Τι ακούω απόψε ...

Χάρρυ Κλύνν! Και μάλιστα από κασσέτα! (Μπορεί και να είμαι ο μοναδικός σε όλο το Ηράκλειο που ακούω κασσέτα!) . Το ντεκ μου μου το επισκέυασαν, για την ακρίβεια ήθελε μόνο καθάρισμα και έλεγχο, και έτσι ακούω μια κασσέτα κάθε μέρα. Κατά τα άλλα έχω δυο δίσκους με χριστουγεννιάτικα τραγούδια, καθώς και μια δεκαριά cd (μου τα έχουν στείλει οι φίλοι μου από την Σκωτία)Φρανκ Σινάτρα και τέτοια...ρετρό.
 
Δεκαετία 80 φυσικά. Τραγουδάρα από τη φωνάρα!

Agnetha Faltskog - Wrap Your Arms Around Me (Special)

[video=youtube_share;pPCuCvAAELQ]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σε ψαξιμο βρηκα αυτο και μου θυμισε παλια που εβλεπα mtv

 
Kαθως παιζω arcades παντα ακουω κατι και ποτε την μουσικη των παιχνιδιων.Οποτε σημερα αρχισα με το agent orange απο sodom συνεχισα με το extreme aggression απο kreator μετα πηγα στο seasons in the abyss απο slayer και τωρα ακουω ''επιλεγμενα'' κομματια απο τους μεγαλους N-carcade να γελασω λιγο :D
 
Peepshow creature

Where did you get those eyes?

 
Από τις καλές εποχές του pop Ελληνικού τραγουδιού.

 
είδα σήμερα το zombi 2 του Fulci οπότε τα σημερινά μου ακούσματα περιλάμβαναν soundtracks από ταινίες τέτοιου είδους :D

(και τα 3 εντελώς συμπτωματικά από ταινίες του Fulci :D )

[edit] dead picture [edit]

[edit] dead picture [edit]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
βασικα,οχι αποψε,αλλα εδω και 3-4 μερονυχτα..

φρεσκος Δων..!http://www.youtube.com/watch?v=I7G3IIgH4zY

το καλυτερο αλμπουμ εδω και καιρο..!

και Η μπαλαντα..απο εποχης dysfunctional..http://www.youtube.com/watch?v=SbuKzHwi5y8

τι εκανα παλι...τσ τσ τσ..
 
Ο μεγαλος Axel Rudi Pell διασκευαζει ενα αγαπημενο 80ς κομματι..

Το μοναδικο λαρυγγι του J.Gioely το απογειωνει..http://www.youtube.com/watch?v=OVDNwp79uYg

αλλος ενας λατρεμενος γερμαναρας(ναι,υπαρχουν)που τυγχανει και φιλος

ο Μιχαλακης ο easy lover,πριν φυγει απο τους jadded heart

[video=youtube;zT8Ai-p31Hw]

..ας το κανουμε θεματικη βραδια..

Lenny Wolf/Beatles-And I loved her...

τωρα σηκωνει μια ουισκαρα..

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.[edit]


για οσους αγαπουν καλη μουσικη,μακρια απο ταμπελες ροκ ,μεταλ κλπ..Ντον και πολυσπορο παξιμαδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίο άλμπουμ Δον!

Στο "πετσόκοψα" όμως λόγω κόπυραιτ... Έβαλα ένα μεμονωμένο τραγούδι - οι μύστες και οι γνώστες, αναζητήστε το άλμπουμ κι ακούστε το! Είναι nice pick! ;)
 
Jim Diamond Αντίο με τα 2

One hit true wonder Jim Diamond - I should have known better

[video=youtube_share;Af3G2cfYayY]

Ph.D - I Won't Let You Down

[edit] Μεταφορά από αυτόνομο θέμα. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τόλη δε λες και κανα 2 λογάκια για τον Jim Diamond. Έτσι ξεροσφύρι τα βιντεάκια δε λένε τίποτα!

Άσε που δεν καταλαβαίνω και το "Αντίο με τα 2" στον τίτλο.
 
Kambia είπε:
Τόλη δε λες και κανα 2 λογάκια για τον Jim Diamond. Έτσι ξεροσφύρι τα βιντεάκια δε λένε τίποτα! Άσε που δεν καταλαβαίνω και το "Αντίο με τα 2" στον τίτλο.
Μαλλον "αποχαιρετιστηρια" ειναι.....γιατι συμφωνα με την wikipedia,πεθανε στις 8 Οκτωβριου σε ηλικια 64 ετων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Μαλλον "αποχαιρετιστηρια ειναι.....γιατι συμφωνα με την wikipedia,πεθανε τον 8 Οκτωβριου σε ηλικια 64 ετων.
Ναι, το είδα αυτό όταν googlara. Και πάλι λίγα λόγια για τον καλλιτέχνη καλά θα ήταν.

Τα off topic θα διαγραφούν.
 
Δέν έχω λογάκια, οι βιογραφίες δέν με απασχολούν. Ωστόσο το πρώτο κομμάτι υπήρξε σημαδιακό και παραμένει ανάμνηση , τότε ήμουν Αγγλία. Πολλά κοριτσάκια με τύλίξαν, ανώριμος κι εγώ. Οπως λέει κι ο αοιδός...... I should have known better

2 κομμάτια έβγαλε, τα δημοσιευμένα

Jim Diamond 1951-2015

Αντίο
 
Πίσω
Μπλουζα