Τι είναι το avatar σας , γιατί το επιλέξατε?

Εγώ είπα να αλλάξω μια φορά ακόμη το avatar με μια εικόνα ρετρό την λες που είναι το εξώφυλλο απ' το βιβλίο με το σενάριο (νομίζω ότι είναι από εκεί) της τελευταίας ταινίας Quentin Tarantino. Είναι ρετρό γιατί διαδραματίζεται στα 60ς η ταινία "once upon a time to Hollywood"
 
Τελευταία επεξεργασία:
Saint_Justina_of_Padua (1).PNG
Το δικό μου είναι ένας πίνακας της Αναγέννησης, η Ιουστίνη της Πάντοβα από τον Μπαρτολομέο Μοντάνια, μια καθαρά αισθητική επιλογή.
 
Είπα να αλλάξω και εγώ άβαταρ μετά απο πολύ καιρό και να βάλω την άλλη μου λατρεμένη ηθοποιό την Olivia Hussey!

H φωτογραφία είναι απο την Θρησκευτική ταινία Jesus of Nazareth οπου η Olivia Hussey παίζει την Μητέρα του Ιησού Χριστού.

OliviaHussey.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωχ τώρα θα μπερδεύομαι ακόμη περισσότερο, διότι συνήθως προσέχω (και θυμάμαι) avatars, όχι ψευδώνυμα. Δεν με μπερδεύει να μπει μια διαφορετική φωτό του ίδιου ανθρώπου αλλά όταν αλλάζει τελείως η εικόνα τα χάνω.
 
Ακόμη μια φορά που αλλάζω το avatar (αλλά μάλλον θα το κρατήσω καιρό αυτό). Η φωτογραφία είναι απ' τον δίσκο των Αυστραλών Triffids "Bοrn Sandy Devotional" του 1986 και δείχνει την περιοχή Mandurah (της Αυστραλίας) όπως ήταν το 1961 πριν αναπτυχθεί και γίνει αστικό κέντρο.
 
Είπα να αλλάξω και εγώ άβαταρ μετά απο πολύ καιρό και να βάλω την άλλη μου λατρεμένη ηθοποιό την Olivia Hussey!

H φωτογραφία είναι απο την Θρησκευτική ταινία Jesus of Nazareth οπου η Olivia Hussey παίζει την Μητέρα του Ιησού Χριστού.

Προβολή συνημμένου 251104
Πόσο όμορφη είναι εκεί η Olivia Hussey,
 
Μετά από πάνδημη απαίτηση άλλαξα κι εγω την εικόνα προφίλ. Όσοι τυχεροί προλάβατε να δείτε Κωτσόπουλο-Τζόγια προλάβατε. Τώρα (και για λίγες εμφανίσεις) θα βλέπετε Νίκο Καζή. :love:
 
Τι θα βάλεις μετά, για να το συνηθίζω από τώρα? Μη χάσω τον καιρό μου συνηθίζοντας ένα avatar του οποίου ο βίος προαναγγέλλεται βραχύς. Μήπως Βύρωνα Πάλλη?
 
Τι θα βάλεις μετά, για να το συνηθίζω από τώρα? Μη χάσω τον καιρό μου συνηθίζοντας ένα avatar του οποίου ο βίος προαναγγέλλεται βραχύς. Μήπως Βύρωνα Πάλλη?
Δεν έχω αποφασίσει. Θα εξαρτηθεί από τους πλανήτες.
 
Εμένα είναι από το "Avatar: Ο τελευταίος ανεμοδαμαστής". Λατρεύω αυτή τη σειρά, μα δυστυχώς, είναι αρκετά πρόσφατη, οπότε δε γίνεται να κάνω ένα αφιέρωμα:(
 
Aν ξεκινησεις να γιορταζεις μια γιορτη, οσο σπουδαια κι αν ειναι, πριν την ωρα της τοτε η γιορτη ειναι ακαιρη και χανει το νοημα της. Στολιζω το σπιτι καμια δεκαρια μερες πριν τα Χριστουγεννα γιατι μου ειναι αδιανοητο να κανω τετοια δουλεια απο τον Νοεμβριο. Μαλιστα, τη δεκαετια του '80 που ημουν παιδι θυμαμαι πως παντα στολιζαμε το δεντρο στις 22 Δεκεμβριου. Οχι μονον εμεις, αλλα ο περισσοτερος κοσμος εκει γυρω στολιζε.
Οι καταστηματαρχες μπορει να στολιζουν και απο Οκτωβριο. Καποιοι απο αυτους και νωριτερα. Πριν απο λιγα χρονια ειχα δει σε καταστημα στο Μοναστηρακι χριστουγεννιατικο δεντρο ενω ηταν ακομα 20 Σεπτεμβριου!
Αυτοι λοιπον εχουν σιγουρα τους λογους τους. Εμεις οχι.
 
Aν ξεκινησεις να γιορταζεις μια γιορτη, οσο σπουδαια κι αν ειναι, πριν την ωρα της τοτε η γιορτη ειναι ακαιρη και χανει το νοημα της. Στολιζω το σπιτι καμια δεκαρια μερες πριν τα Χριστουγεννα γιατι μου ειναι αδιανοητο να κανω τετοια δουλεια απο τον Νοεμβριο. Μαλιστα, τη δεκαετια του '80 που ημουν παιδι θυμαμαι πως παντα στολιζαμε το δεντρο στις 22 Δεκεμβριου. Οχι μονον εμεις, αλλα ο περισσοτερος κοσμος εκει γυρω στολιζε.
Οι καταστηματαρχες μπορει να στολιζουν και απο Οκτωβριο. Καποιοι απο αυτους και νωριτερα. Πριν απο λιγα χρονια ειχα δει σε καταστημα στο Μοναστηρακι χριστουγεννιατικο δεντρο ενω ηταν ακομα 20 Σεπτεμβριου!
Αυτοι λοιπον εχουν σιγουρα τους λογους τους. Εμεις οχι.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και η οικογένεια μου όταν ήμουν μικρός το ίδιο έκανε και 20-22 Δεκεμβρίου το σπίτι ήταν στολισμένο για τα Χριστούγεννα.

Το σπίτι μου το στολίζω πάντα αυτές τις μέρες και όχι νωρίτερα.

Μόνο το άβαταρ άλλαξα πιο νωρίς γιατί το ίδιο κάνανε πολλά παιδιά απο το φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα