Χωρίς μάρτυρες (1983)

tvseriesfan548

RetroWannaBe
Joined
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
82
Αντιδράσεις
29
Χωρίς μάρτυρες (1983)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82_%CE%BC%CE%AC%CF%81%CF%84%CF%85%CF%81%CE%B5%CF%82

λοιπόν - αυτή η ταινία είναι από τα καλύτερα ψυχολογικά θρίλερ του ελληνικού κινηματογράφου μαζί με τον 'εφιάλτη' του ερρίκου ανδρέου 1961. τιν είχε βάλει κάπου μέσα στο καλοκαίρι του 2000 ή κάπου εκεί ο Αντ1. παίζουν ο πέτρος φυσσούν, η άννυ πασπάτη και ο βασίλης διαμαντόπουλος. η μουσική εντελώς στοιχειωτική και καταδιωκτική - ένα μέρος από την μουσική περιλαμβανόταν σε επεισόδια του τζων αυλακιώτη. μπορεί την μουσική να την είχε γράψει ο χατζηνάσιος καί στο χωρίς μάρτυρες. θέλω την ταινία αυτή απωσδήποτε. ξέρεις κανείς κάτι για την τύχη της ταινίας;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οταν λες τη θέλεις, εννοείς να την κατεβάσεις; Δεν επιτρέπεται να μπουν εδώ μέσα τετοια links για υλικό που υπόκειται σε νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας, καθώς αυτό απαγορεύεται από τους κανονισμούς και είναι και ένας τρόπος να είναι νόμιμο το φορουμ. Τώρα εάν κάποιος το έχει, μπορεί να σου το στείλει με πμ, αρκεί να μην το αναφέρει εδώ μέσα με το χαζό μήνυμα "Εχεις πμ".
 
Νίκο, γιατί δε λες ΟΛΗ την αλήθεια ;

Όποιος γράψει "efxaristo" (αποκλειστικά με greeklish) εξαιρείται του κανονισμού

και του έρχονται με e-mail όλα τα επιθυμητά links. :D
 
δεν υπονοούσα ούτε κατά διάνοια να μου στείλει κάποιος λινκ εδώ για να το κατεβάσω. πάντως αν κάποιος μου το στείλει με πμ όπως λέτε ή με διαφώτιζε σχετικά. θα του έλεγα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Βρε ναι! Δε σου την είπα, απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω τί συμβαίνει. Αλλωστε δεν έγινε κάτι από αυτό που ανέφερα.

Παιδιά, καμια βοήθεια; Κανένας από τους 100 επισκέπτες δε δύναται να γραφτεί να απαντήσει, κι μετά ας σωπάσει φορέβα; :D
 
Όλοι την ψάχνουμε είναι από τις πλέον ενδιαφέρουσες και μυστηριόζες αστυνομικές ταινίες (παίζει και ο Διαμαντόπουλος ο μέγας)

Γεια σου ρε Γκρέκα Φίλμ


[edited by manos426f:Αυτό απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του forum,φίλε dominion]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Efxaristw (ανορθόγραφοι!) :)

Ναι, αλλά ρε συ Μάνο όταν κάνεις edit πες μας και τί ακριβώς απαγορεύεται που σβήστηκε! Να ξέρουμε δηλαδή, αξίζει να το ψάχουμε στη google cache? :D

YΓ Τελικά, η ταινία είναι του 61 ή του 83; Υπάρχουν άλλα στοιχεία;
 
Tι έγραψα που να απαγορεύεται ρε παιδία, γιατί θα τρελαθώ?

Το Διαμαντόπουλος ή το Γκρέκα φίλμ

ή το να την κάνει κάπου upload?

Υπάρχουνε κανόνες που το απαγορεύουνε?

ειλικρινά θα ήθελα να ενημερωθώ γιατί μάλλον δεν έχω ενημερωθεί για τους εκ νέου θεσμούς.

Η ταινία είναι του 1983
 
Το να γίνει κάπου upload η ταινία και να δωθούν links εδώ μέσα,απαγορεύεται φίλε dominion....

Είναι κανόνας που ισχύει από παλιά βασικά...
 
στο youtube ή άλλα παρεμφερή site επιτρέπεται;

Αλλωστε μετα ειναι στα χερια των αρμοδιων του youtube να διευκρινησουν αν ειναι copyright
 
Στο youtube,ναι,επιτρέπεται....

(Μιλάμε πάντα για το να βάλετε links εδώ μέσα,το αν και πού αλλού θα την ανεβάσετε είναι δική σας υπόθεση ασφαλώς,απλά δε θα μπορείτε να βάλετε link για download εδώ μέσα....)
 
απο youtube ειναι λιγο θολα τα πραγματα αλλα αφου υπαρχει ανεβασμενο εκει ανευ προβληματος,δεν βλεπω το λογο να μην επιτρεψουμε το linking
 
ε μα το ίδιο δεν είναι άμα βάλεις link για το youtube

αφού και από εκεί μπορείς και κατεβάζεις.

Ρε παιδία αυτοί οι κανόνες είναι για παιδάκια sorry κιόλας

Εδώ ο άλλος έχει εικόνες από το ΚΑΚΟ ΝΟ2 με αίμα

και στην δικιά μου ταινία (thread) κόψατε δυο εικόνες έλεος λέμε παίδες έλεος.
 
Ακομα δεν ηρθες,αρχισες παλι τις γκρινιες? χαχαχαχαχα
 
Έλληνες είμαστε ρε να μην έχουμε γκρίνια...;

χεχε

Εγώ δεν την ξέρω καθόλου την Ταινία παρεπιπτόντως...

Θα ψάξω να μάθω γι αυτήν.
 
Dominion είπε:
ε μα το ίδιο δεν είναι άμα βάλεις link για το youtubeαφού και από εκεί μπορείς και κατεβάζεις.
Όχι,δεν είναι το ίδιο,όχι,το youtube -προς το παρόν- θωρείται νόμιμο και δεν είναι δική μας η ευθύνη των links προς αυτό.Ξαναλέω,προς το παρόν,η τύχη και αυτού θα κριθεί σύντομα...

Dominion είπε:
Ρε παιδία αυτοί οι κανόνες είναι για παιδάκια sorry κιόλας
Aσχολίαστο.

Αν και τους κανόνες τους γνωρίζεις καιρό τώρα...

Dominion είπε:
Εδώ ο άλλος έχει εικόνες από το ΚΑΚΟ ΝΟ2 με αίμακαι στην δικιά μου ταινία (thread) κόψατε δυο εικόνες έλεος λέμε παίδες έλεος.
Δε ξέρω αν "κόπηκαν" photos και γιατί,αλλά αυτό δεν είναι λίγο άσχετο με αυτό που συζητάμε εδώ ;
 
Εγώ έχω να πω μόνο αυτό και να κλείσω ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΣΤΟ NET ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ, αλλά κάπως πρέπει να δούμε τις έρμες τις εικόνες και τα βίντεο από τα παλία δεν συμφωνείς?

Όπως και να χει ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες (τα 'χουνε αυτά οι μόντς)

Wally δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς αναφέρεσαι?

Τις ευλογίες μου :) - γέλια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dominion είπε:
αλλά κάπως πρέπει να δούμε τις έρμες τις εικόνες και τα βίντεο από τα παλία δεν συμφωνείς?
Κατανοώ και συμμερίζομαι τον προβληματισμό σου αυτόν,αλλά την ευθύνη για ό,τι γίνεται εδώ μέσα την έχουν 5 συγκεκριμμένα άτομα και οφείλουμε όλοι να μην τους εκθέτουμε με κανέναν τρόπο,εξ' ου και υπάρχουν οι (κάπως σφιχτοί,αλλά απαραίτητοι) σχετικοί κανόνες...

Dominion είπε:
Όπως και να χει ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες (τα 'χουνε αυτά οι μόντς)
Κανένας λόγος παρεξήγησης φίλε,προσωπικά άλλωστε δεν έχω με κανέναν εδώ μέσα,αλίμονο...

Την συνεργασία όλων σας ζητώ/άμε απλά εδώ μέσα,ώστε και το κλίμα να είναι όσο το δυνατόν πιο ευχάριστο και εμείς οι μόντς να χρειαζόμαστε όσο το δυνατόν λιγότερο στον άχαρο ρόλο της παρέμβασής μας στα posts σας...
 
ερωτηση ρηταρντεντ(οχι greeklish ετσι?)

..ρε παιδες..αφου οι ταινια ηταν"χωρις μαρτυρες"...τι περιμενετε να βρειτε?? :headbangdude: (ουτε γω δε τη θυμαμαι...)
 
Πίσω
Μπλουζα