ΥΕΝΕΔ / ΕΡΤ2 / ΕΤ2 Ειδήσεις

stam1370 είπε:
Βρήκες κι άλλο ρε θηρίο; Παίζει να βρεις και έναρξη προγράμματος ή (ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ) ζητάω πάααααααρα πολλά;

bernard.c είπε:
Βίντεο με την έναρξη προγράμματος της ΥΕΝΕΔ είναι και δικός μου διακαής πόθος..... :cool:

nick είπε:
Είμαι σίγουρος οτι θα βρεθεί και έναρξη προγράμματος της ΥΕΝΕΔ και τότε θα χρειαστούμε μάλιστα 8 άτομα (4 που θα κουβαλήσουν εμένα και άλλα 4 τον Άλκη). Όσο για το παραπάνω βίντεο νομίζω οτι τα λόγια περιττεύουν "no comments" που λένε.... Άλκη keep uploading!! όσο για το όνομα του παρουσιαστή Μάριος Κυπριανίδης!

nick είπε:
Ας δούμε τώρα το τέλος δελτίου ειδήσεων της ΥΕΝΕΔ του Οκτωβρίου του 1981 και της έκπληξης στο τέλος του προγράμματος:[video=youtube_share;1dw7XkJRw0A]

Φίλοι GRMίτες, δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά η επιθυμία μας εκπληρώθηκε, έστω και ...κατά 50%!!!! ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΥΕΝΕΔ!!! ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ NICK!!!Επίσης, παρατηρήστε ότι παίζει διαφορετικό βίντεο (...μάλλον ταινία, συγγνώμη) με τον Εθνικό Ύμνο, απ' αυτό που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε. Να υποθέσω, λοιπόν, λοιπόν, ότι αυτό που ως τώρα ξέραμε, γυρίστηκε κάπου στο 1982, ή η έγχρωμη ΕΡΤ το είχε και το έδωσε και στην ΕΡΤ-2 ώστε να παίζουν το ίδιο;
 
Ο εθνικός ύμνος έπαιζε μέχρι το 1981 από 16άρι φιλμάκι όπως ίσως θα αντιληφθήκατε. Στην συνέχεια άρχιζε να παίζει το γνωστό βιντεο (με τον εθνικό ύμνο που όλοι μας θυμόμαστε από τα 80s).

Πότε ακριβώς έγινε αυτή η αλλαγή δεν το ξέρουμε, πάντως για όσους ασχολούνται με την λεπτομέρια (Ψύλους στα άχυρα-φίλε Σταμάτη για σένα το λέω), ο συγκεκριμένος εθνικός ύμνος μεταδόθηκε τα μεσάνυχτα της 7ης Οκτωβρίου 1981 (μετά το δελτίο με την δολοφονία του Σαντάτ που ανέβασα προσφάτως)
 
Το ξέρω ότι η ερώτηση ήταν "ψύλλοι στ' άχυρα"... Το θέμα είναι ότι είδαμε τέλος προγράμματος!
 
Ειδήσεις με την Αθηνά Ραπίτου το 1987:

[video=youtube_share;7TI3ozv-UIk]

 
Το τελευταιο δελτιο της ημερας με τον Θοδωρη Στινη και το δελτιο καιρου με τον Γιαννη Βερροπουλο.


Μεταδοθηκε 29 Ιανουαριου 1989 στην Ετ2
 
Αποσπασμα δελτιου ειδηεων της ΕΤ2 με την Τζελα Παυλακου και τον Αργυρη Κουσουρη.


Μεταδοθηκε τον Οκτωβριο του 1989
 
Αποσπασμα απο το νυχτερινο δελτιο ειδησεων της ΕΤ.2 με τον Θοδωρη Στινη που προβληθηκε το 1989
 
Αποσπασμα δελτιου ειδησεων της Ετ2 με τον Σωτηρη Ξενακη και το δελτιου καιρου με τον Νικο Καντερε.


Μεταδοθηκε το 1991
 
Δελτιο ειδησεων με τον Θοδωρη Στινη


και δελτιο καιρου.



Μεταδοθηκε το 1988
 
Αποσπασμα δελτιου ειδηεων της ΕΤ2 με τον Αργυρη Κουσουρη και Γιαννη Παπαδοπουλο .


Μεταδοθηκε τον Σεπτεμβριο του 1989
 
Βραδυνο δελτιο ειδησεων με την Γιωτα Μιχαλοπουλου.Μεταδοθηκε 25 Δεκεμβριου 1995 στην ΕΤ2
 
Νυχτερινο δελτιο ειδησεων με την Στελλα Παπαδοπουλου.


Μεταδοθηκε 25 Δεκεμβριου 1985 στην ΕΡΤ2
 
Το κεντρικο δελτιο ειδησεων της ΕΤ2 με τους


Αχιλλεα Χρυσοχοου Ευγενια Χριστοπουλου Αθηνα Ραπιτου και απο την Βορεια Ελλαδα η Μαρια Χουκλη στο δελτιο καιρου ο Νικος Καντερες και στα Αθλητικα ο Κωστας Δεληγιαννης.



Μεταδοθηκε 11 Ιουλιου 1989
 
Ειδησεις με...λιγα λογια... απο την ΕΡΤ2.


Μεταδοθηκε το 1984.
 
Αποσπασμα απο το νυχτερινο δελτιο ειδησεων της ΕΡΤ2 με τον Θοδωρη Στινη.


Μεταδοθηκε τον Ιουλιο του 1984
 
Δελτιο ειδησεων της ΕΡΤ2 με την Ειρηνη Νικολοπουλου.


Μεταδοθηκε το 1986
 
Αποσπασμα απο το βραδυνο δελτιο ειδησεων με τους Μενυα Παπαδοπουλου και Αργυρη Κουσουρη.


Μεταδοθηκε 17 Ιανουαριου 1984 στην ΕΡΤ2
 
Πίσω
Μπλουζα