• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Το νέο μου απόκτημα!!

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
836

Είναι καιρός που θέλω να ανοίξω το θέμα αυτό και όλο δεν είχα χρόνο. Σήμερα ήρθε λοιπόν το...πλήρωμα του χρόνου. Είμαι εδώ και λίγο καιρό ευτυχής κάτοχος ενός Wii και το ευτυχής μόνο κλισέ δεν μπορεί να ακουστεί στη συγκεκριμένη περίπτωση καθώς την κονσόλα μου τη χάρισε ένα πολύ αγαπητό μέλος της κοινότητας ο Μάριος aka 1@telonio[/USER] τον οποίο και θέλω να υπερευχαριστήσω για την αυθόρμητή του κίνηση. Έπειτα από σχετική συζήτηση που είχε προηγηθεί σε ένα θέμα, ο Μάριος προθυμοποιήθηκε να μου χαρίσει λοιπόν μία του κονσόλα. Φυσικά δέχτηκα και περίμενα εναγωνίως την παραλαβή της. Σε πρώτη φάση αγόρασα ένα χειριστήριο για Game Cube καθώς και Wii mote, remote sensor και φυσικά μερικά παιχνίδια. Ομολογώ πως δεν είχα πιάσει ποτέ Wii στα χέρια μου και κακώς τελικά το "σνόμπαρα" διότι αρχίζει και μου αρέσει σαν ιδέα. Και βρήκα και πολύ βολικό να το ανοίγω από μακρυά. Έτσι πλέον άλλη μια κονσόλα προστέθηκε στη συλλογή μου. Σ'ευχαριστώ πολύ Μάριε. Καλή χρονιά σε όλους!!

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.479
Μαριος σπαθι.

Να την ευχαριστηθεις την κονσολα Γιαννη!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
1.274
Μπραβο στον Μαριο και καλοριζικη Τζονυ ,παιχνιδια απο τα ακρως χαριτωμενα βλεπω μεχρι σπλατεριες.

Ajax87

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
358
Καλοπαιχτο Τζωννυ!

Telonio μπραβο για την κινηση.

BETTY BOOP

Aliens Implanted me all Human History
Αντιδράσεις
1.201
Πολυ ευγενικη κινηση απο τον telonio!

Να χαιρεσαι το νεο αποκτημα Γιαννη!

:flower:

metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Αντιδράσεις
1.070
Αλλος δεν δεινει στον αγγελο του νερο και αλλος μοιραζει κονσολες.Μπραβο στον Μαριο γιαυτη του την αξιεπαινη κινηση,χιλια μπραβο.

Οσο για την κονσολα το Wii εχει παιχνιδαρες οποτε αξιζει με χιλια το να την εχει καποιος στην κατοχη του.

• Like
Reactions: Ace

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
1.342
Καλοριζικη και καλοπαιχτη Γιαννη!!!! :thumbup:

Respect στο απειρο για τον Μαριο για την κινηση που εκανε!!!! :bow2:

DINO

Expert
Αντιδράσεις
662
Καλορίζικη η κονσόλα Johnnie και άπειρα RESPECT στον Μάριο για τη χειρονομία!!! :thumbup:

metalcandyman είπε:
Αλλος δεν δεινει στον αγγελο του νερο και αλλος μοιραζει κονσολες.Μπραβο στον Μαριο γιαυτη του την αξιεπαινη κινηση,χιλια μπραβο.
What the man said!

johnny19818

Αντιδράσεις
836
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. 1@Aardvark[/USER] μιας και είσαι γνώστης των Resident Evil μήπως ξέρεις τι παίζει με τα RE Archives για το Wii? Είναι remake άλλων εκδόσεων ή εντελώς νέα παιχνίδια;

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
1.274
Eιναι ακριβως τα ιδια παιχνιδια που εχεις παραπανω μονο για το WII,δεν εχουν καμμια διαφορα απο τις GC εκδοσεις.

johnny19818

Αντιδράσεις
836
Ok κατάλαβα, δεν χρειάζονται λοιπόν εκ νέου έξοδα για παιχνίδια που έχω ήδη. Thank you.

johnny19818

Αντιδράσεις
836
Πριν λίγο καιρό αγόρασα σε καλή τιμή Resident Evil 4, Super Mario Galaxy 1,2. Πήγα να τα παίξω και έμεινα με το Wiimote στο χέρι καθώς χρειάζεται και Nunchuck (είπαμε ντε άσχετος με Wii :p  ). Tελικά παρήγγειλα το πιο φθηνό Κινέζικο που βρήκα στο ebay. Το παρέλαβα εχθές και ξεκίνησα το Resident Evil 4 (το έχω προχωήσει ήδη στο PS2 ). Αν και δεν το περίμενα ότι θα με βόλευε να κρατάω 2 χειριστήρια για να παίζω, προς μεγάλη μου έκπληξη, το gameplay μου άρεσε πιο πολύ και από το PS2. Είδα ότι κυκλοφορεί ναι ένα πιστόλι που βάζεις τα χειριστήρια. Ψάχνω να το δοκιμάσω να δω τι λέει. Ανυπομονώ και για τα Super Mario Galaxy τώρα.

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
1.274
Χαιρομαι που το φτηνο κινεζικο λειτουργει μια χαρα,ψαχνομαι για combo Wii remote με nunchuck για το Wii U να παιξω και εγω το rezi 4 εκει και ειδα οτι εχουν πακετο και τα 2 απο Κινα.

Θα τα χτυπησω.

johnny19818

Αντιδράσεις
836
Χαιρομαι που το φτηνο κινεζικο λειτουργει μια χαρα,ψαχνομαι για combo Wii remote με nunchuck για το Wii U να παιξω και εγω το rezi 4 εκει και ειδα οτι εχουν πακετο και τα 2 απο Κινα.

Θα τα χτυπησω.
Ναι, κι εγώ χάρηκα γιατί το πήρα έναντι πινακίου φακής και ήρθε και γρήγορα. Και το Wiimote μου ετσι το αγόρασα. Μετά λέμε για τα Κινέζικα χαχαχα. 

Μπλουζα