου )σε σχέση με το youtube) ειδικά αν έχεις καλό στεροφωνικό. Πιο πολύ μ' αρέσει το Moonlight shadow.
 
Πολύ ωραίο και το Moonlight Shadow.

Να και λίγο Duran Duran, αλλά κάτι νεώτερο. Παρότι μεγάλωσαν συνέχισαν να βγάζουν φοβερά ποπ τραγούδια. Πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση των ποπ καλλιτεχνών του "τότε" με του "τώρα", άμουσα δημιουργήματα του τμήματος μάρκετινγκ των δισκογραφικών εταιριών χωρίς ίχνος ταλέντου που βγάζουν εμετικά τραγούδια για γρήγορη κατανάλωση. Φυσικά και "τότε" υπήρχαν παρόμοια δείγματα, αλλά υπήρχαν και καλλιτέχνες που έγραφαν πραγματικά καλή ποπ και τα τραγούδια τους ακούγονται πολύ ευχάριστα ακόμα και τώρα.

 
[video=youtube;MS4_Z84-rRE]

[edit] dead picture [edit]

δεινοσαυρους εχω αποψε..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεινοσυρων συνεχεια..

οσοι δεν ετυχε να ακουσετε την συγκεκριμενη διασκευη,μην το προσπερνατε..

Far Corporation - Stairway To Heaven


και λιγη(ποιοτικη)διαφημιση..

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου εστειλαν σε email ενα τραγουδι του Ξυλουρη που δεν το γνωριζα!

Υπεροχο, γραμμενο για αλλα χρονια αλλα μπορεις να το προσαρμοσεις στο σημερα.

Οχι φυσικα με τον τροπο που διαβαζω στα περισσοτερα YT σχολια απο κατω. Δεν ειναι ρατσιστικο τραγουδι!

Ταιριαζει μια χαρα σε αυτους που μας παρεδωσαν χειροποδαρα δεμενους στις "αγορες" και μας μετετρεψαν σε παγκοσμια ξεφτιλα. :)

http://www.youtube.com/watch?v=xcz0NYotIYg
 
Τα Μπαράκια του Γερμανού. Ο αγαπημένος μου Ελληνικός δίσκος από τη δεκαετία του '80.

 
η μπαλα στην περιοχη μου..παμε

 
hair metal is back..but hair has gone..http://www.youtube.com/watch?v=bMhFmsx1z3U&feature=related

για οσους ενδιαφερθουν..ακουστε τον Reb Beach στο Witness..
 
Aυτά είναι...1973

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kylie Minogue, Rick Astley, Bananarama, Bangles, Taylor Dayne και γενικά ποπ 80s!

[video=youtube_share;txapREGWHp0]

και αυτό που μου άρεσε και μου αρέσει τρελλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"night is shorter than day/

Ночь короче дня" και




"vampire/

Вампир" από τους Ария (Aria) .btw φοβερό συγκρότημα (το οποίο ειδικά για φανς των iron maiden και judas priest συστήνεται ανεπιφύλακτα,ΑΝ αντέχετε τα ρώσικα

:D ) ,τους ετοιμάζω μάλιστα,προσπαθώ τουλάχιστον,ένα αφιερωματάκι ;) .​




[edit] dead picture [edit]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παρον thread θα μεινει ανοιχτο για την εορταστικη περιοδο...μετα κλειδωμα (εκτος θεματολογιας - θα ανοιγει στις γιορτες και τις σχολες :) )

Αυτη τη στιγμη ακουμε κλαρινα

Πυργακη

Γιωτα Γριβα (σλουρπ)

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γιατί θα κλειδωθεί ;
 
Πίσω
Μπλουζα