Το Σαλαμάκι (μια παιδιάστικη ρετρό απρέπεια)

αχχ,δυστυχώς έχω πέσει άπειρες φορές θύμα :( πάντα όμως κατάφερνα να εκδικηθώ αυτούς που το έκαναν με τον ίδιο τρόπο :diablotin:
 
Ασχετο: Ρε Krem13 εκεινο το δωρο του διαγωνισμου ποτε θα βρεθουμε να στο δωσω??? :)
 
μα τι γελιο ειχαμε τοτε που τα βρησκαμε αυτα? χαχαχαχαχαχα

ναι λοιπον το σαλαμακι τα ξεραμα ολοι τοτε. ;)
 
Πραγματική απρέπεια, την πρόλαβα κι εγώ. Ήταν "πακέτο" μαζί με δυο-τρεις άλλες : το "φατούρο", το "μπιζζ" (χτύπημα πίσω από την πλάτη και όταν γυρνούσε το θύμα τον έβαζες να βρει με πιθανότητες 50-50 με ποιό χέρι σε χτύπησε), και το χειρότερο όλων, το χτύπημα στο λοβό του αφτιού με τα δάχτυλα α λα Subbuteo ! Το προλάβατε;

Και τέλος, μια άλλη απρέπεια των αγοριών που "καθιερώθηκε" στο Γυμνάσιο, είναι το τράβηγμα του πίσω μέρους του σουτιέν των κοριτσιών κάτω από τη μπλούζα, και η εν συνεχεία "απελευθέρωσή του", ώστε να "σκάσει" στην πλάτη...

Χριστέ μου, τι καφριλίκια ! Βέβαια και τα κορίτσια την είχαν βρει τη λύση, λύναν την αγκράφα στα διαλείμματα, με οδυνηρές εφηβικές συνέπειες, κατά περίπτωση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσπαθείς να ξεφύγεις και...άουτς πόνεσε! Θυμάμαι αυτό το αστειάκι και προσπαθούσα να ανταποδώσω...αλλά...στην προσπάθεια έμενα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ διαδεδομένο βλέπω το σαλαμάκι τελικά. Φυσικά και κάναμε και μεις αυτή την χειρονομία όπως και το από πίσω με τα γόνατα. Νεολαία σου λέει ο άλλος...
 
Εμεις το λεγαμε ''Κοφτη'' και το εκανα παντα,το κανω ακομα και θα συνεχισω να το κανω :diablotin:
 
Και εμεις σαλαμακι το ξεραμε δεν μπορω να θυμηθω πια περιοδο το καναμε... Πρεπει να ηταν στο Δημοτικο. Βεβαια μετα απο καποιο καιρο το καναμε τοσο "γεματα" και με τοση δυναμη που επρεπε να το λενε Μπριζολα χαχαχαχα :p
 
"Σσσάλαμακι!" Με συρτό το "σ" (στη διάρκεια του "σσσ" έπρεπε να είχε εκτοξευθεί το χέρι και στο "σα" να έχει βρει στόχο). Έτσι το κάναμε εμείς...

Άλλη μια οδυνηρή απρέπεια (καφρίλα καλύτερα) για τα αγοράκια ήταν το "κολωνάτο" :eek:
 
ναι το θυμάμαι το σαλαμάκι και τις άλλες απρέπειες που περιγράψατε με το σουτιέν κλπ.
 
Πίσω
Μπλουζα