Τι ζώδιο είστε;

Απ΄ ότι φαινεται πίνω και των Διδύμων το ποτό γιατί και η Ursus βότκα είναι αλλά σε άλλο χρώμα. Τέλος πάντων έπεσε τελείως έξω γιατί δεν πίνω βότκα ούτε κι αν μου χάριζαν 3 χιλιάδες ευρώ, γιατί μετά θα τα ξοδέψω στο νοσοκομείο που θα με στείλει μόλις την πιω. Δυστυχώς δεν είναι πάντα τι σου αρέσει να πίνεις αλλά κι αν επιτρέπεται να το πιεις.
Τόσο βαριά η βότκα; Τώρα που θυμήθηκα η περίφημη σκηνή στο la dolce vita γυρίστηκε πολλές φορές γιατί ο Μαστρογιάννη έπινε για να ζεσταθεί βότκα και ως εκ τούτου μπερδεύε τα λόγια του.
 
Τόσο βαριά η βότκα; Τώρα που θυμήθηκα η περίφημη σκηνή στο la dolce vita γυρίστηκε πολλές φορές γιατί ο Μαστρογιάννη έπινε για να ζεσταθεί βότκα και ως εκ τούτου μπερδεύε τα λόγια του.
Μπα δεν είναι πιο βαριά από το ουίσκι ή το ρούμι, μια που έχουν περίπου ίδιους αλκοολικούς βαθμούς. Μάλιστα επειδή ανήκει στα άχρωμα ποτά μεταβολίζεται κάπως πιο εύκολα από το ουίσκι ή το κόκκινο κρασί ας πούμε. Απλώς εδώ το πρόβλημα είναι καθαρά δικό μου. Το στομάχι μου την αντιμετωπίζει ως ένα είδος δηλητηρίου με τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Τρέχα γύρευε.
 
Κανένα από τα παραπάνω ποτά! Ειδικά βότκα, με τίποτα!
 
Mε 1048 ποτήρια νερό το ένα από τα 2 νεφρά είναι χαμένο 100%. Σαν σκορπιός δεν μένω σπίτι με την υπερβολική ζέστη. Προτιμώ έξω και ας κάνει ζέστη.
 
αυτό μου θυμίζει που μου εξηγούσε ο καθηγητής μου στα γαλλικά πως λέγεται παίρνω ένα μεταφορικό μέσο, πχ λέμε "en" bateau, με το πλοίο, αν μπερδευτείς και πεις "avec" le bateau, σημαίνει ότι πήρες το πλοίο παραμάσχαλα και πήγες!
 
Ξελογιασα μια φουσκωτή κούκλα κακός είμαι λογικά!20230717_182430.jpg
 
κάπνισα μαύρο με μια τουρίστρια ενώ σκεφτόμουν την πρώην μου;;; mon Dieu!
 
Πολύ καλό! :p :Dμονο εμείς οι σαραντάρες και μπορεί να καταλάβουμε την γελοιογραφία.
20230719_123311.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα