Τι είναι το avatar σας , γιατί το επιλέξατε?

Εμενα ειναι απο το Harrier Attack.Απο το πρωτο παιχνιδι που ειδα πρωτη φορα σε 464 και εγινε το αγαπημενο μου!
 
Το δικο μου ειναι λιγο δυσκολο.

Ειναι απο το αγαπημενο μου παιχνιδι της αμιγκα, το colonization.

Δειχνει τον εξερευνητη που μολις εχει ανακαλυψει μια πηγη νεοτητας

στον Νεο Κοσμο.

Το ειχε αναγνωρισει κανεις? τουλαχιστον το παιχνιδι?

Η πηγη της νεοτητας εχει αλληγορικο νοημα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φορος τιμης στον Matthew Smith, την πιο cult προγραμματιστικη περσονα ever. Ενα αμφιλεγομενο ατομο που "καηκε" νωρις, με ζωη ροκ σταρ, με μυστηριωδεις εξαφανισεις, με καταχρησεις, με πλουσιο "cv"...



Φιγουραρει στο πανθεον των top προγραμματιστων ever διπλα πχ στον torvalds η τον Stallman... και φυσικα ο προγραμματιστης του Manic Miner και του Jet Set Willy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Matthew_Smith_%28games_programmer%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Manic_Miner
 
@Rygar

Διεκδικώ το μαντζούνι, εγώ είμαι η νικήτρια...Προηγούμαι.

Στο thread ρετρό λέξεις/φράσεις που δεν θα ξαναπούμε, post 395!
 
Amiga 500 και τα μυαλά στο σεηκερ .. οτι και να πω για την Amiga είναι λίγο ..
 
Στο avatar που έχω τη στιγμή που γράφω αυτό το post απεικονίζεται η αφεντιά μου μαζί με τον Αντρέα Τσουρινάκη. Το επέλεξα την ημέρα που ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας του με το PC Master ως ελάχιστο ευχαριστώ προς τον δάσκαλο.
 
αρχικό μήνυμα από krhtikosΤο δικό μου δεν ξέρω τι είναι..........
το δικό σου προφανώς είναι το σήμα της atari,τώρα,για να έχει και ιαπωνικά γράμματα από κάτω,ίσως είναι σκαναρισμένο από κουτί του atari 2800 ( η ιαπωνική έκδοση του vcs ) ή από το κουτί κάποιου παιχνιδιού του...

όσο για το δικό μου avatar,το διάλεξα γιατί,αν δείτε και την υπογραφή μου,είμαι "κολλημένος" με τους iron maiden (σύντομα και για μικρό χρονικό διάστημα θα αλλάξει με κάποια εικόνα από τους iced earth,το δεύτερο πιο αγαπημένο μου συγκρότημα).
 
Συνδυασμός Maiden και Iced Earth.

Να κάτι που δεν συναντάς και τόσο συχνά.
 
Μιας και το Hail to England ειναι απο τα πιο αγαπημενα μου αλμουμς, οι Manowar το αγαπημενο μου συγκροτημα ζητησα απο το φιλο Audiodee να "φερει" το εξωφυλλο στα μετρα μου.

Ετσι το φωτοσοπιασε ωστε να κυματιζει η Ελληνικη σημαια και ο τιτλος πλεον να γραφει Hail to Greece
 
Περιμένω να μου στείλεις το πλήρες αρχείο εικόνας να το κάνω background!!!!!!!!!!
 
Haros είπε:
Στο δικό μου δεν νομίζω ότι έχω να πω πολλά...
Sega + όμορφες Ιαπωνέζες = WIN

Δεν μου φαινεται και πολυ γιαπωνεζα αυτη ομως.

Το δικο μου επισης δε χρειαζεται συστασεις. Ως μπομπιρας το ταιζα ευλαβικα στα ουφαδικα για πολυ καιρο

@krios δεν μας ειπες το δικο σου απο που ειναι
 
0raid είπε:
τι είναι το avatar σας , γιατί το επιλέξατε????

image.php


Νομιζω ειναι προφανες ...ο πρωτος και αγαπημενος μου Home Computer

με δοσεις αυτοσαρκασμου*

(* αναφερομενος στις προσωπικες- αναποφευκτες(???) φθορες πνευματικες και σωματικες)

Υ.Γ. το σγκεκριμμενο avatar to <<ξεσηκωσα->> απο καποιο χρηστη του lemon64 btw... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια γιαγιάκα, με ρετρό γυαλί(80's) που μας κοροϊδευει γιατί ήταν τυχερή και πήρε σύνταξη!Ενω εμείς τι θα πάρουμε??? :cry:
 
Aυτή τη στιγμή έχω τη λατρεμένη μου Πριγκήπισσα... aδυναμία μου μεγάλη, αρρώστια μου μοναδική (μαζί με το Νταλάρα... :wub: ) ακόμη και σήμερα...

Ανάλογα με τις εποχές και τις διαθέσεις, μπορεί να την αντικαταστήσω με την άλλη αγαπημένη μου ηρωϊδα, την Εογουην, και όταν σφίξουν οι ζέστες ή με πιάσει μελαγχολία βάζω το πανέμορφο νησί μου... ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ απεικονίζω εμένα, διότι είμαι εγω!!!!

πωωωωω...τι είπα πάλι!!!!!!
 
Rygar είπε:
Συγχαρητήρια. Κανείς άλλος δεν το έχει βρει μέχρι τώρα. Ολοι λέγανε ότι τον λενε Σαγώνια, ενώ εγώ ματαια τους έλεγα ότι είναι ο κακός από τον Τζέμις Μποντ. Στην επόμενη συνάντηση, ενα ματζούνι κεραζμένο. :D
...ευχαριστώ πολύ !!! :) :D :D
 
...γιατί όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω ο Χρήστος Κάλοου
 
Πίσω
Μπλουζα