Φωτό Καλλιτεχνών GRM [2008 Version]

Απίθανες static!!!:eek:
 
Static, η δεύτερη είναι εκπληκτική! :worship: Φωτογραφίες τοπίων με αποχρώσεις του γκρίζου όπως τις πέτυχες, με γοητεύουν πάντα...
 
Παιδια με σκλαβωνετε, σας ευχαριστω παρα πολυ. :)
 
p3160002ci0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια η φωτογραφια αλλα ποιος αρχαιολογικος χωρος ειναι? Ή μηπως ειναι κουϊζ "ποιος θα βρει το μερος?" :D
 
41navagiokataad8.gif


Είναι από ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπαμ κάνει. Ο περίφημος αρχαιολογικός χώρος της Ελευσίνας είναι. Φαίνεται και το Πλουτώνιο σπήλαιο στο βάθος.
 
dimnx9.jpg


υγ.την παραπανω φωτο ηθελα να την ανεβασω στο θρεντ

Ελληνική δημοτική παράδοση

για να το "αναστησω" αλλα εχει κλειδωθει οποτε την ανεβασα εδω.

Την φωτο βεβαια δεν την εβγαλα εγω μιας και ειμαι αναμεσα στους 6... :D
 
IMG_006834.jpg


ποιο καλλιτεχνική δεν γίνετε.. "αρχαίο θέατρο Επιδαύρου-πλούτος"

IMG_01854.jpg


Λευκάδα

IMG_01314.jpg


Λευκάδα
 
dim είπε:
dimnx9.jpg

υγ.την παραπανω φωτο ηθελα να την ανεβασω στο θρεντ

Ελληνική δημοτική παράδοση

για να το "αναστησω" αλλα εχει κλειδωθει οποτε την ανεβασα εδω.

Την φωτο βεβαια δεν την εβγαλα εγω μιας και ειμαι αναμεσα στους 6... :D
Τολμώ να πω ότι είσαι ο δεύτερος από δεξιά.... :D
 
Μερικές φωτογραφίες ευγενική χορηγία του φίλου μου Χάρη. Ολίγον τι σιχαμένες φωτογραφίες από μία άποψη αλλά δεν τα βλέπουμε κάθε μέρα αυτά τα πλάσματα.

Σπήλαιο Κάψια και μία αράχνη που προσέχει τα αυγά της (υποθέτω). Στην πραγματικότητα είναι μεγάλη η θεία. Σε καμία περίπωση δεν θέλω να την ακουμπήσω. Να μου λείπει ευχαριστώ.

311l7xi.jpg


Σπήλαιο της Ρέας στο Μαίναλο. Μία νυχτερίδα που κοιμάται του καλού καιρού στην οροφή του σπηλαίου. Χαμπάρι δεν πήρε από την φωτογραφική που ήταν ελάχιστα εκατοστά και έσκαγε το φλας επάνω της. Κάποια στιγμή αργότερα μας κατάλαβε και την έκανε άγνωστο για που (παω στοίχημα πως φάγαμε αρκετό βρισίδι για την αναστάτωση).

wb4036.jpg


Ένα δολιχόποδο και αυτό στο σπήλαιο της Ρέας. Ο μάγκας που βλέπετε είναι τυφλός και κουφός και αργοκίνητος μέχρι θανάτου. Συνεπώς αφού για να κουνήσει ένα πόδι (όταν αποφασίσει ποιό από όλα) κάνει καμιά ώρα έτσι ήταν και τέλειος για φωτογραφία.

2nb5c8j.jpg


Μα δεν είναι όλα τρισχαριτωμένα; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρισχαριτωμένα πλασματάκια δεν τα λες..αλλά είναι άκρως εντυπωσιακές φωτογραφίες!! Η πρώτη είναι τελείως ψυχεδελική!

Αλλά είναι δυνατόν η νυχτερίδα να μην πάρει χαμπάρι με ολόκληρο φλας μπροστά της?? Απίστευτο!

Πάντως, μπράβο, ιδιαίτερες φωτογραφίες!
 
εκπληκτικές φωτογραφίες Μάριε.. και η μηχανή που της τραβηξε πρέπει να είναι πολύ καλό εργαλείο ... αλήθεια τη μάρκα είναι και μοντέλο έτσι για να την έχω στα υπόψιν??
 
Προφανώς η νυχτερίδα κατα την διάρκεια της ημέρας πέφτει σε πολύ βαθύ ύπνο. Εξάλλου οι πολύωρες αναμονές στις υγρές και ψυχρές συνθήκες των σπηλαίων αδρανοποιούν το σώμα κάθε πλάσματος. Προβολέα βιντεοκάμερας είχαμε ανάψει αλλά χαμπάρι δεν πήρε η νυχτερίδα. Ο πανικός γίνεται βέβαια αν πετύχεις νυχτερίδες ξύπνιες. Όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά γίνεται το έλα να δεις. :D

tnx Γιάννη θα μεταφέρω τα ευχαριστήρια σε αυτόν που τις τράβηξε. Η φωτογραφική (χαζομάρα μου ξέχασα να το γράψω) είναι μία sony F828.
 
Καταπληκτικές photos Μάριε..!!!

Χμμμ,μου θύμισες 1-2 παρόμοιες που έχω τραβήξει προ 2 καλοκαιριών,θα τις βρω και θα postάρω...
 
Καλλιτεχνικες δεν τις λες αλλα τεσπα αποψεις ειναι αυτες ,στα ματια μου ειναι Τζοκοντες χαχα και μιας και το θρεντ με πηρε τηλεφωνο να το ταϊσω καποιες κοντινες με smartphone Και φακο macro των 2 ευρω απο Κινα.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

12 (1).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα