Το πρώτο Game & Watch της Νιντέντο διαθέσιμο στο Club Nintendo!

geo2004z

RetroMasteR
Αντιδράσεις
37
896424_0.jpg

Η αλήθεια είναι ότι μόλις διάβασα την είδηση δεν το πίστευα. Είναι γεγονός λοιπόν ότι το πρώτο Game & Watch μπορεί να αγοραστεί από το club της Νιντέντο με 7500 star points! Βέβαια δεν ξέρω εάν η συγκεκριμένη φορητή συσκευή είχε κάποια συλλεκτική αξία όμως πιστεύω ότι θα πέσει αρκετά με αυτή την κίνηση.

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
3.452
πως προμηθευεται καποιος 7500 star points? (δεν εχω ιδεα απο το Nintendo online universe)

divined

RetroNuts!
Αντιδράσεις
36
Wally είπε:
πως προμηθευεται καποιος 7500 star points? (δεν εχω ιδεα απο το Nintendo online universe)
Πρέπει να αγοράσεις πολλαααααααά retail games της Nintendo.

metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Αντιδράσεις
4.220
Wally είπε:
Αντε wally ξεκινα να μαζευεις παιχνιδια,σε βλεπω να γεινεσαι τεραστιος φαν της Nintendo:p

ntsmrtz

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
217
προφανώς αναφερόμαστε στην επανακυκλοφορία του ball για τα 30 χρόνια από την αρχική του, γιατί το original μόνο με σφαίρες.

δε ξέρω πόσα points στο nintendo club χρειάζεσαι, αλλά στο ebay κυκλοφορούν πολλάαααα από δαύτα...

Diddy Kong

Retro Member
Αντιδράσεις
14
Προσωπικά το αγόρασα από το ebay με περίπου 30 Ε.

Άλλωστε τα star points από τα παιχνίδια δεν εξαργυρώνονται στην Ελλάδα αφού το Nintendo Club δεν καλύπτει την χώρα μας.

Dr. SLUMP

RetroMasteR
Αντιδράσεις
107
Πράγματι, δεν μετράνε οι αγορές του στην Ελλάδα.

Και ναι, αποκλείεται να είναι NOS ή μεταχειρισμένα. Μπορώ να ονειρεύομαι επανεκδόσεις παλιών συστημάτων;

michpan

Retro Member
Αντιδράσεις
14
Μάλλον όχι, καθώς αυτή ήταν απλά επετειακή έκδοση. Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν δύο εκδόσεις: Η Ιαπωνική και η Αμερικάνικη που έχει και αγγλικό manual. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στο club της Ευρώπης..

Μιχάλης

Peri30

Retro Member
Αντιδράσεις
3
Το πήρα και εγώ με ?30 από ebay και το περιμένω ! Από ότι διαβάζω είναι απόλυτα ακριβής ρέπλικα του original χωρίς την παραμικρή διαφορά..

D@redevil

Retired Admin
Αντιδράσεις
406
Peri30 είπε:
Το πήρα και εγώ με ?30 από ebay και το περιμένω ! Από ότι διαβάζω είναι απόλυτα ακριβής ρέπλικα του original χωρίς την παραμικρή διαφορά..
Να περιμένουμε φωτός, ε, φανταστικέ Peri30? (γλυψ!...) :D

Peri30

Retro Member
Αντιδράσεις
3
Ναι θα ανεβάσω. Γενικά στεναχωριέμαι γιατί μικρός είχα κάποια από αυτα τα οποία φυσικα δεν κατάφεραν να επιζήσουν μέσα στα χρόνια...

Μπλουζα