Φιλμογραφία Marilyn Monroe

Γυμνές, αυθεντικές φωτό της Μαιρυλιν που βρέθηκαν μετά από 40 χρόνια, τώρα αν θεωρείτε πολύ προκλητικό το θέαμα ας το κατεβάσετε.lf.jpegs-l400.jpg
 
Και η πανέμορφη Άνα ντε Άρμας στο ρόλο της Μονρόε.

MV5BZmVhYTAyMjctYjBiYy00ZGU3LTgzMDAtMjM2MDg2Nzc5OTg5XkEyXkFqcGdeQXVyNTIyNzc1MTY@._V1_.jpg


Θα έλεγα ότι με το μακιγιάζ που της έχουν κάνει είναι σχεδόν ίδια!

@αριαδνη η φωτογραφία που έχεις βάλει είναι απο την μίνι σειρά "The secret life of Marilyn Monroe" (2015) με την Kelli Garner που κατα την γνώμη μου της μοιάζει πολύ και στα αληθινά χαρακτηριστικά του προσώπου της!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και η πανέμορφη Άνα ντε Άρμας στο ρόλο της Μονρόε.

MV5BZmVhYTAyMjctYjBiYy00ZGU3LTgzMDAtMjM2MDg2Nzc5OTg5XkEyXkFqcGdeQXVyNTIyNzc1MTY@._V1_.jpg


Θα έλεγα ότι με το μακιγιάζ που της έχουν κάνει είναι σχεδόν ίδια!

@αριαδνη η φωτογραφία που έχεις βάλει είναι απο την ταινία "The secret life of Marilyn Monroe" (2015) με την Kelli Garner που κατα την γνώμη μου της μοιάζει πολύ και στα αληθινά χαρακτηριστικά του προσώπου της!
 
Ο Τόνι Κέρτις είπε πως η Μαιρυλιν φίλα σαν τον Χίτλερ στην περιβόητη σκηνή του γιωτ , σφάζονταν οι δυο τους στην ταινία. Ήταν η εποχή που η Μαιρυλιν έπαιρνε για να κοιμηθεί τρία υπνωτικά το βράδυ μαζί με ένα ποτήρι σαμπάνια( αν δείτε το πρόσωπο της είναι ελαφρώς πρησμένο). Το πρωί φυσικά δεν πήγαινε στο γύρισμα και έλεγε δικαιολογίες του τύπου " δεν μπορώ να βρω την διεύθυνση του στουντιου" η παραγωγή έχανε 20.000 δολλάρια την μέρα εξαιτίας της . Παραγωγοί και σκηνοθέτης ήταν στα πρόθυρα νευρικής κρίσης. Ειδικά με την σκηνή με τον μπερμπον που ζητά η Σουγκάτα στο δωμάτιο των δύο ανδρών, γυρίστηκε αρκετές φορές γιατί δεν μπορούσε να πει την ατάκα " που είναι αυτό το μπερμπον" ; Το έγραψε ο σκηνοθέτης στην πόρτα για να το πει.
 
Και η πανέμορφη Άνα ντε Άρμας στο ρόλο της Μονρόε.

MV5BZmVhYTAyMjctYjBiYy00ZGU3LTgzMDAtMjM2MDg2Nzc5OTg5XkEyXkFqcGdeQXVyNTIyNzc1MTY@._V1_.jpg


Θα έλεγα ότι με το μακιγιάζ που της έχουν κάνει είναι σχεδόν ίδια!

@αριαδνη η φωτογραφία που έχεις βάλει είναι απο την μίνι σειρά "The secret life of Marilyn Monroe" (2015) με την Kelli Garner που κατα την γνώμη μου της μοιάζει πολύ και στα αληθινά χαρακτηριστικά του προσώπου της!
Always, θα έχει αμφιλεγόμενες σκηνές η νέα ταινία η ξανθιά το λένε οι ίδιοι οι συντελεστές, τι θα δούμε άραγε;
 
Always, θα έχει αμφιλεγόμενες σκηνές η νέα ταινία η ξανθιά το λένε οι ίδιοι οι συντελεστές, τι θα δούμε άραγε;

Δεν ξέρω πάντως διάβασα ότι θα δείξουν μια πολύ σκοτεινή και βρώμικη πλευρά της Μέριλιν (και που δεν πιστεύω ότι ήταν έτσι).
 
Δεν ξέρω πάντως διάβασα ότι θα δείξουν μια πολύ σκοτεινή και βρώμικη πλευρά της Μέριλιν (και που δεν πιστεύω ότι ήταν έτσι).
Για να λέει αυστηρως ακατάλληλη ταινία , θα δούμε πολλά...
 
Δεν με πειθει η Ana de Armas ως Μαιριλιν. Ναι μεν, της μοιαζει αρκετα στις φωτογραφιες, αλλα οταν βλεπεις την Ana στην ταινια να κινειται και να χαμογελα (εχει ενα χαμογελο πολυ ιδιαιτερο), εκει καταλαβαινεις πως δεν εχει σχεση με την σταρ που υποδυεται.
Περισσοτερο με πειθει η Kelli Garner ως Μαιριλιν και στα χαρακτηριστικα του προσωπου και στις εκφρασεις. Αν και το μακιγιαζ των χειλιων της το κανανε τελειως λαθος. Της βαλανε ενα σκετο λιπ γκλος ανοιχτοχρωμο, ενω η Μαιριλιν φορουσε πιο εντονο κραγιον και το κυριοτερο ολων, λατρευε το μολυβι χειλιων, κατι που δεν το ειδα στην Garner.
 
Δεν με πειθει η Ana de Armas ως Μαιριλιν. Ναι μεν, της μοιαζει αρκετα στις φωτογραφιες, αλλα οταν βλεπεις την Ana στην ταινια να κινειται και να χαμογελα (εχει ενα χαμογελο πολυ ιδιαιτερο), εκει καταλαβαινεις πως δεν εχει σχεση με την σταρ που υποδυεται.
Περισσοτερο με πειθει η Kelli Garner ως Μαιριλιν και στα χαρακτηριστικα του προσωπου και στις εκφρασεις. Αν και το μακιγιαζ των χειλιων της το κανανε τελειως λαθος. Της βαλανε ενα σκετο λιπ γκλος ανοιχτοχρωμο, ενω η Μαιριλιν φορουσε πιο εντονο κραγιον και το κυριοτερο ολων, λατρευε το μολυβι χειλιων, κατι που δεν το ειδα στην Garner.
Όταν είδα την garner στην σειρά είπα πως ειναι η Μερυλιν μετά την Μερυλιν( φωνή,ματια φιγούρα, κινήσεις όλα ίδια). Θα δω την ταινία Μπάμπι με την Ana και τότε θα κρίνω καλυτερα.
 
"Η ταινια θολωνει τις γραμμες μεταξυ γεγονοτων και φαντασιας..."
Ωχ! Οπως το βλεπω εγω, απο τη στιγμη που δεν ξερουμε αν αυτο που βλεπουμε ειναι φαντασια η πραγματικοτητα, τοτε παει στραφι ολη η βιογραφικη ταινια.
 
"Η ταινια θολωνει τις γραμμες μεταξυ γεγονοτων και φαντασιας..."
Ωχ! Οπως το βλεπω εγω, απο τη στιγμη που δεν ξερουμε αν αυτο που βλεπουμε ειναι φαντασια η πραγματικοτητα, τοτε παει στραφι ολη η βιογραφικη ταινια.
Φοβερή μερλινομανια σε ντοκυμαντέρ, ταινίες , βιβλία κτλ.γιατι δεν φτιάχνουν και ταινία με μια άλλη σταρ; Στην Τζιν Χαρλοου πχ, στην Τευλορ , στην Ωντρευ, veronica lake κτλ. Η λαμαρ που ανακάλυψε και το wifi( έθεσε τα θεμέλια) , αξίζει σίγουρα μιας ταινιας
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα