Τι ακούω απόψε ...

Πσσσςςς τι λες τώρα. Το 85-86 που το άκουγα 20 με 30 φορές την ημέρα ήμουν 14-15 χρονών...
Ααάαχ!
Είναι τόσο μοναδικό. Αποφεύγω πια να το ακούω συχνά, για να μου λείψει και να το ζητήσω.

Stay the night - Chicago- 1984.
4https://youtu.be/5LTWwkBNilI
Ένα από τα πιο αγαπημένα και ακουσμένα track της παιδικής μου ηλικίας. Έχω κάνει μεγάλα θέατρα μικρός ακούγωντας το.

Καλημέρα.

Κήπος - Σφηνάκι (1990)

 
Πσσσςςς τι λες τώρα. Το 85-86 που το άκουγα 20 με 30 φορές την ημέρα ήμουν 14-15 χρονών...
Ααάαχ!
Δεν έπαιρνες απολυτήριο Γυμνασίου αν δεν είχες χορέψει το άσμα σε τουλάχιστον 40 πάρτυ!
 
ανάμεσα Σύρο και Τζιά-Θεοδωράκης
το βαρύ πυροβολικό, ίσως με την κορυφαία ΔΙΣΚΑΡΑ όλων των εποχών, το Αρχιπέλαγος!
 
Δεν έπαιρνες απολυτήριο Γυμνασίου αν δεν είχες χορέψει το άσμα σε τουλάχιστον 40 πάρτυ!
Αυτό ακριβώς! 40 πάρτι από 4-5 φορές που έμπαινε στο καθένα, να πως γίναμε ξεφτέρια στον Present Continuous και πήραμε το ρημαδολόουερ στα 15 μας. Τα λέγαμε στους γονείς, δε τα λέγαμε; Μας πίστευαν; Για practice πηγαίναμε στα πάρτι. Αν έβγαινε και σε άλλους χρόνους, στον παρακείμενο ας πούμε ή ακόμη καλύτερα στον τρίτο τύπο υποθετικού λόγου, θα το παίρναμε και με distinction.
 
Το'χω πει κι άλλες φορές. Ο Lenny Zakatek ήταν η ροκ "αλητικη" πλευρά των Πάρσονς ενώ ο Woolfson ήταν η ρομαντική.

Οκ τώρα είδα ότι απάντησα σε ποστ 10 ημερών. Δεν πρόκειται να διαβάσω τις σελίδες που ακολούθησαν, είμαι πολύ κουραζμένος.
 
Πίσω
Μπλουζα