Τι ζώδιο είστε;

Σε εμένα έπεσε αρκετά κοντά αλλά σε καμία περίπτωση δεν κάνω κουμάντο στα πορτοφόλια άλλων. Δικά τους είναι, ας τα κάνουν ότι θέλουν. Πάντως ναι, αν και δεν το έχω με τους υπολογισμούς, κατά ένα περίεργο τρόπο μπορώ και κάνω μια υποτυπώδη αποταμίευση.
Δε συμφωνώ όμως με το εξής: They prefer to live a low-cost lifestyle, rather than showing off.
Μπορεί να μην μ' αρέσει καθόλου η επίδειξη αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τη βγάζω μονίμως φτηνιάρικα. Η υποτυπώδης αποταμίευση που είπα πριν μου επιτρέπει κάποιες πολυτέλειες που και που, αρκεί πραγματικά να αξίζουν.

Εντιτ: Μόλις διάβασα και το αντίστοιχο ελληνικό άρθρο. Αυτό με πέτυχε καλύτερα σε όσα είπα πριν.
 
Εγώ συμπέρανα ότι οι Ινδοί Παρθένοι διαφέρουν από τους Έλληνες.

Αλλά τι εννοεί ο ποιητής όταν γράφει "Άλλωστε, οι περισσότεροι τραπεζικοί λογαριασμοί ανήκουν στο ζώδιό σου."??

(1) Οι περισσότεροι λογαριασμοί ανοίγονται τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτεμβρίου άρα είναι Παρθένοι από ζώδιο?
ή
(2) Τα ζώδια έχουν λογαριασμούς στην τράπεζα? Και καλά οι Δίδυμοι (Κάστωρ και Πολυδεύκης) ή ο Υδροχόος (Γανυμηδούλης) και φυσικά η Παρθένος (Περσεφόνη), ήταν άνθρωποι/θεοί, άντε και ο Τοξότης (Κένταυρος), αλλά φαντάζεστε το κέρατο της Αμάλθειας να πηγαίνει στον γκισέ και να λέει "Καλημέρα σας θα ήθελα να ανοίξω έναν λογαριασμό"? Άντε να συνεφέρεις την ταμία από το σοκ μετά.
 
Oριστε; Η ρουτινα και ο,τι δεν μεταβαλλεται με σκοτωνει;
Το αντιθετο. Λατρευω να ξερω πως θα κανω καθε μερα τα ιδια πραγματα με την προηγουμενη. Ετσι νιωθω ηρεμη και ασφαλης.
Με σκοτωνει μονο αυτο που μεταβαλλεται. Ακομα κι αν ειναι για καλο, παντα υπαρχει ενα μικρο αρχικο σοκ.
 
Α, καλά, το οικονομικό είναι το φόρτε μας με το σύζυγο. Λογαριασμό που αναρωτιέται ο elephadas, έχουμε στην Τράπεζα, αλλά είναι εντελώς άδειος. Μα εντελώς όμως. Τον ανοίξαμε έτσι, για να λέμε ότι έχουμε. Τοξότης εγώ, Δίδυμοι ο νεαρός, είμαστε κι οι δυο τόσο σπάταλοι, που ποτέ δε πρόκειται να αποθηκεύσουμε χρήματα. Δεν ξέρω αν είναι χαρακτηριστικό των ζωδίων μας αλλά δεν μπορούμε ρε παιδί μου. Τώρα, τι κάνουμε λάθος δεν το ξεύρω. Όμως, μπορώ να πω, ότι έπεσε μέσα σε μένα το ελληνικό άρθρο, στο ότι προσαρμοζόμαστε ανάλογα με το πώς φυσάει ο καιρός. Δεν πολυφοβόμαστε τα σκαμπανεβάσματα, διότι έχουμε περάσει ουκ ολίγα και ως γνωστόν, τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά συνηθίζει κανείς.

Το ξένο άρθρο είναι τελείως χαζό. Οι Τοξότες κληρονομούν χρήματα αλλά είναι πολύ σφιχτοχέρηδες. Ας γελάσω τρις!!!
 
Το ξένο άρθρο είναι τελείως χαζό. Οι Τοξότες κληρονομούν χρήματα αλλά είναι πολύ σφιχτοχέρηδες. Ας γελάσω τρις!!!
Γιατι το λες αυτο; Δεν υπαρχει καμια ελπιδα δηλαδη; Κανενας θειος στην Αμερικη, στον Καναδα, στην Αυστραλια;
Στα Φαρσαλα εστω;
 
Γιατι το λες αυτο; Δεν υπαρχει καμια ελπιδα δηλαδη; Κανενας θειος στην Αμερικη, στον Καναδα, στην Αυστραλια;
Στα Φαρσαλα εστω;

Τίποτα πιδί μ' σου λέω, τίποτα! :D :D Ξεραϊλα!
 
Βρείτε κάποιον πλούσιο και θειοθετήστε τον. Δεν χρειάζεται να είναι συγγενής, ούτε ομογενής. Απλώς να είναι ζάμπλουτος και κρονόληρος, μην περιμένετε πολλά χρόνια.
 
Βρείτε κάποιον πλούσιο και θειοθετήστε τον. Δεν χρειάζεται να είναι συγγενής, ούτε ομογενής. Απλώς να είναι ζάμπλουτος και κρονόληρος, μην περιμένετε πολλά χρόνια.
Eχεις λεφτά εσυ να σε υιοθετήσω; Είσαι και από το Αμερικα να μου στέλνεις ζεστό το δολλάριο.
 
Ωωω, τώρα είναι που θα κάνω τα πάντα να υιοθετήσω τον ελεφαντα
 
Τι σας είπα? Δεν συμπεριλαμβανόμεθα στα ζώδια που κάνουν χρήματα, ούτε εγώ, ούτε ο σύζυγος! Άρα, είναι θέμα ζωδίου! Εντάξει, τώρα ησύχασα! Για να μην αναρωτιέμαι τι κάνουμε στραβά. Βλέπω βέβαια, ότι οι Παρθένοι πλουτίζουν. Θα το πω στην κολλητή μου. Θα ξεκαρδιστεί στα γέλια.
 
Τι σας είπα? Δεν συμπεριλαμβανόμεθα στα ζώδια που κάνουν χρήματα, ούτε εγώ, ούτε ο σύζυγος! Άρα, είναι θέμα ζωδίου! Εντάξει, τώρα ησύχασα! Για να μην αναρωτιέμαι τι κάνουμε στραβά. Βλέπω βέβαια, ότι οι Παρθένοι πλουτίζουν. Θα το πω στην κολλητή μου. Θα ξεκαρδιστεί στα γέλια.
Aπο κοντά θα τους έχουμε τους παρθένους, μην ανησυχείς Τζέλα μου. Όσο για τους δίδυμους ισχύει το όσα βγάζω την ημέρα στον καφέ και στην ταβέρνα
 
Mα αυτοί οι Λέοντες και καλοί εραστές και πλούσιοι ,όλα τα έδωσε η φύση.
 
Ωωω, τώρα είναι που θα κάνω τα πάντα να υιοθετήσω τον ελεφαντα
Εντάξει, μετά από αυτό, σίγουρα θα θέλουν να με υιοθετήσουν :happyjump:
Αυτά που γράφει για το ζώδιό μου, μού ταιριάζουν πολύ! Όμως το χρήμα και η επιτυχία δεν είναι για μένα αυτοσκοπός.
Αν θεωρήσω ότι σκοπός της ζωής είναι η ευτυχία, σίγουρα δεν την ψάχνω μέσα από το χρήμα ή την επιτυχία στην εργασία. Το να ταυτίζεις ευτυχία με χρήμα και δόξα είναι ο σίγουρος δρόμος για την δυστυχία. Ποτέ δεν θα έχεις αρκετά χρήματα ή αρκετή δόξα και αντί να σου ανήκουν, τους ανήκεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτά που γράφει για το ζώδιό μου, μού ταιριάζουν πολύ! Όμως το χρήμα και η επιτυχία δεν είναι για μένα αυτοσκοπός.
Αν θεωρήσω ότι σκοπός της ζωής είναι η ευτυχία, σίγουρα δεν την ψάχνω μέσα από το χρήμα ή την επιτυχία στην εργασία. Το να ταυτίζεις ευτυχία με χρήμα και δόξα είναι η ο σίγουρος δρόμος για την δυστυχία. Ποτέ δεν θα έχεις αρκετά χρήματα ή αρκετή δόξα και αντί να σου ανήκουν, τους ανήκεις.

:clap::clap::clap: :bow:


(δεν έχω να πω τίποτε άλλο)
 
Ωωω, τώρα είναι που θα κάνω τα πάντα να υιοθετήσω τον ελεφαντα
Θα ήταν τιμή μου, αλλά δεν είμαι καλή επιλογή. Πρώτον δεν είμαι πλούσιος και δεύτερον δεν σκοπεύω να τα τινάξω σύντομα.

Όσο για τον αφελή που ισχυρίζεται ότι αυτά τα χαρακτηριστικά των Παρθένων οδηγούν σε πλούτη, ζει σε κάποιον περασμένο αιώνα. Η τελειομανία έχει το αντίθετο αποτέλεσμα. Αντί να ξεπετάς φτηνοπράγματα στα γρήγορα τα ψειρίζεις, προσπαθείς να τα βελτιώσεις, και όταν τα κάνεις όσο καλύτερα μπορείς κανένας δεν τα θέλει γιατί είναι ακριβά. Αυτοί που πάνε μπροστά είναι όσοι πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλλες. Μετά έρχονται αυτοί που πουλάνε φύκια. Τελευταίοι και ιδρωμένοι έρχονται όσοι πουλάνε γνήσιες μεταξωτές κορδέλλες.

Σύμφωνα με το ακριβώς από πάνω μου δημοσίευμα για τα 12 trippy objects, στην Παρθένο βρίσκεται το μεγαλύτερο σομπρέρο του σήματος. Να μια σκηνή από το γνωστό επιστημονικό ντοκυμανταίρ του διάσημου αστροφυσικού Δρ. Δαλιανίδη "Ο αστερισμός της Παρθένου" που το δείχνει καθαρά.
4a5fa05909d34ae2d8fe3fbe3e6d04ee.jpg


Αλλά σιγά τα ωά για τη μαύρη τρύπα που έχει στο κέντρο του το σομπρέρο. Πολλοι γαλαξίες, αν όχι όλοι, έχουν μια μαύρη τρύπα νάααα με το συμπάθειο στο κέντρο τους. Αλλά είναι ένδειξη της ανθρώπινης πλεονεξίας που ο συγγραφέας ξερογλείφεται για την ξένη τρύπα επειδή είναι ένα δις ήλιοι. Εγώ βρίσκω υπεραρκετή τη δικιά μας, κι ας είναι μόνο 4.1 εκατομμύρια ήλιοι. Όπως λέει κι η παροιμία, "Τρύπα απ' τον γαλαξία σου κι ας είν' και ζαρωμένη"
 
Γιατί παιδί μου να τα τίναξεις δεν είμαι η μαύρη χήρα , για ποια με περασες χα ΧΑ. Έχεις δίκιο τελικά αυτοί που δίνουν φύκια με μεταξωτές κορδέλες πλουτίζουν . Έτσι είναι έχεις καταλάβει ακριβώς τι γίνεται
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα