Φινάλε που σας έκαναν να δακρύσετε

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.918
Αντιδράσεις
67.457
Έλα, να μην ντρέπονται να πουν την αλήθεια οι άντρες... :D

Ποια ήταν τα φινάλε που κατάφεραν να σας συγκινήσουν; Προσωπικά το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό, είναι αυτό από την ταινία HEAT (1995), με τους δυο μεγαλύτερους ηθοποιούς των τελευταίων δεκαετιών...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"The legend of 1900". Ρε δε βγαίνω απ' το καράβι λέμεεεε...
 
The Shawshank Redemption. Ή ελληνιστί "Τελευταία Έξοδος: Ρίτα Χέηγουορθ". ;)
 
Οσες φορες και να δω το Terminator 2 δεν με πειραζει (το γουσταρω με 1.000 αλλωστε... :D )

μολις ομως φτασει η παρακατω σκηνη...δεν ξερω πως και γιατι...αρχιζω να βουρκωνω...:precry2: :cry:

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.

 


Λυπούμαστε γι'αυτό.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο νονός νο 3 -1991

Δόκτωρ Ζιβάγκο -1965

Heat -1995

Η νύχτα -1961
 
bambinella 100 είπε:
Ποια σας συγκίνησαν όχι γενικά εντυπωσίασαν.... :)

atanasio συμφωνώ απόλυτα για το Νονός 3. Εκείνη η "κραυγή" του Πατσίνο, μπροστά στο πτώμα της κόρης του...
 
+1 για το φινάλε του τρίτου Νονού. Ο καλύτερος δυνατός τρόπος που θα μπορούσε να κλείσει η τριλογία!
 
Συμφωνώ για το Νονό 3!

Να προσθέσω το Πάμε χιόνι (εκεί που όλοι τους θεωρούν χαμένους, εκείνοι σηκώνονται και με το έλκηθρο στον ώμο τερματίζουν!) και το Lock Up με το Σταλόνε (δε θυμάμαι γιατί, αλλά είχα συγκινηθεί).

Και φυσικά το Lion King! Γενικά δάκρυα σε όλη την ταινία. Δάκρυα ακόμα και στην αρχή, όταν το δα στο σινεμά πρόπερσι. (τι αναίσθητος που είμαι και δεν τιμώ το αβατάρ μου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ''South Central'' με τον καταφωρα αδικημενο Glenn Plummer με κανει οχι να δακρυζω αλλα να κλαιω πραγματικα οποτε τη βλεπω.Η επιμονη του μετανοημενου πατερα για τα σφαλματα του, να φερει το γιο του στον ισιο δρομο και η αγκαλια του σε αυτον ειναι η σκηνη που με κανει πραγματικα κομματια.Και ας μην ειμαι ακομα γονιος.Τη συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους ιδιως σε γονεις.

Και ο Glenn Plummer ειναι πραγματικα μεγαλος ηθοποιος και ας μην τον ξερει σχεδον κανεις εδω.
 
The road home (1999)

Απίστευτο κλάμα. Κι όχι μόνο στο φινάλε... Συγκλονιστική ταινία από άγνωστους στη δύση συντελεστές. Ιδιαίτερα στο τέλος που η ταινία γίνεται ασπρόμαυρη αν και περιγράφει το παρόν (όπως και στην αρχή)... τι να πεις. Αν ο σκηνοθέτης έχει έμπνευση, ζωγραφίζει.
 
Επειδη μολις διαπιστωσα οτι το βιντεο στο ποστ μου δεν υπαρχει πλεον... :(

οριστε το φιναλε που με κανει να δακρυζω... :cry:


Terminator 2 End Scene....


[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΤ Ο εξωγήινος

Ο κύκλος των χαμένων ποιητών
 
RIO είπε:
Έλα, να μην ντρέπονται να πουν την αλήθεια οι άντρες... :D
Ποια ήταν τα φινάλε που κατάφεραν να σας συγκινήσουν; Προσωπικά το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό, είναι αυτό από την ταινία HEAT (1995), με τους δυο μεγαλύτερους ηθοποιούς των τελευταίων δεκαετιών...

Τώρα αν σας πω οτι δεν έχω δει το HEAT θα με γιαουρτώσετε, έ;:nervous:

Πάντως δάκρυσα με το "Τελευταία Έξοδος:Ρίτα Χειγουορθ" και επίσης με το Awakenings (Ξυπνήματα)...
 
To τέλος του Wrath of Khan (1982), με τον θάνατο του Dr Spock...


city lights ending charlie chaplin
 
Μια σκηνή που με κάνει να δακρύζω από συγκίνηση είναι από το Bloodsport στην τελική αναμέτρηση του Frank Dux με τον Chong Li και έπειτα που ο Dux πάει στον φίλο του Jackson την μπαντάνα του που είχε δέσει ο Chong Li στο πόδι.

[edit] Αυτό το βίντεο έχει καταργηθεί επειδή παραβιάζει την πολιτική του YouTube σχετικά με περιεχόμενο που περιέχει ανεπιθύμητα μηνύματα, απάτες και άθεμπτες επιχειρηματικές πρακτικές [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)

The Elephant Man (1980)

Dances with Wolves (1990)

Johnny Got His Gun (1971)
 
Μου ήρθε στο μυαλό το σχεδόν φινάλε από το to kill a mockingbird όταν είχε δείξει έναν τρομαγμένο Robert Duvall πίσω απο την πόρτα? ( δε θελω να πω περισσοτερα για να μη φανει σποιλερ ) ε εκει με πηραν τα ζουμια το παραδεχομαι! ειχα δει την ταινια πριν κανα διμηνο και με ειχε συγκλονισει γενικα
 
Πίσω
Μπλουζα