Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου

Επειδή το έψαξα... και δεν μου αρέσει το ότι δεν άλλαξαν το αυτοκολλητάκι, ίσως η μόνη ένδειξη πριν αρχίσεις μόνος σου τα ξεκοιλιάσματα για να βρεις τί ζαρτιέρες (συγνώμη mobo) φοράει, είναι η παρακάτω εικόνα που αλίευσα κάνοντας τις βόλτες μου στην παραλιακή. Λογικά το δικό σου (και αρχές-μέσα καλοκαιριού το δικό μου) θα φοράει mobo που έχει ως είσοδο ρεύματος την μεσαία υποδοχή (όχι μην πηγαίνει το μυαλό σου στο πονηρό αμέσως...) :D

H Κονσόλα που έστειλες έχει ανάμεσα στους ακροδέκτες στο κέντρο ακριβώς ένα τετράγωνο πλαστικό, που στην opus που θα πρέπει να σου επέστρεψαν δεν υπάρχει. Στην Jasper έχει HDMI οπότε μην το ψάχνεις (χώρια του ότι το πάνω πλαστικό είναι κομμένο στα δύο), δεν είσαι τυχερός. :p Αν τυχόν φοράει πάλι Zephyr πάρε τους αμέσως τηλέφωνο και απάγγειλε τους τα τρία πρώτα κεφάλαια από τον εξάψαλμο, τα υπόλοιπα λογικά θα τους τα ψάλλω εγώ όταν παραλάβω την δικιά μου. :cry:
 
Χα,ωραία.

Έχω καιρό να βρίσω κάποιον,μάλλον θα το κάνω τώρα.

Μου επέστρεψαν το Zephyr,οπότε,ξεκινάω για τα τρία πρώτα και συνεχίζεις εσύ...

Μπράβο MS....δεν θα απορήσω καθόλου αν μου ξαναχαλάσει... :cry:

Αίσχος και πάλι αίσχος...
 
Πολύ αγχωτική κονσόλα αυτό το 360...σε κάνει συνεχώς να αισθάνεσαι σαν συγγενής που περιμένει έξω από την εντατική. Πεθαίνει, δεν πεθαίνει, πεθαίνει, δεν πεθαίνει...

Σε λίγο η M$ θα βάζει και δωρεάν συνταγή για ηρεμιστικά στο bundle των νέων 360. :p
 
Tην τρέλα μου μέσα... :cry: μπορεί να μου πει κάποιος τί στο καλό κάθομαι και κάνω εδώ στο γραφείο με τα αφεντικά μου να με τρέχουν, την ώρα που η και καλά καμμένη κονσόλα μου, κάνει διακοπές στην Μπολόνια της Ιταλίας; :banghead: Εγώ είμαι ο καημένος που πήζω στην τρεχάλα και... ωπ, δεν αισθάνομαι καλά... μπλινγκ, δεν είμαι καλ...

τσαφ...

animation2e.gif
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! :rofl:

Από τα πλέον απολαυστικά threads!!! :biglaugh:
 
Δευτέρα 25 Μαΐου 2009 - 08:31

ΟΥΕΕΕΕ!!! :cheers:

Η κονσόλα μου έφτασε σήμερα το πρωί στην Γερμανία!!! Πάνο ακουουουούς; Βάλε τα μέσα σου να μου την περιποιηθούν έτσι; ;) και εγώ σε λατρεύω... άντε γιατί ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες και δεν θέλω να ταλαιπωρώ το PS3 :p

Πάντως εξαιτίας του γεγονότος αυτού θυμήθηκα πάλι το παλιό καλό μου XBox... :cool:
 
Εμενα πριν 2 μερες το Wii τα εφτυσε και ειχα παιξει καμια 40ια φορες σε ενα διαστημα 1 χρονου αλλα το ειχα στα οπα οπα το nintendaki μου :(
 
Μπα, κλαίμε και το Wii τώρα; :shake: Κι ότι σκεφτόμουν να τσιμπήσω κανένα (μεταχείρα βρε, σιγά μην δώσω εγώ λεφτά για να γράψει πωλήσεις η Nintendo) :D ΓΜΤ, οπότε η μικρή μου πριγκιπέσσα θα συνεχίσει την gamerπαιδαγώγηση της με το PS3 και το PC. Τί να κάνω και εγώ ο καημένος; οι καταστάσεις με σπρώχνουν κύριε Πρόεδρε... :p

:xm: Xμ... έχω την υποψία ότι στην κονσόλα μου δεν άρεσε πολύ το Ξενοδοχείο και οι υπηρεσίες στην Φραγκφούρτη και μάλλον έχει πάρει ήδη το ταξίδι της επιστροφής... (εκτός και εάν μετενσαρκώθηκε και καλά... σαν του grip λόγου χάρη).

Will see...
 
ambu_dare είπε:
Μπα, κλαίμε και το Wii τώρα; :shake: Κι ότι σκεφτόμουν να τσιμπήσω κανένα (μεταχείρα βρε, σιγά μην δώσω εγώ λεφτά για να γράψει πωλήσεις η Nintendo)
E καλά αν κόπτεσαι τόσο για τη μη αύξηση των πωλήσεων της Nintendo βάλλε εμουλάτορα, να παίζεις τα παιχνίδια του Wii και σε HD!

:)
 
WTF??? :eek:

Τόσο χάλια ήταν ο καιρός και το ξενοδοχείο στην Γερμανία; Μόλις ειδοποιήθηκα από το έτερον ήμισυ ότι έλαβα μία ειδοποίηση από την UPS στο όνομα μου. ΟΥΑ!!! 16 ημέρες μαζί με τα ΣΚ εν καιρό που παρατηρείται πρωτοφανής έξαρση της γρίπης των κονσολών; ΑΠΙΣΤΕΥΤΑΜΠΛ. Με αυτό τον ρυθμό προλαβαίνω μέσα στο καλοκαίρι να κάψω (μουμπλε - μούμπλε 90 / 20 = 4,5) άντε άλλες 3~4 κονσόλες περίπου... :p

Αύριο λογικά παραλαμβάνω και ανεβάζω σχόλια σχετικά με το τί είναι αυτό που μου έστειλαν τελικά (λες να είναι κανένα jasper, Elite ή κάνα PS3;) :D :D :D :p
 
Το καινουργιο slim 360 θα ειναι που θα παρουσιαστει σε αποκλειστικοτητα στην Ε3.
 
Ναι μη φας... τελικά την Παρασκευή έγινε η παραλαβή του 360, από την επιστροφή του service της Microsoft. Η κονσόλα που μου ήρθε ΔΕΝ είναι η δικιά μου, όπως άλλωστε φαίνεται τόσο από το serial number, όσο αναγράφεται και σε σχετική επιστολή που υπήρχε μέσα στο πακέτο. Το δικό μου αντικαταστάθηκε με μία "παρθένα" καινούργια κονσολίτσα η οποία όμως είναι ακριβώς ίδια με την δικιά μου από άποψη χαρακτηριστικών (mobo/dvd drive) όσο και ημερομηνία παραγωγής (07/2006). Βεβαίως αυτό δεν ξέρω αν θα πρέπει να με ευχαριστεί τελικά, δεδομένων των προβλημάτων και των υψηλών ποσοστών θνησιμότητας που έχει η συγκεκριμένη παραγωγή και μοντέλο... υποθέτω ότι το καλοκαιράκι θα δείξει. Α, μην ξεχάσω να πω ότι και σε αυτή την κονσόλα η μπαταρία cmos είναι άδεια και χάνει τις ρυθμίσεις ώρας/ημερομηνίας κάθε φορά που κλείνω το ρεύμα από το πολύπριζο. Τουλάχιστον άναψε το ΣΚ και έπαιξα λίγο CoD5... πάντως μαζί με την κονσόλα, επέστρεψε και το ερπυστριοφόρο που αυτές τις δύο εβδομάδες είχε μάλλον σκοινάκια και έλειπε από το σπίτι.
 
Grip είπε:
...Εσύ Νεκ που είσαι και Αθήνα,μάλλον σε 3 εβδομαδούλες το κόβω να σου ρχεται πίσω. μέχρι 3 Ιουνίου σε βλέπω να ξαναποστάρεις με νέα παραλαβή. :D
Δεν έπεσα και πολύ έξω έ?

;)
 
Τώρα κάνε πρόβλεψη σε πόσα "τέρμινα" θα καεί η καινούρια. :p
 
Δεν βλεπεις που εχουν μαθει απ'εξω τις ωρες και τον χρονο παραλαβης των χαλασμενων.
icon10.gif
 
Πίσω
Μπλουζα