Χειρηστηριο για Perfect Pacman?

Θεωρητικα ετσι ειναι,στη πραξη ομως,ενα 8way joystick λειτουργωντας σε 4way mode,ειναι μεν καλυτερο απο πριν αλλα εχει πολυ μικρη αντισταση και μια ελαφρως κυκλικη κινηση κατι που δεν το κανει καλο οσο ενα κανονικο 4way joystick,ουτε εχει την ιδια αισθηση,απλα το πλησιαζει καπως καλυτερα σε σχεση με το αν ηταν σε 8way mode.Δυσκολο να το εξηγησω παραπανω αν δε το δοκιμασετε οι ιδιοι,ειναι οι λεπτομεριες που κανουν τη διαφορα.

Γιαυτο επιμενω και κυριως επιμενω για το φιλο που ασχολειται σοβαρα με το pacman,θα πρεπει να ψαχνει το καλυτερο που μπορει.
 
Χθες παρελαβα το arcade joy απο τον ιορδανη οποτε ας πω και γω την αποψη μου.Δεν ξερω απο τεχνικες λεπτομερειες για restrictor plate κτλ αλλα θα μιλησω με την εμπειρια 16 χρονων που παιζω pacman.το joystic ειναι πολυ μαλακο δεν κουραζει καθολου και ειναι πολυ βολικο και μπορει να εχει μικρεσ βεντουζεσ απο κατω αλλα παραμενει σταθερο γιατι με το τοσο μαλακο joystic δεν χρειαζεται υπερβολικη δυναμη ωστε να κουνιεται ολοκληρο και να φευγει απο την θεση του και ολα αυτα με βολευουν παρα πολυ εμενα που θα πρεπει να παιζω συνεχομενα 4 ωρες pacman.δεν συναντηςα κανενα προβλημα με το 8 way joystic και το pacman ανταποκρινεται τελεια.καποτε ειχα στην κατοχη μου μια αυθεντικη καμπινα pacman για 2 χρονια και μπορω να πω οτι το arcade joy ειναι οτι πιο κοντινο στο joystic της αυθεντικης καμπινας που ειχα στην κατοχη μου.φυσικα ειναι πρωσοπικη μου αποψη και μπορει καποιοι φιλοι να εχουν η να χρεισιμοποιησαν καλητερα joystic.για μενα ειναι τελειο εχει τελεια αισθηση στο pacman και αυτο μου αρκει.φυσικα και τα κουμπια ειναι φανταστικα και δεν σε κουραζουν καθολου και γενικα εκτος απο το pacman δοκιμασα το arcade joy χθες σε παιχνιδια που τα τερματιζω με κλειστα ματια οπωσ toki,shinobi,three wonders,wonder boy 1,2,3,golden axe,punisher,cadilacs and dinosaurs,ghouls and ghosts,cabal,bubble bubble,rainbow island,captain silver,double dragon.σε ολα αυτα τα παιχνιδια το joystic ηταν αψογο.αρχιζω ξανα λοιπον με καλητερα οπλα πλεον τον αγωνα για το perfect pacman.
 
Τελειωνεις ευκολα το ghouls and ghosts?

Εντυπωσιακο
 
Το ghouls and ghosts ειναι γελοιο ειναι πολυ ευκολο.το ghost n goblins ειναι πιο δυσκολο γιατι την δευτερη φορα που πρεπει να το τελειωσης με τον σταυρο που δεν παει μακρια σαν οπλο ειναι πιο δυσκολο εννω το ghouls and ghost ειναι πιο ευκολο την δευτερη φορα
 
Καταθέτω τον τίτλο μου ως gamer. Απλά respect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αμέριστο respect!!!!!!!!
 
Εμενα με λενε "Θωμα" και δεν καταθετω τιποτα :D
 
Καλά κάνεις! Εσύ παίζεις με Nintendo!!!!!! :p :p

Εδώ μιλάμε για αντρικά games!!!! :p :p
 
Ενταξει ρε παιδια...Σιγα...Εγω τα τερματιζω χωρις joystick.... :award: :tease:
 
Πωπώ, το Ghouls'n'ghosts παραμένει το μεγαλύτερο απωθημένο μου. Μου έχει τσακίσει τα νέυρα, τον εγωισμό, την υπομονή μου (και μερικά ευθραυστα αντικείμενα που βρίσκονται τριγύρω όταν το παίζω)... Τί να πώ, προφανώς φίλε metalcandyman είσαι παιχταράς και σου έυχομαι να πάς στο Αμέρικα και να τους βγάλεις τα μάτια !!!
 
Για να διευκρηνησω κατι παιδια δεν το παιζω καποιος ενας gamer ειμαι οπως ολοι εδω μεσα που προτιμω τα παλαιοτερα παιχνιδια και arcade αλλα καο σε ολες της κονσολες παρα τα καινουρια παιχνιδια εκτος απο το zelda που το ακολουθω πιστα σε καθε κονσολα.φυσικα και ολα αυτ τα τελειωνω και με gamepad για καποιον φιλο που ειπε σιγα το πραμα απλα επειδη χθες πηρα το arcade joy τα δοκιμασα με αυτο και κατεθεσα την αποψη μου.και φιλε other_reality ευχαριστω για τα καλα σου λογια.απλα ωσο νευριαζεις με το παιχνιδι τοσο πιο δυσκολο θα γεινεται και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι οπως ειπα για το perfect pacman παω φαντασου τι νευρα εχω και ποσα πραγματα εχω σ´ασει απο τα νευρα μου.ωσο για το ghouls and ghost ειναι ευκολο παιχνιδι απλα να κρατας ωσο πιο πολυ μπορεις την χρυση πανοπλια και φυσικα με το στιλετακι ωστε να βγαζεις ακομα ενα ιδωλο και η μονη δυσκολια ειναι λιγο στην τελευταια πιστα.μετα που πρεπει να το ξανατελειωσης ωστε να δεις το πραγματικο τελος φυσικα και ειναι λιγο πιο δυσκολο επειδη το οπλο που πρεπει να εχεις για να το τελειωσης δεν παει μακρια αλλα ειναι το πιο δυνατο απο ολα.και φυσικα για ολα τα παιχνιδια μιλαω για τερματισμο με 1 coin οχι με συνεχιες.
 
Δεν ξέρω για Θωμάδες, εγώ πάντως πάω να βγάλω τα απωθημένα μου στο Sacred με αυτά που διαβάζω.......

Metal congrats. Ανέβασε κανένα δεκάλεπτο βίντεο από gameplay σου στο G&G να θαυμάσουμε. Ποτέ δεν κατάφερα να φτάσω 5λεπτο στο παιχνίδι...!!!!!!!
 
φιλε pooky κανενα προβλημα αλλα που να το ανεβασω?
 
Στο youtube!!!!

Αν δεν έχεις λογαριασμό είναι πανεύκολο να κάνεις.
 
αν θεσ μπορω να το καταγραψω σε inp αρχειο μεσω mame και να στο δωσω να το δεισ στο mame σου.
 
Ναι οντως, στο youtube..ΚΑι εγω στο g&g οχι 5 λεπτο...Ουτε 3 λεπτο δεν κλεινω..Ειναι απο τα ωραιοτερα εκνευριστικα παιχνιδια που εχω παιξει..!

οφφ....Pook οχι και sacred...Εκτος κ αν τσαντιστηκες και θελεις απλα να σκοτωσεις καποιον...χαχαχαχαχχα!
 
Mindless mashing FTW!!!!! :) :)
 
Με κλασικα rpg ασχολειται κανενας;μιλαω για κονσολες οχι για pc.απο εποχης nes μεχρι τωρα και σε ολες της κονσολες.
 
To θρεντ εχει τιτλο Χειρηστηριο για Perfect Pacman? παρακαλω μην βγαινετε οφτοπικ.

Οτι θελετε κοιταξτε στο search αν υπαρχει η ανοιξτε καινουργιο θεμα.
 
Πίσω
Μπλουζα