Το PS3 στην Ευρωπη.

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.884
Αντιδράσεις
3.874
Ανακοινωθηκε η επισημη κυκλοφορια του στην Ευρωπη απο την SONY .23 Μαρτη με τιμη 599 ευρω.Στην αρχη μονο το μοντελο των 60 GB (αυτο θελουμε) και συντομα το 20GB. Δεν ερχεται βεβαια μονο του αλλα μαζι με 30 παιχνιδια. Resistance: Fall of Man

MotorStorm

Ridge Racer 7

Genji: Days of the Blade

Formula One Championship Edition

Call of Duty 3

Marvel: Ultimate Alliance

Tony Hawk's Project 8

Gundam - Target in Sight

Full Auto 2: Battle Lines

Sonic the Hedgehog

Virtua Fighter 5

Virtua Tennis 3

World Snooker Championship 2007

NBA 2K7

NHL 2K7

Blazing Angels: Squadrons of WWII

Enchanted Arms

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Def Jam: Icon

Fight Night Round 3

NBA Street 4 Homecourt 2007

Need for Speed Carbon

The Godfather: The Don's Edition

Tiger Woods PGA Tour 2007

Untold Legends: Dark Kingdom

F.E.A.R. Δεν βρισκω κανενα που να με ενθουσιαζει αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βγουν και καλα παιχνιδια μεχρι τοτε θα βλεπουμε καμμια HI-DEF ταινιουλα.Δεν ειναι και ασχημα για οποιον θελει BLU-RAY player.
 
Για το Oblivion και μόνο αξίζει.

Φυσικά και για το επόμενο Ridge Racer.

Αν και η τιμή του δεν μου αρέσει καθόλου, από επεξεργαστικής απόψεως το μηχάνημα μου αρέσει. (Τέλος για μένα being a fanboy. Μου αρέσει κάτι τέλος. Σιγά μη σκάσω για το ποιός το παράγει.)

Τελικά δεν ξέρω αν θα μπορέσει να επικρατήσει του ανταγωνισμού, αλλά κάτι μου λέει ότι είναι απλά slow starter. Φυσικά, ή αυτό ή το 360. Περιμένω να δω από κοντά το Oblivion και στα δύο μηχανήματα για να αποφασίσω.

Για τα υπόλοιπα παιχνιδάκια υπολογιστής και πάλι υπολογιστής. Φυσικά δεν τίθεται λόγος για "επιτραπέζιο" Nintendo. Δεν μου άρεσε από την πρώτη στιγμή και συνεχίζει να μην μου αρέσει και τώρα.
 
Για καποιον που θελει εδω και τωρα BR-player (και δεν τον ενδιαφερει το γεγονος οτι τα HD εργα ειναι πολυ λιγα καθως και οτι o HD πολεμος δεν εχει ακομα κριθει) ειναι αριστη αγορα....

Για καποιον που ψαχνει κονσολα για να παιξει παιχνιδια ειναι η χειροτερη αγορα αυτη τη στιγμη (αντε επειδη το "χειροτερη" χτυπαει ασχημα, να πω η τριτη καλυτερη :D :D )
 
Kαι οταν λεμε HI-DEF εννοουμε κατι σαν αυτο
kk1hidef9yj.jpg
 
Αν και αυτο δεν ειναι blue-ray αλλα HDDVD
 
Who cares about Green-Ray!!!!!

GAMES - GAMES - GAMES - GAMES.

That's all there is, that's all there ever will be..............
 
:animeek: :animeek: :animeek: :animeek: Αμάν!!!!!!AARDVARK!!!!

Μην μου πεις τώρα πως αυτό το Screenshot είναι μέσα από το παιχνίδι!!
 
Chill out dudes.Το εχει φερει το ΠΛΑΙΣΙΟ της Αγιας Παρασκευης.Το ειδα.Σαν τοστιερα ειναι.Ειχε μαλιστα και ενα παιχνιδι πρωτου προσωπου το Resistance: Fall of Man.Δε λεω εντυπωσιακο εξωφυλλο(το παιχνιδι εννοω),αλλα απο γραφικα δεν επαθα και σοκ.Βεβαια δεν ειμαι και Ο ειδικος σε τεχνολογικα θεματα,αλλα ...δεν ξετρελαθηκα-αυτο λεει το ενστικτο μου.Τωρα αν βασιστει σε rip-offs απο ηδη υπαρχοντα pc games,τι να πω....
 
Αν δεν δω κάτι ζωντανά δεν το πιστεύω...Πολύ ψέμα και απάτη στριφογυρνάει.Να σας πω συγκεκριμένα για ένα demo παιχνιδιου,ένα rally με bugy που είχε κυκλοφορήσει στο PS3 σε video πριν ένα χρόνο,τα γραφικά και τα εφέ πλησίαζαν το τέλειο είχα πάθει πλάκα.Τώρα το είδα στο Xbox360 και ήταν ένα ακόμα πολύ ωραίο αλλά συνηθισμένο rally.Τώρα δεν πιστεύω πως το PS3 θα είναι τόσο καλύτερο από το Xbox360 πια!
 
Μην μου πεις τώρα πως αυτό το Screenshot είναι μέσα από το παιχνίδι!!
ακμακα ειναι απο την ταινια King Kong

motorstorm,μεγαλη απατη αφου παρουσιαζαν ως ingame τα videaκια.Δεν βγηκε σε 360.Στη τελικη εκδοση ειναι μια ουσιαστικα πιστα με πολυ χειροτερα γραφικα,30 fps κτλ

Γενικα δεν υπαρχει exclusive launch title του PS3 που να ειναι Killer...

@shadow που να πας σε κανα θαμνο κοντα θα γελασεις!

Αλλα το πιο αστειο ειναι οι πεθαμενοι εχθροι...οι οποιοι δεν εχουν ιχνος οργανικων υφων (χυμενα μυαλα,ακρωτηριασμενα μελη,αιμα) και απλα περιστρεφονται 90 μοιρες (ξαπλα) :D
 
Shadowdancer2501 είπε:
Σαν τοστιερα ειναι.
LOL :biglaugh: :biglaugh:

Shadowdancer2501 είπε:
Ειχε μαλιστα και ενα παιχνιδι πρωτου προσωπου το Resistance: Fall of Man.Δε λεω εντυπωσιακο εξωφυλλο(το παιχνιδι εννοω),αλλα απο γραφικα δεν επαθα και σοκ.
Το Resistance το έπαιξα με τον Wally σε γνωστό κατάστημα στην Στουρνάρη και πάθαμε shock (εκτός απο τους θάμνους που λέει ο Wally - που είναι και δύσκολοι στο κάτω κάτω - ακόμα και οι τοίχοι για γέλια ήταν - DX9 στην καλύτερη :biglaugh: )....
 
Υπαρχει κανενας που να πιστευει οτι δεν θα βγουν καλα παιχνιδια σε αυτη την κονσολα.Ενταξει κανουμε την πλακα μας τωρα αλλα να βλεπουμε και λιγο μακρυτερα.Οσο για το σχημα της κονσολας ειναι θεμα γουστου.
 
Είπα και εγώ...Με μπερδέψατε βρε παιδιά...μια για το PS3 μιλάτε μια για το HD τι να κάνω η άμοιρη δισκέτα? :D
 
Φιλε Aardvark κανεις δεν ειπε οτι δεν θα βγουν καλα παιχνιδια.

Απλα το launch ηταν ψιλοτραγικο.

Η φιλοσοφια κατασκευης του μηχανηματος,η καθυστερηση χωρις καποιο τεχνολογικο αντιτιμο-νεοτερισμο και το χασιμο των franchsing τιτλων που ειχε ο προκατοχος του δεν ειναι και οτι καλυτερο...
 
AARDVARK είπε:
Υπαρχει κανενας που να πιστευει οτι δεν θα βγουν καλα παιχνιδια σε αυτη την κονσολα.Ενταξει κανουμε την πλακα μας τωρα αλλα να βλεπουμε και λιγο μακρυτερα.
Τα παιχνίδια που θα βγούν (όταν αρχίζουν να το προγραμματίζουν σωστά) θα είναι εκπληκτικά IMHO. Τουλάχιστον τα trailers των Grand Turismo HD και του F1 αυτό δείχνουν.

Το κακό είναι οτι, ότι έχουμε δεί μέχρι τώρα είναι ελαφρώς άνω του μετρίου.

Το μέλλον θα δείξει :thumbup:

AARDVARK είπε:
Οσο για το σχημα της κονσολας ειναι θεμα γουστου.
Στάνταρ, αλλα ο παραλληλισμός με τοστιέρα του Shadow ήταν όλα τα λεφτά :biglaugh:
 
μπιφτεκακια FTW!! :D

PS3GrillTease.JPG
 
Bαλτος εισαι και μας ανοιξες την ορεξη μεσημεριατικα .Τηλεφωνο delivery αν και ειναι νωρις για ψησταρια ακομα φτουου. :D
 
καλα κατσε να σου κοψω την ορεξη κλεβοντας και ποσταροντας απο το GAF

o4.jpg


n2.jpg


x17.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα