Το πρώτο Game & Watch της Νιντέντο διαθέσιμο στο Club Nintendo!

geo2004z

RetroMasteR
Joined
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.063
Αντιδράσεις
47
896424_0.jpg




Η αλήθεια είναι ότι μόλις διάβασα την είδηση δεν το πίστευα. Είναι γεγονός λοιπόν ότι το πρώτο Game & Watch μπορεί να αγοραστεί από το club της Νιντέντο με 7500 star points! Βέβαια δεν ξέρω εάν η συγκεκριμένη φορητή συσκευή είχε κάποια συλλεκτική αξία όμως πιστεύω ότι θα πέσει αρκετά με αυτή την κίνηση.
 
πως προμηθευεται καποιος 7500 star points? (δεν εχω ιδεα απο το Nintendo online universe)
 
Wally είπε:
πως προμηθευεται καποιος 7500 star points? (δεν εχω ιδεα απο το Nintendo online universe)
Πρέπει να αγοράσεις πολλαααααααά retail games της Nintendo.
 
Wally είπε:
πως προμηθευεται καποιος 7500 star points? (δεν εχω ιδεα απο το Nintendo online universe)
Αντε wally ξεκινα να μαζευεις παιχνιδια,σε βλεπω να γεινεσαι τεραστιος φαν της Nintendo:p
 
προφανώς αναφερόμαστε στην επανακυκλοφορία του ball για τα 30 χρόνια από την αρχική του, γιατί το original μόνο με σφαίρες.

δε ξέρω πόσα points στο nintendo club χρειάζεσαι, αλλά στο ebay κυκλοφορούν πολλάαααα από δαύτα...
 
Προσωπικά το αγόρασα από το ebay με περίπου 30 Ε.

Άλλωστε τα star points από τα παιχνίδια δεν εξαργυρώνονται στην Ελλάδα αφού το Nintendo Club δεν καλύπτει την χώρα μας.
 
Πράγματι, δεν μετράνε οι αγορές του στην Ελλάδα.

Και ναι, αποκλείεται να είναι NOS ή μεταχειρισμένα. Μπορώ να ονειρεύομαι επανεκδόσεις παλιών συστημάτων;
 
Μάλλον όχι, καθώς αυτή ήταν απλά επετειακή έκδοση. Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν δύο εκδόσεις: Η Ιαπωνική και η Αμερικάνικη που έχει και αγγλικό manual. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στο club της Ευρώπης..

Μιχάλης
 
Το πήρα και εγώ με ?30 από ebay και το περιμένω ! Από ότι διαβάζω είναι απόλυτα ακριβής ρέπλικα του original χωρίς την παραμικρή διαφορά..
 
Peri30 είπε:
Το πήρα και εγώ με ?30 από ebay και το περιμένω ! Από ότι διαβάζω είναι απόλυτα ακριβής ρέπλικα του original χωρίς την παραμικρή διαφορά..
Να περιμένουμε φωτός, ε, φανταστικέ Peri30? (γλυψ!...) :D
 
Ναι θα ανεβάσω. Γενικά στεναχωριέμαι γιατί μικρός είχα κάποια από αυτα τα οποία φυσικα δεν κατάφεραν να επιζήσουν μέσα στα χρόνια...
 
Πίσω
Μπλουζα