Τι ζώδιο είστε;

Το σεξ με αφεντικό, μάνα και πεθερά να διασκεδάσoυμε? O tempora o mores!
 
Ωχ, στις ΗΠΑ θα θεωρείσαι γουρσούζης :anim_roll:
Εγώ είμαι στις 9!
Σάμπως εδώ?Στα παιδικά μου χρόνια ή όταν ήμουν έφηβος?..
Από τις πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη, την 11η την περιμέναμε με μια σχετική δυσφορία μιας και σχεδόν πάντα ήταν η έναρξη της σχολικής χρονιάς (εκτός αν έπεφτε Σαββατοκύριακο). Δεν ήταν μέρα ξεγνοιασιάς,ανεμελιάς και παιχνιδιού!
Ήταν η μέρα προβληματισμού, τρεξίματος να αγοράσουμε τετράδια,στυλό,όλα τα απαραίτητα και του "ωχ, πως θα περάσουν 9 μήνες"!
Εντάξει..Υπερβάλλω. Το απογευματάκι υπήρχε τούρτα,καλεσμένοι,πάρτι.Οπότε όλα καλά.

Εσύ στις 9, ε? Ωραία, αν βρούμε και κάποιον-α στις 10, θα κανονίσουμε ένα τετραήμερο οι τέσσερις μας, η Bajar, εσύ, ο-η 10 και εγώ, να γιορτάσουμε όλοι μαζί, με φαγοπότι και τούρτες! Και επειδή η 11η θα είναι η τελευταία μέρα και πιθανότατα θα πρέπει να είστε σπίτι να ετοιμάσετε τα παιδιά για τον αγιασμό,θα το διαλύσουμε από αργά το βράδυ της 10ης Σεπτέμβρη. Εσείς την άλλη μέρα θα μου στείλετε την τούρτα μου και τα δώρα μου φυσικά στο σπίτι και εγώ θα σας στείλω με κάποιο delivery καφέ στη δουλειά σας να σας κεράσω..
Μα τι "οργανωτική σκέψη" είναι αυτή! Παρθένος γαρ! (χι,χι,χι,χι,χι..)
 
Toν νου σας :fafoutis:
Δεν το δέχομαι! Θα το επαναλάβω: Μας ρίχνουν εμάς τους Παρθένους συνέχεια στα άρθρα!
Εντελώς αμερόληπτα και αντικειμενικά,με μεγάλη ειλικρίνεια, νομίζω πως εμείς οι Παρθένοι είμαστε οι καλύτεροι φίλοι,οι μεγαλύτεροι εραστές,τα καλύτερα παιδιά!.. Και αυτή η δήλωση είναι αναμφισβήτητη και αδιαπραγμάτευτη.
 
Εσύ στις 9, ε? Ωραία, αν βρούμε και κάποιον-α στις 10, θα κανονίσουμε ένα τετραήμερο οι τέσσερις μας, η Bajar, εσύ, ο-η 10 και εγώ, να γιορτάσουμε όλοι μαζί, με φαγοπότι και τούρτες! Και επειδή η 11η θα είναι η τελευταία μέρα και πιθανότατα θα πρέπει να είστε σπίτι να ετοιμάσετε τα παιδιά για τον αγιασμό,θα το διαλύσουμε από αργά το βράδυ της 10ης Σεπτέμβρη. Εσείς την άλλη μέρα θα μου στείλετε την τούρτα μου και τα δώρα μου φυσικά στο σπίτι και εγώ θα σας στείλω με κάποιο delivery καφέ στη δουλειά σας να σας κεράσω..
Μα τι "οργανωτική σκέψη" είναι αυτή! Παρθένος γαρ! (χι,χι,χι,χι,χι..)
Θες να πεις ότι το τετραήμερο θα είναι στο Κιλκίς; Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, (άλλωστε για φαγοπότι πρόκειται, τι πρόβλημα να έχω; ) αλλά μια που τα έχεις οργανώσει όλα, δεν οργανώνεις και το ταξίδι; Ελπίζω μόνο αυτός/αυτή που θα γιορτάζει στις 10 να μην είναι από κανά Δωδεκάνησο. Εκεί να σε δω! :p
 
Tι σας έλεγα για τους Λέοντες ιδού λοιπόν, βρε πότε θα με πετάξουν έξω από το φόρουμ και δεν θα πάρω ειδηση:armed::unsure:
Σ'αυτό το άρθρο ,λέγονται μισές αλήθειες!.. Και ενώ ο αρθρογράφος ξεκινά για το ζώδιο της Παρθένου να γράφει αλήθειες και την πραγματικότητα,στη συνέχεια βγαίνει η γνωστή εμπάθεια και η συνηθισμένη τακτική έναντι των Παρθένων.
Προφανώς τη συγκεκριμένη ανάλυση τη μοιράστηκαν δύο άτομα. Ο πρώτος μας περιγράφει με ειλικρίνεια και αμερόληπτα την αλήθεια και
ο δεύτερος-η,που κατα πάσα πιθανότητα έχει πληγωθεί από κάποιον-α Παρθένο,προπαγανδίζει και διαστρεβλώνει την πραγματικότητα.
 
Το σεξ με αφεντικό, μάνα και πεθερά να διασκεδάσoυμε? O tempora o mores!
Τι λες βρε; Άλλο πόστο έχει ο εραστής, άλλο το αφεντικό, άλλο η μάνα, άλλο η πεθερά. Ο καθένας κάνει την δουλειά του. Μην μου πεις ότι εσύ τα μπερδεύεις.
Κακώς, πολύ κακώς, μπορεί και να κακοχαρακτηριστείς.
 
Αμ γι'αυτό δεν κάνω προκοπή , δεν ξέρω τι μου φταίει.

Είδατε που όλα εξηγούνται επιστημονικώς? Εγώ κι ο άντρας μου, εντελώς ανεπρόκοποι στον έρωτα. Γι' αυτό σμίξαμε. Ήρθε και κούμπωσε το πράμα.
 
Tι σας έλεγα για τους Λέοντες ιδού λοιπόν, βρε πότε θα με πετάξουν έξω από το φόρουμ και δεν θα πάρω ειδηση:armed::unsure:

Αμ, τά' πα εγώ για τους Λέοντες, δεν ακούτε την σοφή κουκουβάγια. Και για Σκορπιό έχω ακουστά ότι είναι top top top (όχι το ξύδι) αλλά δεν το γνωρίζω από πρώτο χέρι, έχω σοβαρές πληροφορίες.
 
Τι λες βρε; Άλλο πόστο έχει ο εραστής, άλλο το αφεντικό, άλλο η μάνα, άλλο η πεθερά. Ο καθένας κάνει την δουλειά του. Μην μου πεις ότι εσύ τα μπερδεύεις.
Κακώς, πολύ κακώς, μπορεί και να κακοχαρακτηριστείς.
Φυσικά άλλο πόστο έχουν, αλλά κάνοντας μια γραμματικοσυντακτική ανάλυση της απάντησής σου συμπέρανα αυτό που οδήγησε στην ανταπάντησή μου :diablotin:
 
Μάλιστα, μάλιστα. Ώστε έτσι λοιπόν οι παρθένοι. Και για φίλοι και για σεξ είναι καλοί αλλά απαιτητικοί. Και καλά αν τους έχεις εραστές να είναι απαιτητικοί στο σεξ, το διασκεδάζεις που λένε. Αν τους έχεις αφεντικό, μάνα και πεθερά, το διασκεδάζεις;

Όχι, αλλά αν έχεις φίλο Παρθένο, όπως είναι η κολλητή μου, διασκεδάζεις πολύ μαζί του. Είναι έξυπνοι, γοητευτικοί, με πολύ υψηλή αίσθηση του χιούμορ και δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά η φιλενάδα μου φροντίζει να ζει όμορφα όσο περισσότερο μπορεί. Περνάμε πάντα πολύ καλά μαζί και έχουμε πάντα κάτι να συζητήσουμε το οποίο μπορεί να μην είναι πάντα σοβαρό (αν είναι δυνατόν, τι θα γίνει με το κους κους?), αλλά σίγουρα είναι ενδιαφέρον.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όχι, αλλά αν έχεις φίλο Παρθένο, όπως είναι η κολλητή μου, διασκεδάζεις πολύ μαζί τους. Είναι έξυπνοι, γοητευτικοί, με πολύ υψηλή αίσθηση του χιούμορ και δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά η φιλενάδα μου φροντίζει να ζει όμορφα όσο περισσότερο μπορεί.
Πού να σου στείλω κέρασμα είπαμε;
 
Θες να πεις ότι το τετραήμερο θα είναι στο Κιλκίς; Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, (άλλωστε για φαγοπότι πρόκειται, τι πρόβλημα να έχω; ) αλλά μια που τα έχεις οργανώσει όλα, δεν οργανώνεις και το ταξίδι; Ελπίζω μόνο αυτός/αυτή που θα γιορτάζει στις 10 να μην είναι από κανά Δωδεκάνησο. Εκεί να σε δω! :p
Όχι στο Κιλκίς.. Αν θα ΄ναι από τα Δωδεκάνησα ο-η της 10ης ,τότε το τετραήμερο θα γίνει στη Ρόδο πχ
Θα φάμε,θα πιούμε και την τελευταία μέρα,στις 10 του Σεπτέμβρη, αργά το βράδυ θα πρέπει να φύγουμε από ΄κει. Είπαμε,την άλλη μέρα πρέπει να ετοιμάσετε τα παιδιά για το σχολείο (χι,χι,χι..)
Α, Bajar..Όχι Κιλκίς, Πολύκαστρο..Δυτικά του Κιλκίς είναι.. Αυτοί δεν μας πάνε, το ίδιο και ΄μεις (πλάκα κάνω )
Και εγώ δεν έχω πρόβλημα.. Μισός-μισός είμαι.
Η μητέρα μου κατάγεται από Νίκαια (Κορυδαλλό), οπότε έχω ξαδέρφια αρκετά και σόι κάτω.Θα έρθω εγώ,αν ο -η 10 είναι από Αθήνα και το κανονίσουμε για εκεί.
Η ουσία είναι πως στις 11 ,θα πρέπει να έχουμε όλοι γυρίσει στις βάσεις μας (χι,χι,χι,χι...)
 
Α, Bajar..Όχι Κιλκίς, Πολύκαστρο..Δυτικά του Κιλκίς είναι.. Αυτοί δεν μας πάνε, το ίδιο και ΄μεις (πλάκα κάνω )
Και εγώ δεν έχω πρόβλημα.. Μισός-μισός είμαι.
Η μητέρα μου κατάγεται από Νίκαια (Κορυδαλλό), οπότε έχω ξαδέρφια αρκετά και σόι κάτω.Θα έρθω εγώ,αν ο -η 10 είναι από Αθήνα και το κανονίσουμε για εκεί.
Η ουσία είναι πως στις 11 ,θα πρέπει να έχουμε όλοι γυρίσει στις βάσεις μας (χι,χι,χι,χι...)
Επίτηδες είπα Κιλκίς για να κόψω αντιδράσεις. :p Ξέρω που είναι το Πολύκαστρο. Διαπιστώνω όμως για μια ακόμη φορά ότι δύο κοντινές πόλεις ενός νομού δεν πάνε η μία την άλλη. Πού να δεις τι νομίζουν οι Μεσολογγίτες για εμάς κι εμείς γι' αυτούς. Πάντως το πρόγραμμα θυμίζει σχολική εκδρομή. Τέλεια! Δεν είχα πάει ποτέ ούτε τριήμερη ούτε πενθήμερη.
(Καλά τα κανονίζουμε αλλά τη Δομνίκη τη ρωτήσαμε; )

Και μια που λέμε για σχολείο, ιδού κι ένα κουιζάκι για τις συνήθειες που είχαμε στη μελέτη τότε που είμαστε μαθητές (αν και κάποιοι ακόμη διαβάζουμε...) . Σε εμένα πιο έξω δεν μπορούσε να πέσει. Με έβγαλε ψάρι!

https://www.collegedata.com/resourc...s-your-zodiac-sign-based-on-your-study-habits
 
Φυσικά άλλο πόστο έχουν, αλλά κάνοντας μια γραμματικοσυντακτική ανάλυση της απάντησής σου συμπέρανα αυτό που οδήγησε στην ανταπάντησή μου :diablotin:
Ξανακοιτάξω το ποστ μου και δεν αναγνώρισα πουθενά γραμματικοσυντακτικό λάθος. Αλλά που να τα βάλω με τον ελέφαντα. Άμα το λες εσύ το λέει η γραμματική η ίδια. Κάπου θα χω λάθος.
 
Δεν ξερω τι λένε τα links, αλλά εμείς οι Παρθένοι είμαστε τέλειοι σε κάθε περίπτωση: φίλοι, εραστές, πεθεροί, κουνιάδοι, μέχρι και μπατζανάκηδες
 
Και σκίζετε κι από μετριοφροσύνη. Αυτό πού το πάτε?
Αυτό μου θύμισε παλιό ανέκδοτο:
Δύο είναι τα χαρακτηριστικά μου, η μετριοφροσύνη μου και η ομορφιά μου :biglaugh:
Τώρα είδα το link https://www.in.gr/2021/10/18/life/e...akou-einai-kalyteroi-filoi-apo-oti-syntrofoi/
Το έτερο ήμισυ είναι από τους καλύτερους φίλους του ζωδιακού... ε, λογικό... στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ :happyjump:
 
Θέλω κότερα, ελικόπτερα, θέλω οικόπεδα, πισίνες dior αρωματα αλλά όλα φαντασιώσεις θα μεινουν
 
Πίσω
Μπλουζα