Τι γεννήθηκε μαζί με μένα;;;

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.131
Αντιδράσεις
48.292
Ας παίξουμε ένα είδος παιχνιδιού να γεμίσουμε τις ατέλειωτες ώρες μας στο σπίτι...Γεννήθηκα στις 29 Μαίου 1972 και την ίδια μέρα με μένα δεν κυκλοφόρησε κανένα έντυπο από όσα τουλάχιστον έχω καταγεγραμμένα , ήταν Δευτέρα άλλωστε. Οπότε συν πλην μια μέρα , στις 30 Μαίου 1972 κυκλοφόρησε ο Άγγελος Αντωνόπουλος στο Ρομάντσο , ο "Άγνωστος Πόλεμος" ήταν στα φόρτε του τότε...
Αν θέλετε λοιπόν , μου λέτε την ημερομηνία σας και βλέπουμε μαζί τι "γεννήθηκε" εκείνη τη μέρα μαζί σας. Οι κυρίες του φόρουμ ελπίζω να μην έχουν πρόβλημα να αποκαλύψουν την ηλικία τους...:)

1526.jpg
 
εγώ είμαι 3 Απριλίου 1973, ημέρα Τρίτη και τρεις η ώρα το μεσημέρι οπότε όλα τριάρια!(ευτυχώς που δεν είναι εξάρια να βγαίνει ο αριθμός του θηρίου).
 
Φίλε @Uskoke είσαι πιο "τυχερός" από εμένα! Όχι ένα , όχι δύο αλλά τρία περιοδικά βρήκα να κυκλοφόρησαν την ημέρα που γεννήθηκες και τα παραθέτω! Μάλιστα όλα με επώνυμους και το Ρομάντσο μάλιστα έχει και κάποιο θέμα κατά κάποιον τρόπο επίκαιρο...

214 1.jpg
1570.jpg
0296.jpg
 
Φίλε @metalcandyman γεννήθηκες ημέρα Δευτέρα που δεν κυκλοφορούσαν περιοδικά τις Δευτέρες , οπότε ανέτρεξα στην επόμενη που ήσουν νεογνό ακόμα , δεν είχες κλείσει 24 ώρες ζωής ακόμα...:p Μαζί σου λοιπόν κυκλοφόρησαν και τα παρακάτω , ενδιαφέροντα θα έλεγα (σου αρέσει υποσυνείδητα η Μαρία Αλιφέρη μήπως;) ;)

098.JPG
489.jpg
659.jpg
0744.jpg
2016.JPG
 
Ισχύει και για σένα το ίδιο φίλε - φίλη @Always Somewhere και ανέτρεξα στην επόμενη , 10 Αυγούστου 1976. Σε "ζηλεύω" λιγάκι γιατί έχεις και μια Αλίκη μαζί σου , αλλά και την Παναγία σε επετειακό Δεκαπενταύγουστου...

216.jpg
390 1.jpg
0471.JPG
1745.jpg
 
Φίλε @metalcandyman γεννήθηκες ημέρα Δευτέρα που δεν κυκλοφορούσαν περιοδικά τις Δευτέρες , οπότε ανέτρεξα στην επόμενη που ήσουν νεογνό ακόμα , δεν είχες κλείσει 24 ώρες ζωής ακόμα...:p Μαζί σου λοιπόν κυκλοφόρησαν και τα παρακάτω , ενδιαφέροντα θα έλεγα (σου αρέσει υποσυνείδητα η Μαρία Αλιφέρη μήπως;) ;)

Προβολή συνημμένου 209665
Προβολή συνημμένου 209666
Προβολή συνημμένου 209667
Προβολή συνημμένου 209668
Προβολή συνημμένου 209669
Μπα φιλε Tony προτιμω την μελαχρινη του ΦΑΝΤΑΖΙΟ:love::love::love::love:
 
Τι γεννήθηκε μαζί με μενα; Ελπίζω όχι κανα άλιεν.
Πάντως πολύ μπεμπάκια είστε οι περισσότεροι τελικά. Τόνυ έχεις τίποτα για μένα; Γεννήθηκα
Τρίτη 16 Νοεμβρίου 1971.
 
Ουάου ο Κλιντ είναι αδυναμία μου. Το απόλυτο αμέρικαν μπόυ! Και μου τυχε και το απόλυτο θηλυκό!
Νιώθω ολοκληρωμένη ως ρετρομάνιακ προσωπικότητα.
 
Φίλε @manos311 λίγο "δύσκολη" η ημερομηνία σου. Γεννήθηκες Κυριακή , η επόμενη Δευτέρα (μέρες μη κυκλοφορίας περιοδικών) , το πιο κοντινό δικό σου που βρήκα είναι αυτό το Πάνθεον με την πολύ όμορφη όμως Έλενα Ναθαναήλ , 6 Νοεμβρίου 1968.

0363.jpg
 
Αυτό που είδα σαν δεύτερη ανάγνωση είναι ότι την ημέρα της γέννησής μου ασχολιόταν με τη δολοφονία της Αγγλίδας δημοσιογράφου Τσάπμαν στο Καβούρι ενώ ο Καραμανλής ένιωθε homesick με τα τραγούδια της Μούσχουρη στο Παρίσι ενόσω οι Afrodite's Child τρώγαν τα μουστάκια τους ή μάλλον ακριβέστερα τα...μούσια τους αφού τσακωνόντουσαν ο Παπαθανασίου με τον Ρούσσο.
 
Ο αντρας λαθος της φυσης; Αυτος που εγραψε τον τιτλο μαλλον πρεπει να αναρωτηθει μηπως λαθος της φυσης ειναι ο ιδιος.

Το ρολοϊ της Ντενιση ειναι σιγουρα Favre-Leuba γιατι το φοραει στο δεξι σαν κοσμημα. :)
 
Πίσω
Μπλουζα