Τι είναι το avatar σας , γιατί το επιλέξατε?

ναι πρόσεχε εγώ είχα πάει σε μια πολυήμερη εκδρομή του ορειβατικού και η Ζουζού μου με αναζητούσε συνέχεια και νιαούριζε παραπονιάρικά και έκανε ένα γιγάντια άλμα πάνω από 3 μέτρα και όρμησε μέσα στο σπίτι, προφανώς για να με βρει. και νιαούριζε συνέχεια. μου έχει μεγάλη αγάπη. ενώ λένε ότι οι γάτες είναι εγωίστριες ότι αγαπάνε μόνο το σπίτι ότι ανέχονται το αφεντικό τους μόνο επειδή τις ταΐζει κλπ. είναι βέβαια και τι ζώο θα σου τύχει οι κεραμιδόγατες είναι συνήθως πιο αγαπησιάρες γιατί σου δείχνουν ευγνωμοσύνη που τις έσωσες από τον δρόμο. η δικιά μου ήταν και είναι λιτοδίαιτη ποτέ πάνω από 3 κιλά και το πιατάκι πάντα γεμάτο αλλά τρώει ελάχιστα και είναι τριγυρίστρα, όλη μέρα τριγυρίζει στις αυλές και τις ταράτσες αλλά άμα έρθω από τη δουλειά έρχεται πάντα στο δωμάτιο μου. Αριάδνη πρόσεχε σε παρακαλώ τη δίαιτα της γιατί το πάχος δεν κάνει καλό σε κανένα (δάσκαλε που δίδασκες....πρέπει να πάρω παράδειγμα από τη Ζουζού μου.) τώρα είναι 12 χρονών. κάθε χρόνο όλα τα εμβόλια και χάπι για τα σκουληκάκια.
Αν δεν της δώσεις να φάει της μπουλτοκω θα φάει εμάς, τι να την κάνω δεν ησυχάζει. Ήταν πολύ χάλια σε όλο της το κορμί από την φαγούρα άνοιγε πληγές, την πήγα σε δύο κτηνιάτρους με κορτιζόνη και αντιβίωση πολύ καιρο.
@Always Somewhere δεν μας έχει κολλήσει τίποτα ακόμα δηλ.
 
ναι πρόσεχε εγώ είχα πάει σε μια πολυήμερη εκδρομή του ορειβατικού και η Ζουζού μου με αναζητούσε συνέχεια και νιαούριζε παραπονιάρικά και έκανε ένα γιγάντια άλμα πάνω από 3 μέτρα και όρμησε μέσα στο σπίτι, προφανώς για να με βρει. και νιαούριζε συνέχεια. μου έχει μεγάλη αγάπη. ενώ λένε ότι οι γάτες είναι εγωίστριες ότι αγαπάνε μόνο το σπίτι ότι ανέχονται το αφεντικό τους μόνο επειδή τις ταΐζει κλπ. είναι βέβαια και τι ζώο θα σου τύχει οι κεραμιδόγατες είναι συνήθως πιο αγαπησιάρες γιατί σου δείχνουν ευγνωμοσύνη που τις έσωσες από τον δρόμο. η δικιά μου ήταν και είναι λιτοδίαιτη ποτέ πάνω από 3 κιλά και το πιατάκι πάντα γεμάτο αλλά τρώει ελάχιστα και είναι τριγυρίστρα, όλη μέρα τριγυρίζει στις αυλές και τις ταράτσες αλλά άμα έρθω από τη δουλειά έρχεται πάντα στο δωμάτιο μου. Αριάδνη πρόσεχε σε παρακαλώ τη δίαιτα της γιατί το πάχος δεν κάνει καλό σε κανένα (δάσκαλε που δίδασκες....πρέπει να πάρω παράδειγμα από τη Ζουζού μου.) τώρα είναι 12 χρονών. κάθε χρόνο όλα τα εμβόλια και χάπι για τα σκουληκάκια.Προβολή συνημμένου 262538
Κούκλα αξίζει φωτό άβαταρ να γινει , εμένα είναι Γιαγιουλα , 80 ετών σε ανθρώπινα χρόνια, έχω πολλούς ηλικιωμένους στο σπίτι πια.
 
Σίσσυ η μπουλντουκω επειδή είναι πέντε με έξι κιλά.
Μία γνωστή στην γειτονιά η οποία έχει γεννηθεί 13 Ιουνίου ημέρα Παρασκευή έχει μία θηλυκή μαύρη γάτα με το όνομα Noir (μαύρο στα γαλλικά - η γάτα στα γαλλικά είναι αρσενικού γένους : le chat). Με άλλα λόγια, η ιδιοκτήτρια είναι γεννημένη Παρασκευή και 13 και έχει και μαύρη γάτα δηλαδή είναι ό,τι πρέπει για προληπτικούς (μου θυμίζει την Ελληνική ταινία του 1963 "Τρίτη και 13" με το Νίκο Σταυρίδη).
 
ε και τι θα πει αυτό εγώ είχα μαύρο γάτο και ο αριθμός μητρώου της ΕΕΤΕΜ ( δικός μου ) τελειώνει σε 666, ο αριθμός του θηρίου. και ο αριθμός ταυτότητας της αδερφής μου είχε πάλι το 666. Va-t'en diable, που έλεγε και γαλλιστί ο Χριστός.
(επίσης) τα αυτιά της γάτας είναι κανονικά ραντάρ γιατί μπορεί να τα στρέψει προς την πηγή του ήχου, επίσης οι γάτες ήταν ζώα της ερήμου και μπορούν να αντέξουν μέχρι 50+ βαθμούς ζέστη χωρίς δυσφορία, αρκεί να έχουν νερό. εγώ χαιρετιέμαι με τη γάτα μου τρίβοντας τις μύτες μας, άρα με θεωρεί κι εμένα γάτο, μιας και έτσι χαιρετιούνται κανονικά οι γάτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σίσσυ η μπουλντουκω επειδή είναι πέντε με έξι κιλά.
Δυστυχώς η Γατούλα μου είχε καρκίνο παιδιά στο αυτί και όχι ψώρα και μάλιστα σε προχωρημένο βαθμό όταν το ανακάλυψα.. Είμαι χαλια παιδιά δεν σωζόταν ακόμα και αν τότε το έβρισκαν. Ήταν μεγάλη σε ηλικία μπορεί και το χειρουργείο να μην αντεχε
 
Δυστυχώς η Γατούλα μου είχε καρκίνο παιδιά στο αυτί και όχι ψώρα και μάλιστα σε προχωρημένο βαθμό όταν το ανακάλυψα.. Είμαι χαλια παιδιά δεν σωζόταν ακόμα και αν τότε το έβρισκαν. Ήταν μεγάλη σε ηλικία μπορεί και το χειρουργείο να μην αντεχε
Στεναχωρεθηκα πολυ τωρα...Να εισαι καλα να τη θυμασαι. Πιστευω πως τωρα που περασε σε αλλη διασταση περαν του φθαρτου υλικου μας κοσμου ειναι ηρεμη και ευτυχισμενη. Και ισως καποια μερα την ξαναδεις.
 
Στεναχωρεθηκα πολυ τωρα...Να εισαι καλα να τη θυμασαι. Πιστευω πως τωρα που περασε σε αλλη διασταση περαν του φθαρτου υλικου μας κοσμου ειναι ηρεμη και ευτυχισμενη. Και ισως καποια μερα την ξαναδεις.
Μπάμπι θέλω να την ξαναδώ οσο τίποτα και παρηγοριεμαι ότι θα ξανασυναντηθούμε.
 
Θρηνεί και η Μπαρντό τώρα στο τουιτερ έχασε το σκυλάκι της 13 ετών λόγω καρκίνου του δέρματος
 
Κρίμα Μαίρη μου, λυπήθηκα για το γατουλίνι σου. Σκέψου ότι ήταν τυχερή που γνώρισε την θαλπωρή κοντά σου, οι ευτυχισμένες στιγμές που μοιραστήκατε θα είναι συντροφιά σου.

Πάντως ούτε να το σκέφτομαι ότι θα το ζήσω κάποτε με τα γατουλίνια μου. Πόνεσε πολύ όταν το έζησα τρεις φορές με τα σκυλιά.
 
Κρίμα Μαίρη μου, λυπήθηκα για το γατουλίνι σου. Σκέψου ότι ήταν τυχερή που γνώρισε την θαλπωρή κοντά σου, οι ευτυχισμένες στιγμές που μοιραστήκατε θα είναι συντροφιά σου.

Πάντως ούτε να το σκέφτομαι ότι θα το ζήσω κάποτε με τα γατουλίνια μου. Πόνεσε πολύ όταν το έζησα τρεις φορές με τα σκυλιά.
Τραυματική εμπειρία Λώρα , απλά για οτιδήποτε ζητά και δεύτερη γνώμη από κτηνίατρο. Ποτέ να μην το ζήσεις κοπέλα μου. Τρεις φορές πω πω , δεν αντέχεται. Τώρα εγώ κατηγορώ τον εαυτό μου, θα μου πεις ο καρκίνος δεν προλαβαίνεται και θα υπέφερε περισσότερο .
 
Τελευταία επεξεργασία:
ναι δυστυχώς ζούνε πολύ λιγότερο από μας και ότι παθαίνουμε εμείς παθαίνουν κι αυτά. εγώ ακόμη κλαίω τον Τιμολέων που μου έφερε η αδερφή μου από την Αθήνα και έπαθε πέτρα στο πουλάκι του και την πρώτη φορά μας τον έσωσε ο κτηνίατρος την δεύτερη φορά όχι. και έχουν περάσει πάνω από 20 χρόνια.
 
Η αγαπημένη μου Gene Tierney με το λεοπαρδακι της σε διάφορες πόζες!

Λοιπόν για πείτε ποια να βάλω ως άβαταρ;;

gene-tierney-leopard-1.jpg

gene-tierney-leopard-2.jpg
gene-tierney-leopard-3.jpg

gene-tierney-leopard-6.jpg

gene-tierney-leopard-7.jpg


Σε αυτή εδώ την φωτογραφία κάτι δεν πάει καλά ή μου φαίνεται;;; Μήπως πείνασε λίγο η λεοπάρδαλη και άρχισε να κοιτάειτην Gene κάπως περίεργα.. Κάτι έχει πάρει χαμπάρι η καημένη και φαίνεται απο το πρόσωπο της!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα