Τι amiges έχετε παίδες???

Rygar είπε:
Το μόνο που λείπει είναι η ροζζζ ζελατίνα.
Tι ?????? Δεν έχεις την ροζ ζελατίνα??? Απαράδεκτος δεν έχεις τίποτα τότε!! :D

Όσοι δεν έχετε ροζ ζελατίνα πρέπει να την αποκτήσετε!!!Στην χειρώτερη περίπτωση ψάξτε να βρέιτε τίποτα από σακούλες σούπερ μάρκετ.. :D
 
Φανταζομαι ηδη την εικονα που θα αντικρυσουμε σε λιγες βδομαδες οταν το μαγαζι του Βαγγελη θα ειναι ετοιμο....

Τεραστια ταμπελα στην προσοψη, απο σκαλιστο (στο χερι) κασσιτερο θα αναγραφει:

RETROGALERIA EYANGELOS

και στη βιτρινα (σε stands σκεπασμενα με κοκκινο βελουδο) πασπαλισμενα με χρυσοσκονη, διαφορα "σπανια" home micros (C64, CPC) σε τιμες που θα ξεκινουν απο 2300 euros (ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!!)

Ο Βαγγελης με φρακο και παπιγιον να ξεναγει τους (εκπληκτους) επισκεπτες, σχολιαζοντας το ποσο εχουν ανεβει τη σημερον ημερα τα κοστη και ποσο δυσκολο του ειναι να προσφερει (?) αυτο το σπανιοτατο (?) εμπορευμα σε τοσο προσιτες (?) τιμες....

(μανουυυλα)
 
Καλή φάση αλλά το φρακο και το παπιγιον τι το ήθελες? Αυτό το ντύσημο παραπέμπει στην δεκαετία του 20...Καλύτερα να φοράει κανένα fly και σταράκι!!! :D
 
Μπα πιστεύω να φοράει κάνα μαγιό γιατί είναι αύγουστος κάνει ζέστη και να έχει και μια πισσίνα στο μαγαζί για τους πελάτες?(άμα δίνεις 2500 ευρώ για μια ζελατίνα νομίζω,αξίζει να κερδίσεις και μια τσάμπα ώρα στην πισσίνα).

:)
 
Και όταν μπαίνει ένας πελάτης και τον ρωτάει παρακαλώ έχετε ATARI ST ;

Αυτός τότε θα τον περνάει στο μυστικό πίσω δωματιάκι που έχει τα εκλεκτά κομμάτια για τους λίγους και τους καλούς πελάτες!! :cool:
 
@Reegan

Ακουγεται (ή μαλλον διαβαζεται) πιο ευχαριστα :biglaugh: (παλι κοτσανα εγραψα...)
 
telamonas.stokos είπε:
@Reegan
Ακουγεται (ή μαλλον διαβαζεται) πιο ευχαριστα :biglaugh: (παλι κοτσανα εγραψα...)

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και πάλι...Reagan είναι το σωστό, αλλά το πιάσαμε το νόημα :D :D

Ορίστε. Αλλαξα και το άβαταρ :D :D:D:D.

Για λίγο όμως, μή μας παρουν με τις πέτρες
 
Σε βλέπω από τώρα να χτυπάς φοβερά κομάτια στο Αμερικάνικο ebay και να μή σου χρεώνουν τίποτα στα μεταφορικά!!!!! Έχεις τον τρόπο σου εσύ!!!!:biglaugh::biglaugh:
 
Λοιπον,ηρθε η ωρα της ΜΕΓΑΛΗΣ αποκαλυψης..!!

Ναι,ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ειμαι κι εγω ενας περηφανος κατοχος μιας φοβερης,σχεδον ολοκαινουργιας AMIGA 500,χαρη στον φιλο Amigos που την εντοπισε και μεσολαβησε για να την αποκτησω..!!

Ειναι με 1 MB μνημη,τροφοδοτικο,joystick star fighter,mouse,ακομη και μερικες δισκετες..!!

Παροντες μαρτυρες στην τελετη παραδοσης ηταν ο αδελφος του Amigos και ο Saulot και,μαζι με τον Amigos,μπορουν να σας βεβαιωσουν για το ''ποιον'' του μηχανηματος αυτου,εως οτου τραβηξω αποκλειστικες φωτογραφιες...!!:biglaugh:

Συνεπως,ψαχνω τωρα για 1 joystick tomahawk ακομη,αλλα κι ενα RGB TO SCART καλωδιο ωστε να συνδεω την Amiga MOY ( !!!!! ) στην TV μου....!

Για την ιστορια,σε Sensibloσυγκρουση Manos426f-Amigos η ιστορια εγραψε 4 νικες μου και 2 ισοπαλιες,με αποτελεσμα ο Amigos να ομολογησει οτι παει κατευθειαν για προπονηση..!!!:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
manos426f είπε:
Για την ιστορια,σε Sensibloσυγκρουση Manos426f-Amigos η ιστορια εγραψε 4 νικες μου και 2 ισοπαλιες,με αποτελεσμα ο Amigos να ομολογησει οτι παει κατευθειαν για προπονηση..!!!:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
Η τύχη του αρχάριου :D

Καλορίζικο ρε. Σου έχω πει και στο παρελθόν , ότι οιοσδήποτε ανήρ εισέρχεται σε τούτον εδώ το χώρο, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να έχει στην κατοχή του ένα Α500. Πολύ καλή Μάνε και αμα θες βοήθεια, εδώ είμαστε. (Με το αζημίωτο εννοείται :D :D)
 
Με 'γειες ρε Μανο και καλοgamming !!!! :biglaugh:
 
amiga 5oo (1mb)

amiga 6oo

amiga 12oo + blizzard 1230 MkIV 68030@50Mhz+FPU , 8mb Fast.
 
Καμιά 600 ή 1200 σου περισσέυει? Κοίτα τι κρατάω.... :D :D
 
Rygar είπε:
Η τύχη του αρχάριου :D
Αρχαριος..;; :animeek: :animeek: Στο Sensible...;;:eek:

Οχι φιλε,εχω καταστρεψει πολλα joysticks κατα το μακρινο παρελθον στο Sensible...!! :biglaugh:

Rygar είπε:
Καλορίζικο ρε. Σου έχω πει και στο παρελθόν , ότι οιοσδήποτε ανήρ εισέρχεται σε τούτον εδώ το χώρο, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να έχει στην κατοχή του ένα Α500.
MIA φιλε,MIA Amiga,θηλυκου γενους ειναι...! :biglaugh:

Rygar είπε:
Πολύ καλή Μάνε και αμα θες βοήθεια, εδώ είμαστε. (Με το αζημίωτο εννοείται :D :D)
Θα σε χρειαστω σιγουρα,thanks..!

teflon είπε:
Με 'γειες ρε Μανο και καλοgamming !!!! :biglaugh:
Ευχαριστω Βασιλη..!! :D
 
Καλορίζικη manos και καλό gaming με την 500αρα σου!
 
@gtsamour : ετσι ετσι τωρα με εφτιαξες! :D Προσφερω ανετα την a1200 μαζι με την blizzard (εχω δυο a1200) για ενα σωστο spectrumakoo :D
 
Και εγώ προσφέρω έναν plus με ολοκαίνουργια μεμβράνη, γυαλισμένο καθαρισμένο με όλα του τα καλώδια και τροφοδοτικό. Με επιπλέον βύσμα composite επάνω ώστε να έχεις καλύτερη εικόνα και να μην ασχολείσαι με συντονισμούς στο κανάλι 36.

Με καινούργιους φρέσκους ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές (οι παλιοί ηλικίας 25 ετών έχουν αντικατασταθεί) πλήρως δοκιμασμένος (όπως άλλωστε και όλοι οι spectrum μου) με ότι τρόπο υπάρχει.

Το μόνο που δεν μπορώ να σου δώσω είναι joystick και joystick interface αλλά interface (που έτσι και αλλιώς δεν δινόταν μαζί με το μηχάνημα και παλιά) βρίσκεται πολύ εύκολα και είναι πολύ φθηνά στο ebay.

Οποιαδήποτε δοκιμή δεκτή :D

Επίδειξη του εσωτερικού του μηχανήματος (καινούργια μεμβράνη, πυκνωτές κλπ) παρουσία του πελάτη :D :D:D
 
αυτα ειναι... στο ebay το ζηταγα... σε σενα το βρηκα το μηχανακι :)
 
skywalkgr είπε:
@gtsamour : ετσι ετσι τωρα με εφτιαξες! :D Προσφερω ανετα την a1200 μαζι με την blizzard (εχω δυο a1200) για ενα σωστο spectrumakoo :D

gtsamour είπε:
Και εγώ προσφέρω έναν plus με ολοκαίνουργια μεμβράνη, γυαλισμένο καθαρισμένο με όλα του τα καλώδια και τροφοδοτικό. Με επιπλέον βύσμα composite επάνω ώστε να έχεις καλύτερη εικόνα και να μην ασχολείσαι με συντονισμούς στο κανάλι 36.Με καινούργιους φρέσκους ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές (οι παλιοί ηλικίας 25 ετών έχουν αντικατασταθεί) πλήρως δοκιμασμένος (όπως άλλωστε και όλοι οι spectrum μου) με ότι τρόπο υπάρχει.

Το μόνο που δεν μπορώ να σου δώσω είναι joystick και joystick interface αλλά interface (που έτσι και αλλιώς δεν δινόταν μαζί με το μηχάνημα και παλιά) βρίσκεται πολύ εύκολα και είναι πολύ φθηνά στο ebay.

Οποιαδήποτε δοκιμή δεκτή :D

Επίδειξη του εσωτερικού του μηχανήματος (καινούργια μεμβράνη, πυκνωτές κλπ) παρουσία του πελάτη :D :D:D

skywalkgr είπε:
αυτα ειναι... στο ebay το ζηταγα... σε σενα το βρηκα το μηχανακι :)


Πες αλήθεια τώρα !!!!! :eek:

Ανταλλαγή Amiga1200(blizzard) με SPECTRUM+ ????? Δεν είμαστε καλά !!!!
 
Πίσω
Μπλουζα