Το σήμα του MEGA

ευχαριστουμε πολυ ολους για τα σπανια αυτα βιντεο με τα σηματα του MEGA !!!!!!!!

προσωπικα τα προτιμω γιατι ηταν πιο ωραια και ειχαν και χρωματα :)
 
Οταν ημουν μικρος επειδη ηταν πολυ δυνατα η μουσικη και καπως τα συννεφα εξαφανιζονταν το φοβομουν! Αλλα μεγαλωνοντας το αγαπησα...
 
Spyke88 είπε:
Οταν ημουν μικρος επειδη ηταν πολυ δυνατα η μουσικη και καπως τα συννεφα εξαφανιζονταν το φοβομουν! Αλλα μεγαλωνοντας το αγαπησα...
Κι εγώ το ίδιο, όταν είδα το αυθεντικό του 1989, πριν 9 χρόνια, όταν το MEGA συμπλήρωνε τα 15 του χρόνια, έμοιαζε με αληθινό ανθρώπινο τέρας με τρομακτικά αληθινά δόντια. Τώρα όμως, αυτό το θρυλικότατο σήμα, ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

katerinak είπε:
ευχαριστουμε πολυ ολους για τα σπανια αυτα βιντεο με τα σηματα του MEGA !!!!!!!!προσωπικα τα προτιμω γιατι ηταν πιο ωραια και ειχαν και χρωματα :)
Βέβαια katerinak στο ξεκίνημα και τέλος κάθε προγράμματος του MEGA, όταν αυτό ήταν στα σπάργανα, θέλω να ακούγεται εκφωνητής με ψιλή ανδρική φωνή ή γλυκιά και χαριτωμένη φωνή κοριτσιού. Εσείς τί θα διαλέγατε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χριστουγεννιατικο σημα του MEGA (1993- 94):

12.JPG

"το αστερι των χριστουγεννων ας φωτισει τα πιο μεγαλα ονειρα σας"

10.JPG

11.JPG
 
Toτε με τους Απαραδεκτους και αλλες κωμικες σειρες ηταν αξεπεραστο (μαζι με τον ΑΝΤ1)...τωρα οχι μονο δεν βλεπεται...αλλα προσωπικα το εχω αφαιρεσει απο την λιστα των καναλιων μου και στην ψηφιακη αλλα κ στον ΟΤΕ TV.
 
Εορταστικα σηματα του Mega


Μεταδοση 1990
 
Εορταστικες καρτες του Mega για τις γιορτες των Χριστουγεννων.


Μεταδοθηκε το 1990
 
Ένα από τα πρώτα σήματα του σταθμού
1621248102618.png

Η "κανονική version" του σήματος
1621248371583.png

Η "βραδινή version" του σήματος, που προβαλλόταν μετά την prime time ζώνη
1621248156397.png
 
Εορταστικές κάρτες και σήματα του MEGA. Μεταδόθηκε Κυριακή 26 Δεκεμβρίου 1993.
 
Πίσω
Μπλουζα