Χάι Ροκ (1992 MEGA)

Συμφωνώ με το μέτρο. Και στο κάτω κάτω γιατί θεωρούμε τις επαναλήψεις δεδομένες; Οι άνθρωποι του κάθε καναλιού έχουν κάθε δικαίωμα να αποφασίσουν να μην ξαναπαιχτεί μια σειρά για οποιοδήποτε λόγο, γιατί έτσι τους κάπνισε, πόσο μάλλον για κάποιον σοβαρότερο. Πιο πολύ κλίνω στο "κρίμα που δεν έπαιζε και στο Ρετιρέ".
 
Νομίζω μπορείς να δεις κάποια παλιά σειρά του mega στο σάιτ του και στην εφαρμογή του καναλιού στις smart TVs
 
Κοιτάξτε, για να λέμε και του στραβου το δίκιο, δεν θα χάσουμε και πολλά που δεν θα δούμε τώρα στα κοντά σε επανάληψη το εν λόγω σίριαλ γιατί γενικά, δεν μιλάμε για το αριστούργημα του αιώνα, μου έβγαζε μια μιζέρια από το λίγο που το είδα συνεπώς, μια "εύθυμη" σειρά λιγότερη στους δέκτες μας, χάρη μας κάνουν δηλαδή που δεν προβάλλεται. Μακάρι βέβαια να ήταν για άλλο λόγο η παύση της προβολής αλλά και πάλι, γλιτώσαμε από σκουπιδότοπο.....
 
Γενικά αυτή την σειρά,όπως και τις πιο πολλές των ετών 1992-1995 ,δεν θέλω να τις θυμάμαι καθόλου γιατί μου θυμίζουν τα χρόνια του λυκείου που δεν ήταν και τα καλύτερα που έχω να θυμάμαι. Από την σεζόν 1995-96 και μέχρι 1998-99 ε ήμουν σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση λόγω φοιτητικών χρόνων,οι σειρές μου έβγαζαν καλύτερη αύρα, άσχετο αν δεν πολυέβλεπα τότε πολύ τηλεόραση λόγω διαβάσματος αλλά και που έβγαινα έξω πιο πολύ.
 
Εορταστικό Καθαράς Δευτέρας Α’ σεζόν (Μάρτιος 1993)

Τίτλος εορταστικού «Χάι Ροκ Λαγάνες» με guests stars τον Άγγελο Διονυσίου και την Καίτη Γαρμπή.

Προβολή συνημμένου 193289

Καθαρά Δευτέρα πρωί. Ο Πέτρος βρίσκεται στο σταθμό κάνοντας έκτακτη ωριαία εκπομπή. Στο σπίτι τον περιμένει ο Τάσος με τα παιδιά και την κυρία Δέσποινα να κάνουν κούλουμα. Όμως στο σταθμό, λόγω της ημέρας, έχουν φύγει οι πάντες αφήνοντας τον Πέτρο μόνο του να καλύψει επιπλέον ώρες προγράμματος. Η δισκοθήκη του σταθμού είναι κλειστή και ο Πέτρος δεν έχει αρκετούς δίσκους μαζί του. 'Έτσι το πρόγραμμα για οικογενειακά κούλουμα ανατρέπεται, αφού ο Τάσος πρέπει να πάει στον Πέτρο δίσκους. Παράλληλα στο σταθμό φτάνουν ο 'Άγγελος Διονυσίου με την Καίτη Γαρμπή για εκπομπή με άλλο παρουσιαστή που φυσικά λείπει. Ο Πέτρος πιάνεται από την ευκαιρία να πάρει εκείνος συνέντευξη από τους δυο καλλιτέχνες οι οποίοι στο τέλος καταλήγουν μαζί του στο σπίτι για σαρακοστιανό γλέντι…

Στο ρόλο της γειτόνισσας κυρίας Δέσποινας η Μπέτυ Βαλάση

Προβολή συνημμένου 193292

Προβολή συνημμένου 193300

Ακούστηκαν τα τραγούδια:

1.[SIZE=7pt] [/SIZE]Τρελά μου μάτια

2.[SIZE=7pt] [/SIZE]Αν σου φωνάξω, θα ΄ρθεις;;

3.[SIZE=7pt] [/SIZE]Πες το με ένα φιλί

4.[SIZE=7pt] [/SIZE]Φεγγαριού αναπνοές

5.[SIZE=7pt] [/SIZE]Μια γυναίκα δυο άντρες

6. [SIZE=7pt] [/SIZE]Ο χωρισμός σου αγάπη μου

7.[SIZE=7pt] [/SIZE]Οι μάγκες δεν υπάρχουν πια

8. Ξημερώνει και βραδιάζει

9.[SIZE=7pt] [/SIZE]Θέλω τα ώπα μου

10.[SIZE=7pt] [/SIZE]Ροζ (Πόσο άλλαξες, πόσο άλλαξα)

11.[SIZE=7pt] [/SIZE]Ένα βράδυ που έβρεχε μονότονα

12.[SIZE=7pt] [/SIZE]Αυτός ο άλλος είναι ευεργέτης μου μεγάλος

13.[SIZE=7pt] [/SIZE]Αχ ρε παλιομισοφόρια

14.[SIZE=7pt] [/SIZE]Όμορφη Θεσσαλονίκη

Προβολή συνημμένου 193293

Προβολή συνημμένου 193294

Προβολή συνημμένου 193295

Προβολή συνημμένου 193296

Προβολή συνημμένου 193297

Προβολή συνημμένου 193298

Προβολή συνημμένου 193299

Προβολή συνημμένου 193302
Ξέρει κανείς ποιος αριθμός επεισοδίου είναι;
 
Ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια η οποία σχετίζεται με το εν λόγω σίριαλ και τη διαπίστωσα τις προάλλες. Στο "Χαιρέτα Μου Τον Πλάτανο", μετά από τη γνωστή ιστορία με τον Φιλιππίδη, αντικαταστάθηκε στο σίριαλ από τον Τασο Χαλκιά. Ποιο είναι το αστείο της υπόθεσης; Ότι και σε αυτό το σίριαλ, ο Τσσος Χαλκιάς έχει το ρόλο του αδερφού του Πέτρου Φιλιππίδη, όπως γινόταν και στο "Χάι Ροκ". Ήταν άραγε τυχαία επιλογή των σεναριογράφων η έγινε εσκεμμένα άραγε έχοντας το συγκεκριμένο κατά νου;
 
Ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια η οποία σχετίζεται με το εν λόγω σίριαλ και τη διαπίστωσα τις προάλλες. Στο "Χαιρέτα Μου Τον Πλάτανο", μετά από τη γνωστή ιστορία με τον Φιλιππίδη, αντικαταστάθηκε στο σίριαλ από τον Τασο Χαλκιά. Ποιο είναι το αστείο της υπόθεσης; Ότι και σε αυτό το σίριαλ, ο Τσσος Χαλκιάς έχει το ρόλο του αδερφού του Πέτρου Φιλιππίδη, όπως γινόταν και στο "Χάι Ροκ". Ήταν άραγε τυχαία επιλογή των σεναριογράφων η έγινε εσκεμμένα άραγε έχοντας το συγκεκριμένο κατά νου;
Σωστή σκέψη. Πολύ πιθανόν να μην έγινε τυχαία. Αλλά με τη διαφορα οτι στο Χαι Ροκ ο Τάσος κι ο Πέτρος ήταν ξαδέρφια, όχι αδέρφια όπως στον Πλάτανο.
 
Πίσω
Μπλουζα