Το ΄πα και το 'κανα! Η ΜΑΜΕ καμπίνα μου...

Ομολογώ ότι ζηλεύω...πολύ καλή υλοποίηση...
 
Εξαιρετικό!!!!! :worship:

Και να σκεφτείς οτι έγινε από τα χέρια γυναίκας (ή γυναικών)!!!!!!!!!! 8)

Ου να ντρεπόμαστε εμείς οι μαντραχαλαίοι.... :p
 
Μπραβο πολυ καλο σε κα καμια βδομαδα θα βαλω το δικο μου.stay tune
 
ΣΟΥΠΕΡ! Πολυ ομορφο Cabακι!!!
 
Αφήνω ο ρέμαλος τις κονσόλες να μπω εδώ και βλέπω το thread της ξαδέρφης.....

Και δεν έχω πια άλλο χώρο για τίποτε.

Και ζηλεύω.

Ζηλεύω πολύ.

Θα κλάψω..... ΟΥΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξαδέρφη max respect, ότι και να πω είναι λίγο, τους έβαλες τα γυαλιά!!!!!

(Όχι εμένα πάντως, γιατί εγώ φοράω πατομπούλακα από τα 10 μου!!!!!!!!!!!! )

Δώσε το hardware που χρησιμοποίησες (σιγά και μη δε ρώταγα κάτι τέτοιο!!! )
 
Εκπληκτική υλοποίηση ! Με γεια και καλό παιχνίδι (-ια)!!!!!!!!!! ;-)
 
Pooky δεν είναι και τιποτα το φοβερό το hardware. Ένας παλιός celeron (θυμάσαι που σε ρωτούσα πως να τον ξεκολλήσω από την ψήκτρα για να βάλλω νέα πάστα? Ε αυτός είναι)

Celeron 1700 πάνω σε msi ΜΒ

512 RAM (πήγα να τα κάνω 1 gb και νέκρωσαν τα πάντα!!!)

300 τροφοδοτικό (δεν είναι Noname αλλά τώρα δε θυμάμαι την μάρκα του)

Κάρτα γραφικών MSI G4 Ti4800SE-TD8X 128ram με νέα ψήκτρα επάνω της

Οθόνη Samsung 17'' (υπέρ ευχαριστώ τον προκάτοχό της που μου την έδωσε!)

HD WD 80 gb (θα αλλάξει πολύ σύντομα σε 160 WD)

Win XP με maximus arcade να τρεχει τα ΜΑΜΕ (τίποτα άλλο φορτωμένο στον δίσκο)

Τα ηχεία είναι usb. Την οθόνη δεν την σύνδεσα στο τροφοδοτικό

ΤΑ games που θέλω "τρέχουν" μια χαρά πάντως.

Να πιάσω καμιά δουλίτσα να βγάλω κανα φράγκο και σιγά σιγά το hardware θα αλλάξει με πιο δυνατό ;)
 
Πολλά μπράβο και απο εμένα, έκανες πολύ καλή και μερακλίδικη δουλειά ! Θερμά συγχαρητήρια και καλόπιαχτη η καμπινούλα !
 
Thanks ξαδέρφη για το info.

Ο MAME τρέχει σφαιράτα στο netbook που έχω με Atom επεξεργαστή, είναι παραπλήσιος σε δύναμη με το δικό σου, δεν χρειάζεσαι τίποτε παραπάνω.

Καλό gaming και λιώστο!!!!
 
Εξαιρετική και μερακλίδικη δουλειά. Άξια η μαστόρισσα και μπορώ να πω ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις δυνατότερες υλοποιήσεις που έχω δει ως τώρα στο είδος, από άτομα δηλαδή που το έχουν ως βιοποριστικό επάγγελμα.

Επειδή η κατασκευή καμπίνας αποτελεί όνειρο ζωής για εμένα από τότε που έλιωνα στα ουφάδικα καταθέτοντας άφθονα τάληρα και δεκάρικα, μου φαίνεται θα μπω στην διαδικασία σιγά σιγά να αρπάξω κανά blueprint (και κανέναν μαραγκό παραμάσχαλα) να αρχίσω να χτίζω τίποτα. :D
 
μπράβο Kambia! καλό λιώσιμο!!
 
Είναι τέλεια.... Εύγε και από μένα!

Έχεις φτιάξει "τιμής ένεκεν" τρύπα για κέρματα ή όχι;
 
Χαιρομαι οταν βλέπω γυναικες που ασχολουνται με videogames, πόσο μάλλον οταν είναι και ανταγωνιστικές, τότε χαιρομαι εις διπλούν. Οταν βλέπω γυναικες που κατέχουν ακόμα και τον τομέα του hardware εντυπωσιάζομαι. Προσωπικά, έχω γνωρίσει μόνο μία κοπέλα στην ζωή μου που να ξέρει τι ειναι η πάστα του επεξεργαστή, για παράδειγμα.

Αλλά αυτό το πράγμα, δεν το έχω ξαναδεί. Ουτε στο internet μέχρι σήμερα. Κι εγώ που χρόνια τώρα φτιαχνω υπολογιστές και ασχολουμαι φανατικά με emulators, δεν αξιόθηκα ουτε καν να προσπαθήσω να φτιάξω ένα μικρό cabinet.... Και τώρα επιτρέψτε μου, μου ήρθε απότομα η επιθυμία να πάω στην κουζίνα να πλύνω κανένα πιάτο.

Edit: Στην πρώτη εικόνα, επιτηδες εβαλες το κομιξ του Πινόκιο? Για να συνδιάσεις το μαστόρεμα με τον Τζεπέτο? :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
!

maximum respect και από μένα...κοπέλες που να παίζουν video games υπάρχουν αρκετές..Κοπέλες που να φτιάχνουν arcade machines δεν πρέπει να υπάρχουν πολλές.

Μπράβο και απο μένα, με ψάρωσες άσχημα!!!!
 
οτι και να πω ειναι λιγο!!!απλα respect!!!! :bow: :bow: :bow:

kambia καιρος να ξεκινησω να φτιαχνω και τη δικη μου καμπινα!!!
 
Imgema είπε:
Χαιρομαι οταν βλέπω γυναικες που ασχολουνται με videogames, πόσο μάλλον οταν είναι και ανταγωνιστικές, τότε χαιρομαι εις διπλούν. Οταν βλέπω γυναικες που κατέχουν ακόμα και τον τομέα του hardware εντυπωσιάζομαι. Προσωπικά, έχω γνωρίσει μόνο μία κοπέλα στην ζωή μου που να ξέρει τι ειναι η πάστα του επεξεργαστή, για παράδειγμα.
Υπάααρχουν, υπαααρχουν. ;)

Αλλά εντάξει, αυτό που έκανε η Kambia ήταν επικό και για όσκαρ. Πολύ πάνω του μέσου όρου, πω πω Kambia κοπελιά μου είμαι πολύ περήφανη για σένα (γκερλ πάουα). [edit] Dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Respect και απο μενα!!!!!!!Καλοπαιχτη!!!!!!
 
Kambia, cool stuff εχεις φτιαξει εκει στον Βορρα! :)

Αριστη υλοποιηση που θα ηταν θεϊκη αν ειχες τα κουμπια απο τα αριστερα και τα joystick στα δεξια (but that's just me!).

Μενει μια εφαρμογη να φτιαξεις να λειτουργει με κερματοδεκτη για 50αρικο, περισσοτερο για οσους θα τυχει να ερθουν επισκεψη σπιτι σου τωρα που πλησιαζουν και γιορτες, οποτε να βγαινουν και τα "λειτουργικα" εξοδα!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα