Χριστουγεννιάτικες ταινίες

Nα μην ξεχνιόμαστε.... Γιορτές χωρίς σχετικές ταινίες τρόμου δεν γίνεται....:)

MV5BNjFjOTJmNTAtYTU0OC00NjcwLWFmY2UtNDJkZDliNjQ2NWUzXkEyXkFqcGdeQXVyMzU4ODM5Nw@@._V1_.jpg


MV5BNTU1NmU2Y2YtY2FjMC00NWY5LWI0ZTMtMWJmNGUyMDc2M2M5XkEyXkFqcGdeQXVyMTUzNzYwMzA@._V1_.jpg
 
Στον bad santa o πρωταγωνιστής μας λέει ότι επινε στην πραγματικότητα, έκανε έναν αλκοολικό άγιο Βασίλη με μεγάλη επιτυχία
 
Έχει πολύ γέλιο ρε παιδιά, τελικά τον αγαπά τον πιτσιρικα, ο κακός santa
 
Το 89 ήταν το πρώτο χιτ σε εισπραξεις
GBjpXNMWYAAPTO_.jpeg
 
Πας σε χριστουγεννιατικο παρτυ και βλέπεις αυτόν τον τύπο να σε κοιτάζει επίμονα, τι κάνεις;
img_1_1703243371263~2.jpg
 
Πας σε χριστουγεννιατικο παρτυ και βλέπεις αυτόν τον τύπο να σε κοιτάζει επίμονα, τι κάνεις;

Τον πλησιαζω και του ζηταω να μου θυμισει ποτε ακριβως του σκοτωσα τον πατερα. :D
 
Τις χριστουγεννιατικες τηλεταινιες που ειναι αμιγως αισθηματικες δεν τις μπορω. Ειναι προβλεψιμες μεχρι αηδιας, που λεει ο λογος, και αντιγραφα της Christmas card που ανεφερα πριν λιγο. Οσες φορες επιχειρησα να δω το μετανιωσα.
Η μονη που μου αρεσε, ισως επειδη περναει πολλα και διαφορετικα ομορφα μηνυματα, ειναι μια που ειχα πρωτοδει πριν απο λιγα χρονια και λεγοταν Paper angels (2014). Μου αρεσε τοσο, που την ειδα και περυσι.
Και για να δω εγω καινουργια ταινια δευτερη φορα, αυτο σημαινει πολλα! :D
Τώρα Είδα το christmas card , εσύ από ότι κατάλαβα δεν άντεξες να το δεις, ίσως να είναι το πρωτότυπο μιας και είναι πια ρετρο πάνω στο οποία βασίστηκαν και όλες οι μετέπειτα.
 
Πίσω
Μπλουζα