Το ΔΙΚΟ μου C128!

Χα χα χα χα....Εξαιρετική ιδέα!!!!!!
 
Λοιπόν έφαγα μια κόμπλα, ΜΙΑ ΚΟΜΠΛΑ!!! Το μεσημέρι εβαλα τα πλήκτρα στη θέση τους.....και μου έλειπαν 3 ελατηριάκια. Οχι ρε!!!! Μα θυμάμαι ότι καθώς τα έβγαζα, τα τοποθετούσα σε σακουλάκι. ΦΤΟΥ!! Ποστάρω στα παιδιά στο Amigahellas, γιατί εκεί έχω περισσότερες πιθανότητες κάποιος να έχει 2 και 3 κομοντόρια και κάποιο απο αυτά να το έχει για spare. Ε, με παίρνουνε στο ψιλό. Δε μπορεί ,λέω, θα έχω βάλει σε 2-3 πλήκτρα, ελατηριάκι που μέσα του έχει κολλήσει και άλλο ελατηριάκι, είναι τόσο μικρά τα ρημάδια, δεν ξεχωρίζουν. Και τεσπά, ξαναβγάζω ΟΛΑ τα πλήκτρα. Και άρχισα να σπάω το κεφάλι μου. Και θυμήθηκα ότι εχει 3 πλήκτρα ON/OFF (π.χ. το Shift lock) τα οποία δεν έχουν ελατηριάκι. Αντε να τα ξαναβάλω τώρα. Και βαριέμαι του θανατά!

:mad: :mad:
 
Rygar είπε:
Λοιπόν έφαγα μια κόμπλα, ΜΙΑ ΚΟΜΠΛΑ!!! Το μεσημέρι εβαλα τα πλήκτρα στη θέση τους.....και μου έλειπαν 3 ελατηριάκια. Οχι ρε!!!! Μα θυμάμαι ότι καθώς τα έβγαζα, τα τοποθετούσα σε σακουλάκι. ΦΤΟΥ!! Ποστάρω στα παιδιά στο Amigahellas, γιατί εκεί έχω περισσότερες πιθανότητες κάποιος να έχει 2 και 3 κομοντόρια και κάποιο απο αυτά να το έχει για spare. Ε, με παίρνουνε στο ψιλό. Δε μπορεί ,λέω, θα έχω βάλει σε 2-3 πλήκτρα, ελατηριάκι που μέσα του έχει κολλήσει και άλλο ελατηριάκι, είναι τόσο μικρά τα ρημάδια, δεν ξεχωρίζουν. Και τεσπά, ξαναβγάζω ΟΛΑ τα πλήκτρα. Και άρχισα να σπάω το κεφάλι μου. Και θυμήθηκα ότι εχει 3 πλήκτρα ON/OFF (π.χ. το Shift lock) τα οποία δεν έχουν ελατηριάκι. Αντε να τα ξαναβάλω τώρα. Και βαριέμαι του θανατά!

:mad: :mad:


:whothehell: Κάτι μου θυμίζει αυτό.......
 
Οπως είχε πει και ο Ζουγανέλης:

"Είμαστε εσείς, αλλά είσαστε κι εμείς...."

XAXAXAXAXAXA!!!!!
 
Τελικά όλα ΟΚ. Δεν περίσσεψε τίποτα :D

Ιδού:



Δεν είναι γκούγκλος;;;; :fafoutis:

Τα πλήκτρα είναι λίγο κιτρινιαρικα βέβαια, δε μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό, αλλά τί στο καλό! Ρετρό είναι!
 
Αααχχχ, θα έρθει η ώρα του και αυτουνού..... για την ώρα έχω κάποιες κονσολίτσες στο σκόπευτρο :D
 
Πολύ καλό!!

Γερμανικό πληκτολόγιο ,έτσι;

Αλήθεια, κάποιες οδηγίες σχετικά με τον "καλλωπισμό" των μηχανημάτων υπάρχουν κάπου;
 
Rygar είπε:
Τελικά όλα ΟΚ. Δεν περίσσεψε τίποτα :D
Ιδού:



Δεν είναι γκούγκλος;;;; :fafoutis:

Τα πλήκτρα είναι λίγο κιτρινιαρικα βέβαια, δε μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό, αλλά τί στο καλό! Ρετρό είναι!
Καλα μιλάμε έγινε πολύ γκοοοοοοοοοοοούγκλος ρε παιδί μο'....... Να σου ζήσει........ :D :D
 
Rygar είπε:
Τελικά όλα ΟΚ. Δεν περίσσεψε τίποτα :D
Ιδού:



Δεν είναι γκούγκλος;;;; :fafoutis:

Τα πλήκτρα είναι λίγο κιτρινιαρικα βέβαια, δε μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό, αλλά τί στο καλό! Ρετρό είναι!
Κούκλος είναι κούκλος..κοίτα να δεις που θα αρχίσω να κοιτάω για κανένα τέτοιο!!(όχι οτι δεν θα κοιτούσα αλλά λέμε τώρα) :D
 
Να σου ζήσει !! Κούκλος , κούκλος , φτου σκόρδα !!
 
teflon είπε:
Καλα μιλάμε έγινε πολύ γκοοοοοοοοοοοούγκλος ρε παιδί μο'
Αμα έγραφες και gooooooooglos θα έπαιρνες το βραβείο της βραδιάς....

Ευχαριστώ παιδιά, και στα δικά σας. :D Oι μη έχοντας να τον αποκτήσουν και οι νυν κατέχοντας να μην τον απατήσουν εις τον αιώνα τον άπαντα, αμήν!
 
Rygar είπε:
Αμα έγραφες και gooooooooglos θα έπαιρνες το βραβείο της βραδιάς....
Mα....... Αυτό εννοούσα !!!! Γιατι να μη το πάρω το βραβείο δλδ????:rolleyes:

Μήπως να το έκανα κάπως έτσι???? "γκοοοοοούγκλος"

Πάντως, έχει πολύ πλάκα αν γράφεις Ινγκλληνικά.....ΠΧ: ΓαμεΒόυ Ψολορ !!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
teflon είπε:
Mα....... Αυτό εννοούσα !!!! Γιατι να μη το πάρω το βραβείο δλδ????:rolleyes:
Μήπως να το έκανα κάπως έτσι???? "γκοοοοοούγκλος"

Πάντως, έχει πολύ πλάκα αν γράφεις Ινγκλληνικά.....ΠΧ: ΓαμεΒόυ Ψολορ !!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
επίσης Ψόμμοδορε Αμιγα :biglaugh::biglaugh:
 
kalimeraaaa molis pira enan c64 metaxirismeno kafetoylis einai giati me to proigoymeno eixa provlima stin foni ... :( (

kai mazi me aytron mia karta mmc64 kapos etsi...kai xilades disketes kai kassetes ,manual,games,4 jouistick , exromi othoni OLAAAAA.....150EYRO TI LETE EINAI KALA? h me gelase ? :) )
 
H συναφεια με τον τιτλο του thread ειναι συγκινητικη...
 
Πίσω
Μπλουζα