ΥΕΝΕΔ / ΕΡΤ2 / ΕΤ2 Ειδήσεις

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, χαίρομαι που σας αρέσουν. Μακάρι να μην είχαν τα ιδιωτικά κανάλια της συμφοράς την κακή συνήθεια να κλέβουν και να προβάλλουν ως δικά τους τα βίντεο αρχείου που ανεβάζουμε, έτσι να μπορούσαμε να τα βάζουμε χωρις τα ενοχλητικά watermarks και ολόκληρα.

Σύντομα έρχεται και το επόμενο...
 
Περιμένουμε και το επόμενο εναγωνίως!!!!!!!!!!!! Μην το καθυστερήσεις!! :) :) :)
 
kaly13 είπε:
Από την ελληνική τηλεόραση, πλην του ΕΙΡΤ-ΕΡΤ 1975-1980, της ΕΡΤ 1980 και της Υ.ΕΝ.Ε.Δ. του 1981, δεν έχω δει παλαιότερα.
Πέρα από αυτά που αναφέρεις, υπάρχει και άλλο ένα αρκετά παλιό σήμα που προβλήθηκε από την εκπομπή "Σε Χρόνο TV" το 2005: είναι το ασπρόμαυρο σήμα της ΤΗΛΕΦΗΜΕΡΙΔΟΣ της ΥΕΝΕΔ.

kaly13 είπε:
Τώρα, αν αναλύσουμε όλο το αρχείο που κρατάω, έχω δει παλαιότερα από το ΡΙΚ της Κύπρου και από κάποια αγγλικά κανάλια (BBC, ITV).
Αν σε ενδιαφέρουν, υπάρχουν και ωραία παλιά σηματάκια από Αμερικάνικους σταθμούς στο youtube (NBC, CBS, ABC).

kaly13 είπε:
Περιμένουμε και το επόμενο εναγωνίως!!!!!!!!!!!! Μην το καθυστερήσεις!! :) :) :)
Ναι, ναι, περιμένουμε! :)
 
Συμφωνώ για την "Τηλεεφημερίδα", αλλά δεν ήταν σε καλή ποιότητα το σήμα!! ;-) ;-) ;-)

Όσο για το σήμα της Υ.ΕΝ.Ε.Δ., αδημονούμε!!!!!!!!
 
ευχαριστουμε πολυ christosm για το υπεροχο βιντεο
 
Ανέβηκε...

[edit] Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη. [edit]

ΑΠΛΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ..ΕΥΓΕ ΧΡΙΣΤΟ

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!

ΠΟΛΥ!!!!!!
 
Δεν νομίζω να χρειάζεται να σχολιάσω ή να πω κάτι.

Απλώς :bow: :thanx2: :bow: :thanx2: :bow: :thanx2:

:thanx2: :bow: :thanx2: :bow: :thanx2: :bow: :thanx2:
 
Ευχαριστούμε πάρα πάρα πάρα πολύ. Όπως βλέπω με μια πρόχειρη ματιά στο "Χρονικό του 20ού αιώνα", σύνοδος υπουργών αμύνης του ΝΑΤΟ είχε γίνει τον Ιανουάριο του 1982. H πρώτη της ημέρα ήταν η 11η Ιανουαρίου, οπότε αυτή είναι και η ημερομηνία από το ιστορικότατο δελτίο. Άμα είχαμε και μερικές ακόμα ειδήσεις του δελτίου, ίσως θα βοηθούσε περισσότερο στη χρονολόγηση. Για την ιστορία, η σύνοδος του ΝΑΤΟ ήταν με κύριο θέμα το Πολωνικό και είχε αποτέλεσμα η τότε ελληνική κυβέρνηση να υπογράψει στις Βρυξέλλες το ανακοινωθέν του ΝΑΤΟ για την Πολωνία. Αυτά επιβεβαιώνονται και στο "Χρονικό του 20ού αιώνα", εκδ. 4ΕΨΙΛΟΝ, 1990, σελ. 1250.
 
H κυρια αθηνα ραπιτου στην εκφωνηση,η οποια χωρις να εχει αλλαξει εμφανισιακα παρα πολυ(τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να ειναι αγνωριστη οπως συμβαινει με παλαιους παρουσιαστες) ,τηρουμενων βεβαια των χρονων που μας χωριζουν απο το 82 ,παραμενει στην διαδοχο νετ και σημερα ακομη ουσα η διαπιστευμενη δημοσιογραφος της ερτ στα θεματα προεδριας της δημοκρατιας.

εχω δε την εντυπωση,οτι με την ανοδο του πασοκ ξεκινα και η πορεια της στην ερτ .

Δεν ειμαι ομως και βεβαιος για αυτο.Στο δε ας το χαρακτηρισουμε αυστηρο στυλ παρουσιασης της θυμαμαι οτι εμοιαζε με την εμμυ παπαδοπουλου.
 
ευχαριστουμε πολυ χρηστο για το σπανιοτατο βιντεο
 
sarris είπε:
H κυρια αθηνα ραπιτου στην εκφωνηση... εχω δε την εντυπωση,οτι με την ανοδο του πασοκ ξεκινα και η πορεια της στην ερτ. Δεν ειμαι ομως και βεβαιος για αυτο.
Κι εγώ την ίδια εντύπωση έχω.

sarris είπε:
Στο δε ας το χαρακτηρισουμε αυστηρο στυλ παρουσιασης της θυμαμαι οτι εμοιαζε με την εμμυ παπαδοπουλου.
Η Έμμυ Παπαδοπούλου ήταν δημοσιογράφος της ΕΡΤ ή της ΥΕΝΕΔ;
 
bernard.c είπε:
Κι εγώ την ίδια εντύπωση έχω.

Η Έμμυ Παπαδοπούλου ήταν δημοσιογράφος της ΕΡΤ ή της ΥΕΝΕΔ;
Η Έμμυ Παπαδοπούλου ήταν ανταποκρίτρια της ΕΡΤ στις Βρυξέλλες για πολλά χρόνια, ενώ την τελευταία δεκαετία ως το θάνατό της ανήκε στο τμήμα διεθνών ειδήσεων της ΕΤ3. Έφυγε στις 11 Νοεμβρίου 2007, σε ηλικία 51 ετών.

 
Για τον φιλο FORD231

[edit] Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη. [edit]

Για τον φιλο FORD231

[edit] Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ δεν εχω λογια...χιλια μπραβο χιλια ευχαριστω υπεροχο βιντεο.........

ChristosM είπε:
Η Ευγενια Χριστοπουλου....θα με τρελανεις σημερα... :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλλο ένα σπανιότατο βίντεο. Ευχαριστούμε πολύ Χρήστο.
 
Τέλεια, σπάνια ρετρό βίντεο! Μπράβο ChristosM!
 
Δειτε ενα μικρο αποσπασμα απο το δελτιο ειδησεων της ΕΡΤ2

με τον Αχιλλεα Χρυσοχοου και την Μαρια Αργυροκαστριτου

στα αθλητικα ο Στρατος Σεφτελης (νομιζω) και στον καιρο ο Παυλος Κωτσης

μεταδοθηκε στις 15 Μαρτιου 1985

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]




Το τελευταιο δελτιο ειδησεων της ημερας απο την ΕΡΤ 2

με τον Αχιλλεα Χρυσοχοου

μεταδοθηκε το 1986

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα