Χάι Ροκ (1992 MEGA)

Και εγώ την έβλεπα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε, αλλά πια δεν θα έκανα καν απόπειρα να ξαναδώ επεισόδιο νομίζω ότι όλα θα μου την σπάνε από τα πουκάμισα του Φιλιππίδη ως τις επαναλαβανόμενες νευριασμένες ατάκες του Χαλικά και το εντελώς αφύσικο παίξιμο των παιδιών.
 
Κι εγώ είχα δει αρκετά επεισόδια όταν ήμουν μικρός, αλλά τώρα δεν αντέχω ούτε πεντάλεπτο...
 
Χάλια ήταν η σειρά, κι εγώ μόνο μικρή μπορούσα να την αντέξω, και πάλι όχι για πολύ. Θυμάμαι ένα γιορτινό επεισόδιο που μας είχαν πρήξει οι χαρακτήρες λέγοντας ότι περιμένουν να τους φέρει κάποιος ένα ταψί γεμιστά που είχε μαγειρέψει για να το φάνε όλοι μαζί. Σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου άκουγες για τα γεμιστά, και στο τέλος που σκεφτόσουν, άντε, να τα φάνε να ησυχάσουμε, είπαν ότι κάηκαν τα γεμιστά, και κάπως έτσι τελείωσε το επεισόδιο. Εντελώς trash, που αξίζει μόνο για τις αναμνήσεις από την παιδική ηλικία.
 
Καλά, μια χαρά ζω και χωρίς τέτοιες τραγικές αναμνήσεις...Είχα ξεχάσει πως υπήρξε ποτέ να καταλάβετε, και τώρα μου το θυμήσατε συγχύστηκα που μας έχουν πολλές φορές για τόσο να μην πω τι...

Άσε που τον Φιλιππίδη δεν μπόρεσα ποτέ να τον χωνέψω. Ελπίζω να μην βρεθεί σε κανένα αρχείο μετά από 1000 χρόνια και οι άνθρωποι τότε απορούν για τους προγόνους τους. :xm:
 
[edit] Dead image [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
chris73 είπε:
Καλά, μια χαρά ζω και χωρίς τέτοιες τραγικές αναμνήσεις...Είχα ξεχάσει πως υπήρξε ποτέ να καταλάβετε, και τώρα μου το θυμήσατε συγχύστηκα που μας έχουν πολλές φορές για τόσο να μην πω τι...
Άσε που τον Φιλιππίδη δεν μπόρεσα ποτέ να τον χωνέψω. Ελπίζω να μην βρεθεί σε κανένα αρχείο μετά από 1000 χρόνια και οι άνθρωποι τότε απορούν για τους προγόνους τους. :xm:
Και το θέμα είναι πως τώρα την έχει δει η υπέρτατη ηθοποιάρα ( θεατρικός, διάδοχος του Χατζηχρήστου κλπ) . Κάτι τέτοιες σειρές τις θυμάται άραγε;
 
Κοίτα να δεις, εγώ νοιώθω μια αποστροφή για αυτόν από πάντα οπότε ίσως και να μην είμαι τόσο αντικειμενικός σε ότι έχει σχέση μαζί του.

Το έβλεπα να την έχει ψωνίσει από παλιά και εμένα κάτι τέτοιοι με βουρλίζουν (προσπαθώ να εκφραστώ κόσμια). Την έλεγα τη θεία μου μια φορά μην πάει να τον δει σε Αριστοφάνη (ή κάτι τέτοιο) και αυτή δεν με άκουγε, μετά τα έκλεγε τα ευρώ και εγώ γέλαγα...

Πάντως αν μιλούσε σοβαρά σε μια συνέντευξη και δεν μας περιέπαιζε, τον παραδέχομαι που είχε πει μόνος του "δεν είμαι καλός άνθρωπος"...κάτι είναι και αυτό...
 
Θα με βρείτε σύμφωνο στα παραπάνω σχόλια και δυστυχώς δεν ήταν μόνο η σειρά αυτή που ήταν σαχλή...
 
RIO είπε:
Και το θέμα είναι πως τώρα την έχει δει η υπέρτατη ηθοποιάρα ( θεατρικός, διάδοχος του Χατζηχρήστου κλπ) . Κάτι τέτοιες σειρές τις θυμάται άραγε;
Για τον Φιλιππίδη δεν ξέρω, πάντως ο Χαλκιάς πριν λίγα χρόνια που τον ρώτησαν για την σειρά, άλλαζε κουβέντα.. :p
 
  • Like
Reactions: PT8
Οπως φαινεται απο τα παραπανω σχολια, το Χαι Ροκ ηταν οντως μια απο τις ανεγκεφαλες σειρες των 90ς. Δεν ηταν η μοναδικη.

Ομως αυτο που εμενα με "βουρλιζε" (© chris73) ηταν οτι η σειρα χτυπαγε τρελα νουμερα και ειχε διθυραμβικες κριτικες απο τα περιοδικα. :banghead:
 
Rakeesh είπε:
Οπως φαινεται απο τα παραπανω σχολια, το Χαι Ροκ ηταν οντως μια απο τις ανεγκεφαλες σειρες των 90ς. Δεν ηταν η μοναδικη.
Ομως αυτο που εμενα με "βουρλιζε" (© chris73) ηταν οτι η σειρα χτυπαγε τρελα νουμερα και ειχε διθυραμβικες κριτικες απο τα περιοδικα. :banghead:

Δυστυχώς οι 2 αυτές σειρές (Αυτή μαζί με το Λαβ Σόρρυ.) που είχε γράψει η Ελένη Μαβίλη ήταν ίσως οι πιο υπερτιμημένες και υπερπροβαλλόμενες σειρές στην ιστορία της ελληνικής τηλεόρασης.

Και θυμάμαι το πόσο "μειονεκτικά" αισθανόμουν (Λέμε τώρα... :p ) που όχι μόνο δεν άντεχα να τις δω, αλλά και γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί γινόταν όλος αυτός ο πανικός για αυτές τις στην καλύτερη περίπτωση μετριότατες σειρές.
 
cloud είσαι πολύ γενναιόδωρος! άκου εκεί μετριότατες! αλλά έχεις αγωγή καθώς φαίνεται και δεν θέλεις να εκφραστείς...

αυτή πάλι η λαβ στόρυ ήταν με τον Χαλκιά και την άλλη που έλεγε όλο "παρακαλώ πολύ!" ?

Αφού επιζήσαμε από τέτοια και άλλα, μάλλον την βγάζουμε καθαρή σε πυρηνικό πόλεμο βλακείας. Αλλά ποιανού βλακείας? Αυτοί που τα έβλεπαν δεν κατοικούσαν αλλού...
 
Συμφωνώ κι εγώ μαζί σας για τον Φιλιππίδη. Είναι από τους ηθοποιούς που το παίζουν αστείοι, αλλά που δεν με έχουν κάνει να γελάσω ποτέ. Από την πρώτη φορά που τον είδα, όταν έπαιζε τον αστυνόμο στους Απαράδεκτους, με είχε αφήσει εντελώς αδιάφορη.
 
  • Like
Reactions: PT8
perlastar είπε:
Από την πρώτη φορά που τον είδα, όταν έπαιζε τον αστυνόμο στους Απαράδεκτους, με είχε αφήσει εντελώς αδιάφορη.
Ίσως ήταν η μοναδική φορά που μου άρεσε σαν ρόλος. Θυμηθείται τότε που έκανα τον Ντίνο Αυγούστη στης Ελλάδος τα Παιδιά...Ξεφωνημένη εντελώς.
 
cloud είπε:
Και θυμάμαι το πόσο "μειονεκτικά" αισθανόμουν (Λέμε τώρα... :p ) που όχι μόνο δεν άντεχα να τις δω, αλλά και γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί γινόταν όλος αυτός ο πανικός για αυτές τις στην καλύτερη περίπτωση μετριότατες σειρές.
Ακριβως το ιδιο και εγω, οπως εχω γραψει σε μια προηγουμενη συζητηση :thumbup: η φαγωμαρα του κοσμου με ωθησε να δωσω στη σειρα κι αλλες ευκαιριες, μπας δω επιτελους τι εχει που δεν το πιανω... με τα ιδια ανεπιτυχη αποτελεσματα :D
 
Για να μην είμαστε άδικοι, είχε μία πολύ καλή στιγμή η Μιχαήλ, όταν έκανε φωτογράφιση στο playboy του '99
ok.gif
biggrin.gif
 
chris73 είπε:
cloud είσαι πολύ γενναιόδωρος! άκου εκεί μετριότατες! αλλά έχεις αγωγή καθώς φαίνεται και δεν θέλεις να εκφραστείς....
Πάντα... :cool:

chris73 είπε:
αυτή πάλι η λαβ στόρυ ήταν με τον Χαλκιά και την άλλη που έλεγε όλο "παρακαλώ πολύ!" ?
Ναι.. Αυτή ήταν, και νομίζω λεγόταν "Λαβ Σορρυ". Και ήταν και πολύ χειρότερη, και νομίζω με μεγαλύτερη "επιτυχία".

chris73 είπε:
Αφού επιζήσαμε από τέτοια και άλλα, μάλλον την βγάζουμε καθαρή σε πυρηνικό πόλεμο βλακείας. Αλλά ποιανού βλακείας? Αυτοί που τα έβλεπαν δεν κατοικούσαν αλλού...
Πλάκα πλάκα, αν και πολλοί με αμφισβητήσιμη ποιότητα έκαναν κάποια στιγμή "μεγάλη επιτυχία", αυτές οι 2 σειρές πρέπει να είναι στην κορυφή όχι μόνο για το τι έκαναν τότε, αλλά και γιατί ακόμα ασχολούμαστε μαζί τους, έστω και αρνητικά.

Και αν και η Μαβίλη μετά έκανε και άλλες σειρές, νομίζω ότι καμία δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο, και ούτε ασχολήθηκε και κανένας ιδιαίτερα μαζί τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Ίσως ήταν η μοναδική φορά που μου άρεσε σαν ρόλος. Θυμηθείται τότε που έκανα τον Ντίνο Αυγούστη στης Ελλάδος τα Παιδιά...Ξεφωνημένη εντελώς.
Ντάνος Αυγούστης
 
Πίσω
Μπλουζα