Τι amiges έχετε παίδες???

giati, pote egrapse o Vagelis oti tis poulaei tis sfragismenes a1200?
 
Είπα όμως ότι όλα αυτά τα έχω για να πουληθούν κάποτε...

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα υπάρχουν (δύο νομίζω) μαγαζιά που έχουν στοκ από σφραγισμένες A1200. Το http://www.vesalia.de είναι το ένα, και το άλλο το είχα πετύχει κάποτε αλλά δεν το θυμάμαι.

Τις δύο αυτές Α1200 τις είχα πάρει νομίζω 4 χρόνια πριν, είναι αποθηκευμένες στο κατάλληλο μέρος και ίσως δεν τις πουλήσω και τις έχουν τα παιδιά μου.

Τον τελευταίο καιρό όμως (που γκαζώνω να προλάβω), έχω μαζέψει άλλα καλά.
 
Κάποια στιγμή θυμάμαι πουλούσε ένας τύπος στο emarket μια ολοκαίνουρια Amiga 500 με το κουτί τα οφελιζόλ και την ροζ αν θυμάστε σακούλα προστασίας..Η Amiga παιδιά ήταν κάτασπρη και την ζητούσε 120Ε..καθόλου άσχημα για την τελιότητα στην εμφάνηση της!
 
akmakas είπε:
Κάποια στιγμή θυμάμαι πουλούσε ένας τύπος στο emarket μια ολοκαίνουρια Amiga 500 με το κουτί τα οφελιζόλ και την ροζ αν θυμάστε σακούλα προστασίας..Η Amiga παιδιά ήταν κάτασπρη και την ζητούσε 120Ε..καθόλου άσχημα για την τελιότητα στην εμφάνηση της!
Μάλλον μιλάς για τη δικιά μου που πήγε στο φίλο μας τον STEE! Για τίποτα δεν μετάνιωσα τόσο στη ζωή μου! Και έχουν "φύγει" πολλά γιατί το "computer room" έγινε δωμάτιο για το γιόκα μου (16 μηνών) :icon_cry:

Τώρα μου έμεινε η Α600 πού πάλι καλά, με το μικρό κουτί της, την έκρυψα σε σημείο που να μην μπορεί να την πλησιάσει ο μικρός...
 
nkarytia είπε:
την έκρυψα σε σημείο που να μην μπορεί να την πλησιάσει ο μικρός...
Νομίζεις... είναι θέμα χρόνου!

Πάντως μεγάλο λάθος που πούλησες τέτοιο πράγμα, και τη τιμή ήταν χαμηλή.
 
Vagelis είπε:
Νομίζεις... είναι θέμα χρόνου!
Πάντως μεγάλο λάθος που πούλησες τέτοιο πράγμα, και τη τιμή ήταν χαμηλή.
Ελπίζω όταν θα τη φτάνει εκεί που είναι να κατανοεί τα σχετικά... Αλλιώς θα πέσουν κανονιές...

Δεν έπρεπε να τη δώσω ποτέ! Μεγάλη γκάφα!
 
Ευτυχώς που η δική μου συλλογή από κονσόλες θα παραμείνει στο ίδιο computer room ακόμα κι αν κάνω τρία κουτσούβελα. Φυσικά ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι είδους κλείδωμα θα μπει στην πόρτα. Έχω ήδη πάρει τα σχέδια από την NSA.........
 
Δεν πειράζει βρε....Amiges υπάρχουν παντού..αν θα ψάξεις θα βρεις και πάλι μην σκας!!
 
akmakas είπε:
Δεν πειράζει βρε....Amiges υπάρχουν παντού..αν θα ψάξεις θα βρεις και πάλι μην σκας!!
Ναι, σίγουρα, αλλά καμιά δεν θα είναι αυτή που με χίλια ζόρια απέκτησα χρόνια πριν. :icon_cry:
 
Πάντως δεν θα ξεχάσω τις μέρες που βοηθούσα πιτσιρικάς σε ένα μαγαζί με υπολογιστές κάπου στο 88,89..Εκεί άνοιγα τις καινούριες Amiges και τις δοκίμαζα αν δουλεύουν σε κάποιους υποψήφιους αγοραστές..Θυμάμαι τα οφελιζόλ την μυρωδιά και την ροζ ζελατίνα που ήταν κουκουλωμένη γύρω από την Amiga...Αριτερά υπήρχε ένας χώρος που φώλιαζε το τροφοδοτικό και το mouse..Καινουργίλα μιλάμε κάτασπρα μηχανήματα...Τώρα σε τρέλανα nkarytia ε?......... :D
 
akmakas είπε:
Πάντως δεν θα ξεχάσω τις μέρες που βοηθούσα πιτσιρικάς σε ένα μαγαζί με υπολογιστές κάπου στο 88,89..Εκεί άνοιγα τις καινούριες Amiges και τις δοκίμαζα αν δουλεύουν σε κάποιους υποψήφιους αγοραστές..Θυμάμαι τα οφελιζόλ την μυρωδιά και την ροζ ζελατίνα που ήταν κουκουλωμένη γύρω από την Amiga...Αριτερά υπήρχε ένας χώρος που φώλιαζε το τροφοδοτικό και το mouse..Καινουργίλα μιλάμε κάτασπρα μηχανήματα...Τώρα σε τρέλανα nkarytia ε?......... :D

Ελα ρε θηρίο, έκανες τέτοιο πράμα; Ησουν ευλογημένος :D

Η Α500 μου είναι μέσα στο ορίτζιναλ κουτί της με όλα τα συμπράγκαλα. Το κουτί δεν έχει σκισίματα και κομμένες γωνίες.Το σύστημα είναι λες και αγοράστηκε τώρα. Το μόνο που λείπει είναι η ροζζζ ζελατίνα.
 
akmakas είπε:
Πάντως δεν θα ξεχάσω τις μέρες που βοηθούσα πιτσιρικάς σε ένα μαγαζί με υπολογιστές κάπου στο 88,89..Εκεί άνοιγα τις καινούριες Amiges και τις δοκίμαζα αν δουλεύουν σε κάποιους υποψήφιους αγοραστές..Θυμάμαι τα οφελιζόλ την μυρωδιά και την ροζ ζελατίνα που ήταν κουκουλωμένη γύρω από την Amiga...Αριτερά υπήρχε ένας χώρος που φώλιαζε το τροφοδοτικό και το mouse..Καινουργίλα μιλάμε κάτασπρα μηχανήματα...Τώρα σε τρέλανα nkarytia ε?......... :D
Τώρα πάω κάπου ήσυχα να κόψω τις φλέβες μου!
 
α ρε akmakas μας τρέλανες όλους τώρα...
 
Εγω το μόνο που κράτησα από την συσκευασία είναι η ροζ ζελατίνα!
 
Πωλείται συλλεκτική ζελατίνα μάρκας Commodore Amiga, χρώματος ροζ, χωρίς να έχει κιτρινίσει! μάλιστα μυρίζει καινουργίλα!

Τιμή: 2500 ευρώ.

Δώρο μια A500 κι ένα joystick!
 
βαγγελη δεν θελω την αμιγκα και το τζουστικ μονο την ζελατινα. καμια καλυτερη τιμή;; :))
 
Εγώ μπορώ να έχω μόνο τα δώρα; Η ζελατίνα χαλάλι σου. :D
 
Πίσω
Μπλουζα