Τι είναι το avatar σας , γιατί το επιλέξατε?

M.A.D. απο τον Αστυνόμο Σαϊνη... ο αγαπημένος μου κακός!!!
 
<-- πανμέγιστη μορφή , δεν χρειάζεται συστάσεις
 
Playmolover είπε:
Διαφωνώ με τον χαρακτηρισμό κακός.
Δεν θυμόσαστε την ταινία στο διάστημα που βοηθά τον James Bond να φύγει με την πυραυλάκατο ενώ αυτός κάθεται "βαρεμένος" από τον έρωτα για μια ξανθούλα να ανατιναχτεί μέσα στα συντρίμια του διαστημικού σταθμού;

Ήταν πολύ γκυλούλης σε αυτές τις σκηνές...

αναφέρεσαι στο "Moonraker"
 
Playmolover είπε:
Διαφωνώ με τον χαρακτηρισμό κακός.
Δεν θυμόσαστε την ταινία στο διάστημα που βοηθά τον James Bond να φύγει με την πυραυλάκατο ενώ αυτός κάθεται "βαρεμένος" από τον έρωτα για μια ξανθούλα να ανατιναχτεί μέσα στα συντρίμια του διαστημικού σταθμού;

Ήταν πολύ γκυλούλης σε αυτές τις σκηνές...
Το άβαταρ μου με εκφράζει 100000% :D

Ακομα και στο ..."βάρεμα" ;)

ΥΓ. Βασικά αυτή η σκηνή με την ξανθούλα δεν πρεπει να είναι στο σταθμό αλλα σε καποιο χιονοδρομικό κέντρο που βγήκε από το κατεστραμενο κουβούκλιο και την είδε μπροστά του και ...εμεινε :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δικό μου είναι το splash screen από το επικό arcade, Double Dragon ! πολύ ξύλο ! και το επέλεξα γιατί είχα (και έχω) φάει άσχημο σκάλωμα με αυτό το παιχνίδι!...θυμάμαι στο ρετρο festival που είχε τότε διοργανώσει το PC Master στο GEMA (πατήσια) είχα βγεί top scorer :)
 
Captain Harlock πειρατης του διαστηματος, υπερασπιστης των αδυνατων και μελαγχολικος αντιηρωας που θα μπορουσε να εχει θεση σε βιβλιο του Μουρκοκ...
 
Το δικο μου ηταν για πολυ καιρο η Λορενα (το ομωνυμο Μanga).

Προσφατα ομως το αλλαξα με μια εικονα του Luis Royo που μου αρεσει πολυ (εχει κατι το σκοτεινο :cool: και μυστηριο ;) )
 
Νομιζω οτι ειναι προφανες, δισκεττα 3'' απο τον Amstrad 6128 μου (ειναι οντως απο τη συλλογη μου), ο πιο διαχρονικος ερωτας που ειχα ποτε
 
Φωτεινουλης-Σκουληκακι απο την el greco, το παιχνιδι που θυμαμαι πιο εντονα απο την παιδικη μου ηλικια, και το πρωτο παιχνιδι που εψαξα και βρηκα-μιας και η μανουλα τα ξεπαστρεψε ολα-υστερα απο 20 χρονια..! Και μετα με πηρε η κατρακυλα και με τα υπολοιπα παιχνιδια..!! :D
 
R A I D E N - Ή απλά ο λόγος που σαν παιδί πάντα πεινούσα!

Δώσε ρε μάνα κανα κοσάρικο ακόμα....για φαγητό ;)
 
Το δικό μου ειναι απλό...

Εχουμε ένα γραφείο στο οποίο κάποτε βρίσκονταν ενας ατάρι στ ο οποίος... εκδιώχθηκε βιαίως προκειμένου να μπει στην θέση του ένα πραγματικά χρήσιμο μηχάνημα η αμίγκα 1200...

Το αβατάρ συμβολίζει την μεγάλη "αγάπη" που έχω στα μηχανήματα της ατάρι αλλά και τον σεβασμό για την μεγάλη κύρια των υπολογιστών... ;)
 
Shut up! Shut up and take the pain!

Take the pain!
 
krem13 είπε:
το δικό σου προφανώς είναι το σήμα της atari,τώρα,για να έχει και ιαπωνικά γράμματα από κάτω,ίσως είναι σκαναρισμένο από κουτί του atari 2800 ( η ιαπωνική έκδοση του vcs ) ή από το κουτί κάποιου παιχνιδιού του... QUOTE]
:thumbup:

Μετά αυτό και τον ZX 48+ κατα τύχη μού έκατσε ο Atari 520 STfm το 1986 πρίν ακόμα καταλάβει κανείς τι ακριβώς ήταν αυτός ο υπολογιστής..... ο άτυχος πρώην ιδιοκτήτης του , πήρε ΙΒΜ συμβατό. Ακόμα γελάω.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Tim του Braid, όπως θα τον ξαναδούμε σαν unlockable χαρακτήρα στο Super Meat Boy τον Αύγουστο (περισσότερα δες εδώ πέρα.)

Τώρα, γιατί τον επέλεξα... πέρα απ' το ότι πρόκειται για έναν από τους πιο μυστηριώδεις και μελαγχολικούς χαρακτήρες σε game ever (όπως άλλωστε είναι και το ιδιο το παιχνίδι), έχει να κάνει πολύ με time manipulation. Αν προσέξεις πολύ, θα δεις ότι πάνω στο μαγικό φίλτρο δίπλα του γράφει "Back in Time" (= Το μότο ετούτου δω του σάιτ!)

Τι πιο ρετρό απ' αυτό;
 
Το χιλιαρικο (με τον ΔΙΑ) ηταν ΠΟΛΛΑ λεφτα . Μου αρεσει το χρωμα του η σχεδιαση....και φυσικα μου φερνει παρα πολλες αναμνησεις !!!
 
Πίσω
Μπλουζα