Χειρότερα παιχνίδια για SNES

leaosnes

Retro Member
Joined
10 Απρ 2010
Μηνύματα
118
Αντιδράσεις
0
Ποια κατά τη γνώμη σας ήταν τα χειροτερα παιχνίδια για SNES?

που για λόγους δυσκολίας βαρεθήκατε να παίζεται k δεν τα τερματίσατε ποτε, η δεν σας άρεσαν λόγο υπόθεσις παιχνιδού, σχεδιασμού κλπ.

για μενα

total carange

captain america and the avengers

push over
 
οτι εχει να κανει με Mario... (σε οποιαδηποτε κονσολα anywayzzzz) χεχε
 
Για να είμαι ειλικρινής, το Snes είχε τους περισσότερους ποιοτικούς τίτλους που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ σε κονσόλα. Ή τουλάχιστον στις κονσόλες που εγώ έχω παίξει έως σήμερα. Αν δεν κάνω λάθος, στη βιβλιοθήκη τίτλων για την ευρωπαϊκή κονσόλα υπάρχουν κάπου στους 600 τίτλους. Από αυτούς οι 100 είναι must have για κάθε κάτοχο της κονσόλας ενώ οι μισοί αξίζουν να ασχοληθείς μαζί τους.

Επομένως, είναι πολύ δύσκολο να βρω παιχνίδια του Snes που δε μου άρεσαν. Υπάρχουν δύο παιχνίδια που δεν έχω τερματίσει λόγω δυσκολίας αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν άξιζαν οι τίτλοι. Για να θυμηθώ λοιπόν κακούς τίτλους που έχω παίξει:

Secret of Evermore (Δε λέω, καλούτσικο παιχνιδάκι αλλά με απογοήτευσε πολύ έπειτα από το έπος Secret of Mana)

Mystic Quest Legend (Μία προχειρότητα της Square)
 
Rise of the Robots.... :p

Tρελό hype, αλλά το παιχνίδι ήταν επιεικώς τρισάθλιο!
 
The Smurfs: δοκιμάστε να τελειώσετε την πρώτη πίστα.
 
NBA All Star Challenge! Απάλευτο!!
 
ghost and goblins πολυ δυσκολο και δεν εχει απειρα continues μπουρι.
 
Τerranigma,ειναι μεν απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια,αλλα δε μπορεσα ποτε να βγαλω τον τελικο κακο και μου την εσπαγε παντα που δεν το τερματισα.

τελικα ειδα τον τερματισμο στο youtube και ησυχασα.

επισης το πρωτο mortal kombat(no blood) και το samurai showdown(πολυ μικρα sprites και αργο) ηταν σιγουρα απογοητευσεις για το snes,τουλαχιστον για μενα

το snes ειχε τις σαβουρες του,κανενα μηχανημα δεν ειναι τελειο
 
J.R.R Tolkien's the lord of the rings: volume 1 . Αυτό το παιχνίδι έχει όλα τα χαρακτηριστικά για να γίνει reviewed από τον angry video game nerd : κακός σχεδιασμός, μεγάλη δυσκολία, μονότονο gameplay. Μια κακή απόπειρα να αντιγράψουν το a link to the past και τα άλλα διάσημα j-rpgs της εποχής.

Revolution X . Είχα διαβάσει ένα "review" στο περιοδικό που έκδιδε η Itochiu την εποχή που βγήκε, πως και καλά είναι ένα από τα καλύτερα doom clones, γιατί έχει μουσική από τους aerosmith και τα πιο λεπτομερή γραφικά. Μετά από πολλά χρόνια όταν το έπαιξα σε emulator απογοητεύτηκα. Μονότονο gameplay, αργό (λόγω των ψηφιοποιημένων γραφικών), και ανιαρή μουσική.
 
απορώ τι νόημα είχε να φτιάξουν αυτό το games J.R.R Tolkien's the lord of the rings: volume 1 . ποπό καλά το έχω και απλά είναι τόσο χαζό που ξέχασα να το αναφέρω ελεεινή χαζομάρα.
 
Chahn είπε:
Τerranigma,ειναι μεν απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια,αλλα δε μπορεσα ποτε να βγαλω τον τελικο κακο και μου την εσπαγε παντα που δεν το τερματισα.
Ήταν όντως δύσκολο boss σε σχέση με ότι είχαμε δει στο παιχνίδι έως εκείνο το σημείο. Μας είχαν συνηθίσει στις εύκολες μάχες και ξαφνικά αυτό το δύσκολο πράμα. Όμως σε γενικές γραμμές ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι!
 
geo2004z είπε:
Ήταν όντως δύσκολο boss σε σχέση με ότι είχαμε δει στο παιχνίδι έως εκείνο το σημείο. Μας είχαν συνηθίσει στις εύκολες μάχες και ξαφνικά αυτό το δύσκολο πράμα. Όμως σε γενικές γραμμές ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι!
οχι απλα ομορφο,παιχνιδαρα.

ηταν μαγικο για μενα τοτε που ταξιδευε στο κοσμο,το σεναριο του,τα γραφικα η μουσικη κτλ

απο τα καλυτερα rpg ολων των εποχων
 
Chahn είπε:
οχι απλα ομορφο,παιχνιδαρα.ηταν μαγικο για μενα τοτε που ταξιδευε στο κοσμο,το σεναριο του,τα γραφικα η μουσικη κτλ

απο τα καλυτερα rpg ολων των εποχων
Έχεις παίξει το Soul Blazer??
 
geo2004z είπε:
Ήταν όντως δύσκολο boss σε σχέση με ότι είχαμε δει στο παιχνίδι έως εκείνο το σημείο. Μας είχαν συνηθίσει στις εύκολες μάχες και ξαφνικά αυτό το δύσκολο πράμα. Όμως σε γενικές γραμμές ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι!
Το Terranigma ήταν αρκετά δύσκολο αλλά όσο έπρεπε, κατά τη γνώμη μου, απλά απαιτούσε καλή εκμάθηση χειρισμού, καλό timing (θυμίζω το dash move, κατά τη διάρκεια του οποίου δεν μας πετύχαιναν τα εχθρικά χτυπήματα) και σωστή στρατηγική.

Όσο για το χειρότερο SNES game, ψηφίζω το Mechwarrior 3050 (δυστυχώς το έχω ακόμα αυτό το έκτρωμα στο συρτάρι μου):

[video=youtube;mmWJ9LkhW-U]http://www.youtube.com/watch?v=mmWJ9LkhW-U
 
geo2004z είπε:
Έχεις παίξει το Soul Blazer??
Βεβαια,oπως και το illusion of time,ολη την τριλογια :)

Το terranigma αν εξαιρεσεις τον τελικο κακο,δεν ειναι πολυ δυσκολο
 
Chahn είπε:
Βεβαια,oπως και το illusion of time,ολη την τριλογια :) Το terranigma αν εξαιρεσεις τον τελικο κακο,δεν ειναι πολυ δυσκολο
Χμμμ.... και σου άρεσε περισσότερο το Terranigma? Εγώ θεωρώ πολύ καλλίτερο το Soul Blazer αλλά γούστα είναι αυτά.
 
Chahn είπε:
Το terranigma αν εξαιρεσεις τον τελικο κακο,δεν ειναι πολυ δυσκολο
Είχε μερικά αρκετά δύσκολα σημεία και πριν τον τελικό κακό. Να σου θυμίσω την Bloody Mary:

 
χμ το soul blazer σου αρεσε περισσοτερο...δε μπορω να το διανοηθω :)

Ιaspis ειχε ναι δυσκολιες οπως τη bloody mary αλλα δεν ηταν κατι το τρομερο,τα ξεπερνουσες με τη 2η-3η αυτα το πολυ
 
World League Basketball... Το χειρότερο παιχνίδι μπάσκετ που έχω δει στην ζωή μου.
 
Η Bloody Mary ήταν δύσκολη εάν δεν είχες αρκετό experience. Μετά από κάποιο level θυμάμαι ήταν απότομα πολύ εύκολη. Όσο για τον τελικό κακό και εμένα μου είχε φανεί παλούκι αρχικά, μέχρι που θυμήθηκα ότι ο Ark είχε ασπίδα, η οποία απέκρουε σχεδόν όλες τις επιθέσεις και την οποία δεν είχα χρησιμοποιήσει καθόλου κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού!!!!

Το SNES είχε πολλά καλά παιχνίδια και πάρα πολλά κακά. Ένα από αυτά για εμένα ήταν το The Incredible Hulk, το οποίο ήταν ιδιαίτερα βαρετό, με άλματα που δεν μπορούσες να υπολογίσεις, αδιάφορα γραφικά και κακή μουσική. Το τελικό boss ειδικά ήταν απαίσιο και από τα πιο εύκολα που έχω παίξει ποτέ!

 
Πίσω
Μπλουζα