Φωτό Καλλιτεχνών GRM [2008 Version]

Πω πω Kambia!!!!

Οι φωτογραφίες σου μου ανοίγουν την όρεξη για εκδρομές και ελληνικά νησιά...

Ειδικά αυτή με το γλάρο προδιαθέτει για Κυκλάδες...

Ουααααααα :cry: :cry: :cry: (πρέπει τελικά να είμαι η προσωποποίηση της γκρίνιας και της ζήλειας... δεν εξηγείται αλλιώς η κατάστασή μου :D )

Θέλω να πάω διακοπές στη Χίο μου και να μείνω μόνιμα εκείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.... :fever:

@ Dim... Υπέροχη...

@Gryzor αναμένω εναγωνίως και ζηλοφθόνως :p
 
Αχχχχ καλοκαίρι...











Αχχχχ καλοκαίρι... (τη θάλασσα κοιτάμε...)

 
Η πέμπτη φωτογραφία αν και καμμένη είναι όλα τα λεφτά. Με τι φωτογραφική τις τράβηξες Gryzor;
 
Επίτηδες καμμένη - είχα ανεβάσει το contrast για να δοθεί πιο εντυπωσιακά το εφφέ (στο όριο του ζουμ ο φακός ζοριζότανε). Με μία απλή Sony DSC-W17... Ανυπομονώ φέτος με τη superzoom Lumix μου!
 
Κοιτούσα και εγώ για καμιά καλή lumix της panasonic αλλά με απέτρεπαν τα reviews που διάβαζα σε διάφορα φόρουμ για τα υψηλά επίπεδα θορύβου. Φυσικά θα περιμένω φωτογραφίες σου. Αναμένω και εγώ πως και πως (και οι δύο σε αναμμένα κάρβουνα καθόμαστε από ότι φαίνεται :D ) ξανά, την Η5 της sony.
 
Να σου πω... παλιότερα δούλευα στη Sony (και συγκεκριμένα στις φωτογραφικές/κάμερες!) και έπινα νερό στο όνομά τους. Αλλά η τωρινή ποιότητα κατασκευής... ΟΚ, αισθητήρας σούπερ κτλ κτλ, αλλά δεν είναι οι παλιές. Έψαχνα που λές μία advanced superzoom και η FZ18 λίγο-πολύ τις κέρδιζε τις άλλες με τα χέρια κάτω. Όντως, έχει κάποιο θόρυβο (δες τις φωτό μου από τα μηχανήματά μου σε άλλο thread) και στο αυτόματο δεν έχει την καλύτερη ισοροπία λευκού που θα μπορούσε (αλλά μπορείς να το πειράξεις εύκολα), όμως πολύ καλός φακός, 18x, φοβερή σταθεροποίηση (τις προάλλες έβγαλα επάνω στον Υμηττό με 18x, όρθιος χωρίς υποστήριξη, ένα φύλλο στα 6-7μ. Έτυχε να είναι μία μύγα επάνω και μπορούσες να δεις τα πρισματικά της μάτια! Πάθαμε πλάκα!) και πολλά προγράμματα κι επιλογές (η Η5 είναι πολύ πιο απλή)...

Εξαρτάται τί ζητάς, προφανώς. Για μία καλή, απλή με μεγάλο ζουμ δεν υπάρχουν ιδιαίτερες επιλογές καλύτερες από την H5 (θυμάμαι όταν είχαμε πάρει τις πρώτες Η στα χέρια μας στο γραφείο... συγκίνηση, μετά το 3x!). Οι Lumix απλά βγαίνουν και σε πιο 'ανεβασμένα' μοντέλα.
 
Πρωτομαγια αυριο οποτε ανεβαζω 2 φωτο με λουλουδια!!! :D

Τραβηγμενες στα Ζαγοροχωρια απο ενα φιλο.

picture202vp9.jpg


picture210ms4.jpg
 
Στην πρωτη φωτογραφια ειναι και η Μαγια η Μελισσα :D

Ωραιες dim. Παμε Παπιγκο Πρωτομαγια
 
Aλλες 2 φωτο απο την ιδια περιοχη...Μικρο Παπιγκο και Βοιδοματης ποταμος.

20070824054oc8.jpg


20070824043ph6.jpg
 
Πού ωραίες φωτό Dim !
 
Από τα πανέμορφα Γιάννενα και τη λίμνη Παμβώτιδα. :wub:

image0219ia0.jpg


image0216av8.jpg
 
Ωραιες φωτο Candy!!! Γιαννενα!!! :clap: :worship: :thumbup:
 
Και οι δικιές σου δεν πάνε πίσω dim! :thumbup:
 
Το ειχα χασει εντελως αυτο το thread.

Χαιρομαι που βλεπω τοσο ταλεντο σε παρα πολλες φωτογραφιες απο μελη εδω μεσα. Πραγματικα καποιες ειναι πολυ πολυ ομορφες.

Παραθετω κι εγω λοιπον δυο φωτογραφιες που μου αρεσουν αρκετα και τραβηχτηκαν στην πολυ ομορφη Κολωνια. Enjoy! :)

Watched_Over_by_Angels_by_HighStatic.jpg


Farewell_to_Eden_by_HighStatic.jpg


(Η πρωτη μου εβγαινε ή πολυ μικρη ή πολυ μεγαλη, οποτε προτιμησα την μικροτερη ωστε χαμηλες συνδεσεις ιντερνετ να μη δεινοπαθησουν ωσπου να φορτωσει η σελιδα).
 
Ειναι φανταστικες!!!!
 
...ειδικά το πατινάρισμα και το πλαίσιο στην δεύτερη...
 
Dim και Static, οι φωτογραφιες σας ειναι ΥΠΕΡΟΧΕΣ :worship:

Kambia ζηλευω που εισαι τοσο κοντα στη θαλασσα :cry: θελω κ'εγω :cry:

Candy εχω αιωνες να παω στα Γιαννενα :(
 
Ειδικά οι ανοιξιάτικες σε προδιαθέτουν να την κοπανήσεις από το γραφείο και να τρέξεις στας εξοχάς... :cry: :cry: :cry:

 


Μπράβο παιδιά!!!


 


Static πολύ ωραίες!



 
Πίσω
Μπλουζα