Φόνος Χωρίς Ταυτότητα (1990 MEGA)

latinsoapsfever είπε:
Πάντως respect για το Φόνο χωρίς ταυτότητα. Και να μου το λέγανε δε θα το πίστευα ότι υπήρχε τέτοιο συλλεκτικό κομμάτι στο αρχείο του MEGA. Σϊγουρα δεν το έχουν αγοράσει από το Extra 3 ή το New Channel??? :p Απαιτώ επανάληψη από την αρχή ως το τέλος!!!!!
Φυσικά είναι μιά από τις πρώτες τους μεγάλες επιτυχίες. Χαίρομαι πάντως που βλέπω ότι υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα που θα ήθελαν να επαναπροβληθεί αυτή η αξιόλογη σειρά.
 
tsalk είπε:
... Άλλωστε αυτό το ξεπερασμένο εμένα προσωπικά με τραβάει σαν μαγνήτης.
Πες τα tsalk, πες τα! Κι εμένα συνήθως "τα ξεπερασμένα" είναι που μου αρέσουν...!

tsalk είπε:
Κι όλα αυτά με ένα επεισόδιο που είδατε? Που και να τα βλέπατε όλα τα επεισόδια (εκεί να δείτε πόσο θα σας άρεσε συνολικά η σειρά)
Αυτά είναι που χάνει κανείς όταν δε μένει Ελλάδα...
 
To είπα και το ξαναλέω...Θέλουμε να το δούμε ολόκληρο!!!!

tsalk είπε:
Κάποια στιγμή θα ανεβούν κάποια αποσπάσματα της σειράς, όπως και οι τίτλοι.
Tsalk γιατί όχι ολόκληρο? Στο You tube θα μπορούσες να το ανεβάσεις όλο σε αποσπάσματα.(αν το έχεις βέβαια).
 
whatohh είπε:
To είπα και το ξαναλέω...Θέλουμε να το δούμε ολόκληρο!!!!
Άγωστες οι προθέσεις του mega channel (για να μην πω αρνητικές)

Tsalk γιατί όχι ολόκληρο? Στο You tube θα μπορούσες να το ανεβάσεις όλο σε αποσπάσματα.(αν το έχεις βέβαια).
Οι προθέσεις μου πάντα σε ότι έχω ανεβάσει ως τώρα στο youtube και κατ επέκταση και εδώ, είναι να θυμήσω στους παλιότερους και γνωρίσω στους νεότερους κάποια αποσπάσματα σειρών του παρελθόντος (που εγώ τουλάχιστον τις θεωρώ αξιόλογες και σημαντικές) και σε καμία περίπτωση να προσφέρω στον καθένα ολόκληρη την όποια σειρά. Δεν ξέρω αν η απάντηση μου αγαπητέ φίλε σε καλύπτει και καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι σεβαστό.
 
Πωπω απιστευτα αποσπασματα παντως! Σαν να εβλεπα τους Αγγελους του Τσαρλι με παραγωγο την ΚΛΑΚ Φιλμς!!!Τελειο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε, Άλκη! (με όλο το σεβασμό, ο Μούτσιος στο 00:23 δεν είναι λίγο τρομακτικός; :p )
 
Χμ, τουλάχιστον με την πρόσφατη επαναπροβολή του ενός (!) επεισοδίου αποκτήθηκαν κομμάτια της σειράς σε καλύτερη ποιότητα!

Ευχαριστούμε, Άλκη! Πάω να στο βαθμολογήσω εν Γιουτιούμπι! :p
 
Πεθαίνω,όμως για το ''Φόνο χωρίς Ταυτότητα''...Αν το έβαζε τα ξημερώματα θα έπαιζε να κάτσω να το δώ και εκείνη την ώρα. Το λατρεύω!!!!

Να πώ την αλήθεια , ο Μούτσιος είναι pretty scary...Και εμένα αυτό μου έμεινε.
 
Ένας διάλογος στο δικαστήριο μέσα από την σειρά της ΕΡΤ Σκοτεινές δυνάμεις 1976 και του Φόνου χωρίς ταυτότητα 1990 Μega (που είναι το ριμέικ των Σκοτεινών δυνάμεων)

http://www.youtube.com/watch?v=GUslojVtsjo
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο tsalk. Πάρα πολύ ωραία ανάρτιση! Και μπράβο σου για το βίντεο που ετοίμασες από τις δύο σειρές, το οποίο δείχνει πόσο πιστά "Ο Φόνος χωρίς Ταυτότητα" πάτησε πάνω στις "Σκοτεινές Δυνάμεις" - μέχρι και οι διάλογοι είναι οι ίδιοι!
 
Μπραβο tsalk, υπεροχη δουλεια εκανες. Ποσο πιο γοητευτικη ειναι η μαυροασπρη εικονα ομως...
 
Μου αρεσε πολυ αυτο το σαρκαστικο στυλακι της Βουρτση στη σειρα. Αδικηθηκε η γυναικα! Αλλους ρολους επρεπε να ειχε παιξει στη ζωη της και οχι μελο!

Πλανα του Φονου μαζι με πολλη τεχνολογια της εποχης. :)

 
bambinella 100 είπε:
Πλανα του Φονου μαζι με πολλη τεχνολογια της εποχης. :)
Η δική μου απορία είναι η εξής. Στην πρώτη version (αναφέρομαι στις Σκοτεινές δυνάμεις του 1976) τι τεχνολογία χρησιμοποιούσαν?
 
Καλησπέρα, καλησπέρα!!!

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που θυμάται αυτή τη σειρά! Με όποιον και να μιλήσω τη θυμάται αμυδρά ή καθόλου.... :(

Και δυστυχώς δεν το βλέπω να την ξαναπροβάλλουν. Ήμουν 6-7 χρονών και θυμάμαι την Βούρτση (Άσπα Αγγελίδου) να μιλάει με τον κόκκινο αναπτήρα- ασύρματο και μάλιστα να μένω και άφωνος και τρομοκαρτημένος από τη σατανική τεχνολογία της εποχής!!! Μπρρρρ
 
Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ

Επανέρχομαι με τους τίτλους αρχής σαν μια μικρή πρόγευση πριν την επαναπροβολή της σειράς από το Mega

[video=youtube;t3hAlY-idxs]http://www.youtube.com/watch?v=t3hAlY-idxs
 
Πίσω
Μπλουζα