Το βαρύ πεπόνι (1977)

Tην είδα μαζί με τον ξάδελφο μου που τότε τελειωναμε το λύκειο και τον οποιο είχα πείσει να δούμε μια προοδευτική ταινία. Βγαίνοντας έξω απο το σινεμά δέχτηκα μια φοβερή επίθεση απο τον ξάδελφό που μου λεγε οτι περασε τη χειρότερη βραδιά της ζωής του και πως θα προτιμούσε να αυτοκτονήσει αν τον υποχρέωναν να την ξαναδει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Tην είδα μαζί με τον ξάδελφο μου που τότε τελειωναμε το λύκειο και τον οποιο είχα πείσει να δούμε μια προοδευτική ταινία. Βγαίνοντας έξω απο το σινεμά δέχτηκα μια φοβερή επίθεση απο τον ξάδελφό που μου λεγε οτι περασε τη χειρότερη βραδιά της ζωής του και πως θα προτιμούσε να αυτοκτονήσει αν τον υποχρέωναν να την ξαναδει.
τελικα αυτοκτονησε;
 
Αφού δεν ξανάδε την ταινία δεν υπήρχε λόγος.
 
Tην είδα μαζί με τον ξάδελφο μου που τότε τελειωναμε το λύκειο και τον οποιο είχα πείσει να δούμε μια προοδευτική ταινία. Βγαίνοντας έξω απο το σινεμά δέχτηκα μια φοβερή επίθεση απο τον ξάδελφό που μου λεγε οτι περασε τη χειρότερη βραδιά της ζωής του και πως θα προτιμούσε να αυτοκτονήσει αν τον υποχρέωναν να την ξαναδει.

Η αληθεια ειναι πως η ταινια σε ψυχοπλακωνει. Την βλεπεις και σιχαινεσαι την ζωη. Μαλλον αυτο εννοουσε ο ξαδελφος μιλωντας για αυτοκτονια.
Εσκεμμενα βεβαια, ειναι φτιαγμενη ετσι οπως αλλωστε και οι περισσοτερες του Ν.Ε.Κ.
 
Πίσω
Μπλουζα