Το Πάρκινγκ

Εμένα μου άρεσε πολύ ο Αντώνης ο παρκαδόρος (Νίκος Τσούκας) και η αξέχαστη του ατάκα ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΟΣ ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΟΣ
 
drspiros είπε:
Ααα, ο συμπαθεστατος κυριος Λεμονης. Ηταν η πρωτη φορα που εβλεπα τον αξεχαστο Σταυρο Ξενιδη και τον ειχα ξεχωρισει απο τοτε σαν εναν απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους.
Ηταν όντως άψογος... :thumbup:

tsalk είπε:
Εμένα μου άρεσε πολύ ο Αντώνης ο παρκαδόρος (Νίκος Τσούκας) και η αξέχαστη του ατάκα ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΟΣ ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΟΣ
Κορυφαία ατάκα !! :biglaugh:

...έφαγα τρελό "φλας" !!
 
Επίσης, η συνήθης ατάκα του Τάσου Χαλκιά στην Αμαλία Γκίζα: "Κυρία Αμαλία μου, προστάτη μου, άγγελέ μου". Ε ρε χρόνια. Θυμάμαι ότι παιζόταν κάθε Παρασκευή μετά τους λατρεμένους μου DUKES κι αν δε με απατά η μνήμη μου, μόλις τελείωσε "Το μινόρε της αυγής"...
 
Αναρωτιεμαι γιατι η ερτ δεν δειχνει πια ολες αυτες τις σειρες που μεχρι τα μεσα της δεκαετιας του 90 τις ειχε ξεσκισει στις επαναληψεις. Το Παρκινγκ εχει παιξει σε επαναληψη πανω απο 6 φορες.
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GVU1k9gyZSk]YouTube - Ξ ΞΞʽΞΞΞΞ
 
poupoupou??

Kalimera,

Exo ena filo pou eixe paixei se mia apo tis skines tis tainias otan itan 3 xronon alla i kasseta pou tou edosan tote itan se Video2000 (an brite kanenan na to metatrepei na me _____)!!, kai psaxnei na brei maniodos tin skini pou epaize..

kai epeidi oi kairoi einai xalepoi kai dyskoloi k konteuoun ta genethlia tou (ehehhe tsigkouniiii!!!) elega mipos exei kanenas to episodeio.. ?? ?

otan ton rotisa mou eipe:

"

prepei na einai pros to telos...entekato i dodekato kapou ekei....oi skines pou pezo inai oi exis....1on:mpeno mesa me ena pseftiko oplo thn ora poy milane oi ithopoioi se ena grafeio kai petagonte kai lene:panagia moy i mafia(kapos etsi) kai leei o TSOYKAS mi fovaste o gios moy einai!!!i i 2h skini me deichnei na grafo se mia grafomichani mazi me th voithia mias nearis kopelas...nomizo einai allh mia alla den mporo na thimitho(pane xereis kai 23 chronia apo tote....!!!)nomizo oti h teleftea skini tou episodiou einai me mia tsanta stis grames toy trenou... "

h mipos exei kanenas kamia idea gia to pos tha mporousa na to bro allou??

euelpisto na tin bgalei i seira i Radiotileorasi se DVD .. hhehehe!!!

edit by tsalk Aπαγορεύονται τα greeklish. Φίλε μου διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμούς τους του forum. Eπίσης δεν ζητούμε σειρές εδώ μέσα, απλά συζητάμε για αυτές. Είναι απ ότι βλέπω και το πρώτο σου post εδώ, και θα ήθελα να σε καλοσωρίσω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nrap είπε:
Kalimera,
Exo ena filo pou eixe paixei se mia apo tis skines tis tainias otan itan 3 xronon alla i kasseta pou tou edosan tote itan se Video2000 (an brite kanenan na to metatrepei na me _____)!!, kai psaxnei na brei maniodos tin skini pou epaize..

kai epeidi oi kairoi einai xalepoi kai dyskoloi k konteuoun ta genethlia tou (ehehhe tsigkouniiii!!!) elega mipos exei kanenas to episodeio.. ?? ?

otan ton rotisa mou eipe:

"

prepei na einai pros to telos...entekato i dodekato kapou ekei....oi skines pou pezo inai oi exis....1on:mpeno mesa me ena pseftiko oplo thn ora poy milane oi ithopoioi se ena grafeio kai petagonte kai lene:panagia moy i mafia(kapos etsi) kai leei o TSOYKAS mi fovaste o gios moy einai!!!i i 2h skini me deichnei na grafo se mia grafomichani mazi me th voithia mias nearis kopelas...nomizo einai allh mia alla den mporo na thimitho(pane xereis kai 23 chronia apo tote....!!!)nomizo oti h teleftea skini tou episodiou einai me mia tsanta stis grames toy trenou... "

h mipos exei kanenas kamia idea gia to pos tha mporousa na to bro allou??

euelpisto na tin bgalei i seira i Radiotileorasi se DVD .. hhehehe!!!

edit by tsalk Aπαγορεύονται τα greeklish. Φίλε μου διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμούς τους του forum. Eπίσης δεν ζητούμε σειρές εδώ μέσα, απλά συζητάμε για αυτές. Είναι απ ότι βλέπω και το πρώτο σου post εδώ, και θα ήθελα να σε καλοσωρίσω
Εγω παλι αναρωτιεμαι γιατι ο φιλος σου δεν εγραψε την σειρα σε μια απο τις τοσες πολλες επαναληψεις που της εχει κανει η ΕΡΤ. Ειδικα μια περιοδο παιζοταν συνεχεια.
 
Σόρρυ λάθος!! έχετε δίκιο.. είναι λίγο χάλι τα greeklish,αλλά είμουν σε υπολογιστή με Εβραικά και Αγγλικά.. (No kidding!!) ...

Ελα μου ντε.. Γιατι ειναι λιγο στόκος?!!?! :)

βασικά είχε την βιντεοκασσέτα και σου λέει "Εντάξει θα μπορώ να την δώ οταν πάρω βίντεο...Αλλά η βιντεοκασσέτα είναι απο κάποια video τα οποία βγήκαν μονο για 5 χρόνια και τα "κερδισαν" τα vhs..Κάτι σαν τον πολεμο HD-DVD και BlueRay..!!(Όλοι ξέρουμε ποιοι κέρδισαν)...

Σόρρυ παρεξήγηση, δεν εννοούσα να ανεβάσετε copyrighted material...Εαν είχε δεί κάποιος την σκηνή τουλάχιστον να με καθοδηγήσει που να ψάξω.

Επίσης, ξέρει κάποιος κανεναν ο οποίος να μετατρέπει απο Video2000 σε DVD ή VHS?!?!?

p.s. Καλώς σας βρήκα!! :)
 
Kαλώς μας ήρθες λοιπόν. Για οτιδήποτε που δεν επιτρέπεται να ειπωθεί δημόσια υπάρχουν και τα p.m.
 
nrap είπε:
Σόρρυ λάθος!! έχετε δίκιο.. είναι λίγο χάλι τα greeklish,αλλά είμουν σε υπολογιστή με Εβραικά και Αγγλικά.. (No kidding!!)

Επειδή όντως είναι χάλι τα greeklish,κάνε ένα κόπο να διορθώσεις το πρώτο post σου φίλε μου... ;)

Βεβαιώσου επίσης ότι διάβασες και κατανόησες του κανονισμούς του παρόντος forum.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας !
 
Μην χάσετε το σημερινό αφιέρωμα στην σειρά που κυκλοφορεί σήμερα απο την ραδιοτηλεόραση, με πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Όποιος μπορεί ας το ανεβάσει!
 
Aπό το αφιέρωμα του περιοδικού Ραδιοτηλεόραση στην σειρά

attachment.php


attachment.php


Αξίζει να αναφερθεί πως είναι η πρώτη, ελπίζω όχι και η τελευταία φορά που το φόρουμ μας αναφέρεται σαν πηγή πληροφοριών από το περιοδικό
 
Τώρα το παρατήρησα οτι κάνουν αναφορά στο retromaniax. Αυτό σημαίνει οτι αναγνωρίζεται η προσπάθεια μας. Ελπίζω αυτό να συνεχιστεί.
 
Πολύ χαίρομαι που αναφέρθηκε το φόρουμ!!! Μπράβο, επιτέλους! :)
 
tsalk είπε:
Αξίζει να αναφερθεί πως είναι η πρώτη φορά που το φόρουμ μας αναφέρεται σαν πηγή πληροφοριών από το περιοδικό
Θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά, τόσο τον κ. Ι. Παπουτσάκη, ο οποίος επιμελείται τα αφιερώματα, όσο και τον κ. Γ. Συριόπουλο, Διευθυντή της Ραδιοτηλεόρασης, για την επικοινωνία που είχαμε και για την συνεπή συνεργασία τους.
 
Οι τίτλοι αρχής της σειράς (μιας που δεν υπήρχαν πλέον)



Και δυό φωτογραφίες από τα γυρίσματα

attachment.php


Ο σκηνοθέτης Αντώνης Τέμπος, ο Νικήτας Τσακίρογλου, ο Νίκος Τσούκας, και η Τέτη Σχοινάκη

attachment.php


Εκ δεξιών ο βοηθός σκηνοθέτης Παναγιώτης Κούτρας, ο Σταύρος Ξενίδης, Θάλεια Παπάζογλου, Νίκος Τσούκας, με τον σκηνοθέτη Αντώνη Τέμπο και τον σεναριογράφο Δημήτρη Ραβάνη παρακολουθούν κάποια σκηνή ενός επεισοδίου στο κοντρόλ του studio
 
Η σειρά από την οποία έμαθα και ξεχώρισα τον αγαπημένο Σταύρο Ξενίδη (ο συμπαθέστατος κος Λεμονής, ο μόνος του οποίου το όνομα του ρόλου θυμάμαι).
 
Όλοι οι ρόλοι ήταν ένας κι ένας, και το σημαντικό είναι το δέσιμο που είχαν μεταξύ τους. Ήταν μια προχωρημένη κωμωδία για την εποχή της όπως χαρακτηριστικά είχε αναφέρει και ο σκηνοθέτης της Αντώνης Τέμπος στην αποκλειστική συνέντευξη που μας παραχώρησε. Η σειρά όπως έχει ήδη αναφερθεί έχει προβληθεί αρκετές φορές σε επανάληψη κυρίως στην δεκαετία του 90, και προφανώς υπάρχει ακόμα στο αρχείο της κρατικής τηλεόρασης.

Μιας και είναι από τις αγαπημένες μου σειρές έφτιαξα ένα μικρό βίντεο για την σειρά αυτή

Δικό σας.....

 
Πολύ ωραίο το απόσπασμα Άλκη. Δεν θυμόμουν οτι έπαιζε και ο Μπέζος στην σειρά. Πάντως πολύ πρωτότυπο το γεγονός οτι συμμετείχε σε κωμική σειρά ο Νικήτας Τσακίρογλου! Η αλήθεια όμως είναι οτι η επιλογή "Τσακίρογλου" σε σχέση με τον Καζάκο (στον οποίο ταιριάζουν περισσότερο οι δραματικοί ρόλοι) όντως ήταν πιο ενδεδειγμένη για την συγκεκριμένη σειρά!
 
tsalk είπε:
Όλοι οι ρόλοι ήταν ένας κι ένας, και το σημαντικό είναι το δέσιμο που είχαν μεταξύ τους. Ήταν μια προχωρημένη κωμωδία για την εποχή της όπως χαρακτηριστικά είχε αναφέρει και ο σκηνοθέτης της Αντώνης Τέμπος στην αποκλειστική συνέντευξη που μας παραχώρησε. Η σειρά όπως έχει ήδη αναφερθεί έχει προβληθεί αρκετές φορές σε επανάληψη κυρίως στην δεκαετία του 90, και προφανώς υπάρχει ακόμα στο αρχείο της κρατικής τηλεόρασης.
Μιας και είναι από τις αγαπημένες μου σειρές έφτιαξα ένα μικρό βίντεο για την σειρά αυτή

Δικό σας.....

Γνωρίζουμε ποια είναι η ηθοποιός που παίζει μαζί με τον Γιάννη Μπέζο;
 
Πίσω
Μπλουζα