Το Ρετιρέ - Τι απέγινε η Κλαίρη Κατσαντώνη;

Εμμμ... μηπως υπαρχει μια παρεξηγηση με τη Λενα Παπαδοπουλου;

Υπαρχει οντως μια Λενα Παπαδοπουλου τραγουδιστρια, οχι ΤΟΣΟ γνωστη οσο αλλες συναδελφισσες, μιας και δεν ακουγεται σχεδον καθολου απο τα ΜΜΕ. Για να δωσω "στιγμα" θα θυμισω το πιο γνωστο της τραγουδι: "θελω τρελλα, θελω πραγματα ανεβασμενα" :Ρ

Τωρα αυτη δεν εχω ακουσει ποτε οτι ειχε ασχοληθει με ηθοποιια στο παρελθον. Δεδομενου ομως οτι ειναι ενα πολυ κοινοτυπο ονομα, μηπως προκειται για συνωνυμια;
 
Rakeesh είπε:
Εμμμ... μηπως υπαρχει μια παρεξηγηση με τη Λενα Παπαδοπουλου;
Υπαρχει οντως μια Λενα Παπαδοπουλου τραγουδιστρια, οχι ΤΟΣΟ γνωστη οσο αλλες συναδελφισσες, μιας και δεν ακουγεται σχεδον καθολου απο τα ΜΜΕ. Για να δωσω "στιγμα" θα θυμισω το πιο γνωστο της τραγουδι: "θελω τρελλα, θελω πραγματα ανεβασμενα" :Ρ

Τωρα αυτη δεν εχω ακουσει ποτε οτι ειχε ασχοληθει με ηθοποιια στο παρελθον. Δεδομενου ομως οτι ειναι ενα πολυ κοινοτυπο ονομα, μηπως προκειται για συνωνυμια;
Αυτή ακούγεται,όχι τόσο όσο άλλες,αλλά έχει επιτυχία στη Θεσσαλονίκη!Έχει βγάλει και άλλα σουξέ όπως "Θαύμα","Τι Ρόλο Παίζω Στη Ζωή Σου" και είχε βγάλει και Live δίσκο το 2006 με όλες τις επιτυχίες της!Γενικά πάει σε εκπομπές όπως "Το Πάρτυ Της Ζωής Σου".Δεν είναι πολύ μεγάλη σε ηλικία,γύρω στα 34, και είναι ανηψιά της Πίτσας Παπαδοπούλου
 
οχι παιδιά , απλά είναι συνονιμία. 100 %

Η Λένα Παπαδοπύλου η ηθοποιός , πρέπει να ναι 50αρα σήμερα.

έχει συμπροταγωνιστείσει με την κλαίρη κατσαντώνη στη βιντεοταινία ¨ ο χασοδίκης¨,όπως και ο Φρανκο Αλφόνσο.
 
video80 είπε:
οχι παιδιά , απλά είναι συνονιμία. 100 %Η Λένα Παπαδοπύλου η ηθοποιός , πρέπει να ναι 50αρα σήμερα.

έχει συμπροταγωνιστείσει με την κλαίρη κατσαντώνη στη βιντεοταινία ¨ ο χασοδίκης¨,όπως και ο Φρανκο Αλφόνσο.
o Φράνκο Αλφόνσο είναι ο γνωστός που του είχε γράψει τραγούδια η Αννίτα Πάνια και πριν μια 10ετία είχε διασκευάσει το "Σ'αγαπάω μ'ακούς" του Σαλαμπάση?
 
Επεσα πανω σε μια απο τις φρικτες απογευματινες εκπομπες εχτες, στην οποια η Παπαδακη (ηθοποιος) ειπε οτι μετα το Ρετιρε η Κατσαντωνη ειχε ενα φοβερο τροχαιο ατυχημα απο το οποιο εν καιρω συνηλθε...

Μετα παντρευτηκε και εκοψε καθε δεσμο με το χωρο
 
exetlaios είπε:
Παιδιά, θυμάται κανείς στο ΡΕΤΙΡΕ την ηθοποιό που υποδυόταν την κόρη της "Ξυνής" ("αδελφής" του Κώστα Κούρου) ;

Δούλευε και αυτή στο οικογενειακό φαραμακείο.

Μελαχροινή με μακρυά μαλιά.

Τώρα που ξαβλέπω τα επεισόδια, διαπιστώνω ότι η κοπέλα είναι μεγάλο αστέρι.

Γνωρίζει κανείς πως λεγόταν στην πραγματικότητα, αν/που ξανάπαιξε και γενικώς τι απέγινε ;
Το όνομα της είναι Κορίνα Οικονομάκη
 
Πάντως μετά την επιτυχία του Ρετιρέ, κανένας δεν έκανε πρόταση στην Κλαίρη, κι από τότε χάθηκε το κορίτσι αυτό με τα μακριά μαύρα μαλλιά.
 
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΙΔΑ ΚΟΣΜΟ..ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΓΥΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ ΝΟ 9 - ΟΙ ΔΙΑΟΛΟΣΤΑΛΜΕΝΟΙ
 
decadence Μην φωναζεις !!!!! :D

Τα κεφαλαια σημαινει οτι φωναζεις, οποτε σε παρακαλω να γραφεις με μικρα γραμματα :)
 
συγνώμη! ο ενθουσιασμός της εμπειρίας που βίωσα με έχει συνεπάρει!!!!! :D
 
decadence είπε:
συγνώμη! ο ενθουσιασμός της εμπειρίας που βίωσα με έχει συνεπάρει!!!!! :D
Φαντασου ποσος κοσμος θα αρχισει να φωναζει αν αυτο που μας ανακοινωσες ισχυει :D . Μακαρι....
 
decadence είπε:
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΙΔΑ ΚΟΣΜΟ..ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΓΥΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ ΝΟ 9 - ΟΙ ΔΙΑΟΛΟΣΤΑΛΜΕΝΟΙ
Μας το εξηγεις λιγακι αυτο, αν θελεις? Δεν "το πιασα".
 
Ειμαι fan της Kλαιρης Κατσαντωνη και γενικα σε ολους οσους επαιζαν εκεινη την εποχη στο Ρετιρε...το οποιο εχω δει τοσες φορες που εχω μαθει τους διαλογους απ εξω...

Πιστευω οτι πρεπει να παιξει σε καποιο σηριαλ.

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι θα την αναγνωρισουν ;)
 
Wally είπε:
Ισως,αν ποτε εχει διαθεση και ωρα η μητερα σου,να μπορει να διαθεσει λιγο χρονο για μια συνεντευξη στην Retromaniax Interview Team...
Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες
συνεντευξη εδω και τωρα η τουλαχιστον ας του πει καμια λεπτομερια απο τοτε να μας λυσει μερικες αποριες.

Aardvark είπε:
αξιολογο κομματι.

exetlaios είπε:
Σωστός ο Aardvark !
Βλέπω από το λινκ που πόσταρες, ότι εμφανίστηκε

και σε πολλές καλλές βιντεοταινίες με θέμα "σχολεία".

Θα τις τσεκάρω ...

Επίσης, ένα άλλο απίστευτο πλάσμα που εμφανίστηκε στο ΡΕΤΙΡΕ,

ήταν και μια ξανθιά φίλη του "Φοίβου" (Τάσου Κωστή).

Δυστυχώς, μόνο σε δύο επεισόδια.

Στο ένα έκανε τη φιλενάδα του, για να ζηλέψει η "Χαρούλα" (Έλντα Πανοπούλου).

Στο άλλο εμφανίστηκε πάλι στο μπαράκι της "Χαρούλας", για να δουλέψει ως

τραγουδίστρια λαικών ασφάτων με το όνομα "Τίκα Μπούμπη" (νομίζω), αλλά τελικά δεν την προσλάβανε.

Δε νομίζω να την έχω ξαναδεί κάπου, αλλά ήταν απίστευτο πλάσμα !

Γνήσια λαικιά γυναικάρα των 80's-90's !
κιτυ μπουμπα τραγουδιστρια ειχε κανει και αλλους δυο ρολους ο ενας ηταν να κανει την ερωτευμενη με τον τασο κωστη-φοιβο για να ζηλεψει η χαρουλα και ο αλλος ηταν να κανει την ηθοποιο σε καποιο θεατρο που δουλευε η χαρουλα.

[EDITED: Απαραδεκτος χαρακτηρισμος.]
 
exetlaios είπε:
Σωστός ο Aardvark !
Βλέπω από το λινκ που πόσταρες, ότι εμφανίστηκε

και σε πολλές καλλές βιντεοταινίες με θέμα "σχολεία".

Θα τις τσεκάρω ...

Επίσης, ένα άλλο απίστευτο πλάσμα που εμφανίστηκε στο ΡΕΤΙΡΕ,

ήταν και μια ξανθιά φίλη του "Φοίβου" (Τάσου Κωστή).

Δυστυχώς, μόνο σε δύο επεισόδια.

Στο ένα έκανε τη φιλενάδα του, για να ζηλέψει η "Χαρούλα" (Έλντα Πανοπούλου).

Στο άλλο εμφανίστηκε πάλι στο μπαράκι της "Χαρούλας", για να δουλέψει ως

τραγουδίστρια λαικών ασφάτων με το όνομα "Τίκα Μπούμπη" (νομίζω), αλλά τελικά δεν την προσλάβανε.

Δε νομίζω να την έχω ξαναδεί κάπου, αλλά ήταν απίστευτο πλάσμα !

Γνήσια λαικιά γυναικάρα των 80's-90's !
οπως το ειπα

ΜΟΥΝΑΡΟΣ η καλυτερα ΜΟΥΝΑΡΟΜΟΥΝΑΡΟΣ.
 
Οι οπαδοί της "Κίτυ Μπούμπα",

μπορούν να την απολαύσουν σε πρωταγωνιστικό ρόλο,

στη βιντεοταινία "ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΛΑΜΠΑΝΤΑ".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
της οποιας το ονομα ειναι γιωτα αγναντη
 
Ακόμα δεν κατάλαβα για ποια πρόκειται...
 
Πίσω
Μπλουζα